مدال ها برای ما قراردادهای نجومی برای فوتبالی ها/ رئیس فدراسیون کاراته به فکر بچه هاست


حمله تند امیر مهدی زاده قهرمان کاراته ایران و جهان به مسوولان ورزش؛

مدال ها برای ما قراردادهای نجومی برای فوتبالی ها/ رئیس فدراسیون کاراته به فکر بچه هاست

گفتگو: مازیار فیروزی

امیر مهدی زاده: خوشحالم که طباطبایی، رئیس فدراسیون کاراته به فکر بچه هاست. طباطبایی نشان داد به فکر سلامت ملی پوشان است.

به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از روزنامه جام جم، قرار است اردوی تیم ملی کاراته از اول مهر آغاز شود، اما یکی از کسانی که برای حضور در این اردو دودل است، امیر مهدی زاده است؛ ملی پوش ایران که در چند سال اخیر آن بالاها بوده و پرچم ایران را هم با خودش در قله افتخارات نگه داشته است. البته مهدی زاده کمی دلخور است. به قول خودش:«آدمی نیستم که زیاد غر بزنم اما یک سری چیزها آدم را شاکی می کند. مثلا همین وزارت ورزش و جوانان. آقا، شرایط سخت است پس چه شد این پاداش های ما؟»

 ظاهرا حسابی ناراحت هستید.

به خدا بچه های غیر فوتبالی مظلوم هستند. چند وقت پیش داشتم قرارداد ویلموتس را می دیدم مغزم سوت کشید. این چه وضعی است؟ برای آن بنده خدا پول هست، برای بقیه و برای المپیکی ها پول نیست؟ تازه پاداش های ما طبق مصوبه است. حرف هم که بزنیم می شویم آدم بد داستان.

 ماجرای ویلموتس که حسابی مردم را هم ناراحت کرده است.

حق دارند. چه کسی قرار است این پول را بدهد؟ شک نکنید پاداش های قهرمانان را کم می کنند تا پول ویلموتس و سایر بازیکنان خارجی فوتبال را بدهند.

 اتفاقا چند وقت پیش هم خیلی از بچه های غیر فوتبالی روی این موضوع اعتراض کردند.

بحث ما اصلا قیاس نیست، اما شما ببینید در سال های اخیر افتخارات را کدام رشته ها برای ایران آورده اند؟ این توقع زیادی است که مثلا بگوییم یک دهم هزینه ای که در فوتبال می شود را به سمت رشته های غیر فوتبالی بیاورید؟ قول می دهم اگر این اتفاق بیفتد بچه های غیر فوتبالی بیشتر از قبل روی سکو می روند. برای فوتبال در یکسال چند برابر همه کاروان المپیک ایران  هزینه می شود و در نهایت هیچ خروجی ندارد. اما بقیه  رشته ها با سیلی صورتشان را سرخ نگه می دارند و در مسابقات هم مدال می گیرند. چطور در فوتبال قراردادها به روز امضا می شود اما پاداش ما کم می شود؟!  همیشه ما مظلوم هستیم و معلوم نیست با کدام ترازوی عدالت زحمات ما سنجیده می شود.

 ظاهرا دیگر خبری هم از سکه نیست و قرار است پاداش های شما را ریالی پرداخت کنند.

دو سال پیش مدال گرفتیم هنوز خبری نیست. حالا این معادل ریالی را هم که بدون شک از آن کسر می کنند معلوم نیست چه زمانی به ما می دهند. جالب است که همیشه از ما انتظار دارند، اما پول را به کسان دیگری می دهند. قراردادهای نجومی برای از ما بهتران است، مدال ها و افتخارات برای ما. ما مدال می گیریم پول ها را به نفرات دیگر می دهند!

 روز گذشته شهرام هروی مصاحبه کرد و از این گفت که قرار است به زودی اردوی تیم ملی آغاز شود. از اول مهر. نظرت چیست؟

فعلا که تنهایی تمرین می کنم. کرونا است و اصلا با کسی شوخی ندارد. در هر صورت باید شرایط ایمن فراهم شود. من نگرانم؛ چرا که مثل خیلی از رشته ها خانه تکواندو و خانه کشتی نداریم. تمرینات ما در جاهایی برگزار می شود که رفت و آمد زیاد است. همین ریسک کار را بالا می برد. من ورزشکار باید آرامش داشته باشم نه این که نگرانی هایم بیشتر شود.

 پس مخالف برگزاری اردو هستی.

مخالف نیستم، می گویم شرایط را فراهم کنند. در خانه کشتی غیر از خود کشتی گیران اشخاص دیگری رفت و آمد نمی کنند، اما کاراته این شرایط را ندارد. خوشحالم که طباطبایی، رئیس فدراسیون کاراته به فکر بچه هاست. طباطبایی نشان داد به فکر سلامت ملی پوشان است. در نهایت یک چیز را بگویم؛ من سرباز تیم ملی و سرباز ایران هستم. هر تصمیمی فدراسیون بگیرد،  انجام می دهم.


 
   1399/6/19 11:51

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار