گلایه‌های ملی‌پوش ‌کاراته ایران از وعده‌های رنگین مسئولان / پاداش مسابقات سال‌های ۹۷ و ۹۸ را پرداخت نکردند

 
گلایه‌های ملی‌پوش ‌کاراته ایران از وعده‌های رنگین مسئولان / پاداش مسابقات سال‌های ۹۷ و ۹۸ را پرداخت نکردند


ملی پوش کرمانی تیم ملی کاراته ایران باگلایه از اینکه وزارت ورزش دو سال است که وعده می‌دهد گفت: از استاندار کرمان تقاضای حمایت دارم.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، نه کسی او را در رسانه‌ای اسطوره خطاب می‌کند و نه تکرار ناشدنی! اما به یقین او یکی از جاودانه‌های ورزش ایران و جهان خواهد بود. کاراته کای متواضع و پر افتخار کرمانی تیم ملی که کلکسیون افتخارات ورزشی‌اش حالا فقط یک المپیک کم دارد؛ در سال‌های اخیر پدیده و چهره شاخص وزن  منهای 84 کیلوگرم تیم ملی کاراته ایران بوده و عناوین و مدال های زیادی را هم از حضور در مسابقات رسمی و لیگ‌های جهانی بدست آورده است.

ملی پوش جوان تیم ملی کاراته از کم توجهی وزارت ورزش و جوانان در قبال عدم پرداخت پاداش مسابقات قهرمانی آسیا و جهان در سال‌های 97 و 98 گلایه کرد.

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی ستارگان کاراته"؛ مهدی قراری‌زاده در گفت و گو با خبرنگار تسنیم با اشاره به اینکه جوایز و پاداش‌های قهرمانان و مدال آوران تیم‌های ملی در سال‌های 97 و 98 به آن‌ها پرداخت نشده است، اظهار داشت: وزارت ورزش و جوانان همه ساله در مراسمی جوایز و پاداش قهرمانان و مدال آوران را به آن‌ها پرداخت می‌کرد.

وی افزود: متاسفانه جوایز و پاداش مسابقات سال‌های 97 و 98 به قهرمانان پرداخت نشده است، جوایزی که معمولا با برگزاری مراسمی و با اهدا سکه طلا به قهرمانان و مدال آوران همراه بود، اما در دو سال اخیر این مراسم برگزار نشده است و حالا معاون وزیر هم در گفت‌وگویی اعلام کرده است که ما یک نهاد دولتی هستیم و بودجه ما کفاف تامین هزینه و حقوق پرسنل وزارت را هم ندارد.

قراری‌زاده بیان کرد: اینگونه که معاون وزیر ورزش در مصاحبه اخیر خود اعلام کرده است وزارت خانه قصد دارد تا پاداش مدال آوران مسابقات جهانی و آسیایی را بر اساس قیمت سکه در سالی که ورزشکار موفق به کسب مدال شده است، محاسبه کند و آن را به صورت جایزه ریالی پرداخت کند!

وی افزود: قصد بی احترامی به هیچ کس را ندارم، اما این کار نوعی توهین به قهرمان و ورزشکارانی است که با ماه‌ها حضور در اردوها و مسابقات توانسته‌اند پرچم ایران را در مسابقات جهانی و به افتخار بر افراشته کنند، و این نوع تقدیر و تجلیل در واقع کمی دور از انصاف است.

ملی پوش جوان تیم ملی کاراته با اشاره به مصوبه هیئت دولت در ارتباط با بکارگیری و استخدام قهرمانان ورزشی در دستگاه‌های دولتی گفت: در این مصوبه به صراحت آمده است ملی پوشان قهرمان بدون آزمون و حتی مدرک تحصیلی بایستی در دستگاه دولتی استخدام شوند، و من از مدیرکل ورزش و جوانان و آقای دکتر فدایی استاندار کرمان تقاضا دارم تا در این زمینه از بنده حمایت کنند تا با خیال آسوده‌تری ورزش حرفه‌ای و قهرمانی را دنبال کنم.

انتهای پیام/


 
   1399/6/17 11:34

اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار