عسگری: فعالیت ۱۰ هزار کیوکوشین‌کای سبک ناکامورا در خاورمیانه


عسگری: فعالیت ۱۰ هزار کیوکوشین‌کای سبک ناکامورا در خاورمیانه

نماینده سبک کیوکوشین ناکامورا رشته ورزشی کاراته در خاورمیانه گفت: دست کم ۱۰ هزار کاراته‌کا در سبک کیوکوشین ناکامورا در خاورمیانه فعالیت دارند که پنج هزار و ۵۰۰ نفر از آنان در ایران هستند.


به گزارش "پایگاه اطلاع رسانی ستارگان کاراته"، علی عسگری پنجشنبه شب در حاشیه نشست سالانه ورزشکاران این سبک در خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ایران به تنهایی بیش از نیمی از فعالان در این سبک معتبر کاراته را در اختیار دارد و به تازگی با وجود شرایط کرونایی ۴۰۰ نفر جذب این سبک کاراته شده اند.

وی که با لقب "شیهان" به معنی استاد از سوی سایر کاراته‌کاها خطاب می‌شود افزود: تعداد کاراته کاهای سبک کیوکوشین ناکامورا در کشور عراق ۷۰۰ نفر، در سوریه ۶۰۰ نفر، در لبنان ۳۵۰ نفر و در اردن و امارات نیز هر کدام حدود ۳۰۰ نفر هستند و بقیه نیز در دیگر کشورها فعالیت می کنند.  

شیهان عسگری اضافه کرد: رشته ورزشی کاراته دارای پنج سبک رسمی و معتبر و مورد پذیرش خاستگاه این رشته ورزشی یعنی ژاپن است که این سبکها عبارتند از کیوکوشین کان، کیوکوشین ماتسوشیما، شین کیوکوشین، کیوکوشین ناکامورا و کیوکوشین ماتسویی.

نماینده سبک کیوکوشین ناکامورا رشته ورزشی کاراته در خاورمیانه گفت: سبک ناکامورا هم از نظر تعداد ورزشکار حاضر در رده مسابقات جهانی با حدود هزار کیوکوشین‌کا و هم از نظر دارا بودن اعتبار و مقبولیت در میان خود ژاپنی ها از سایر سبکهای کیوکوشین معتبرتر است و اکنون ۵۸ کشور جهان در سازمان جهانی این سبک مقتدر عضویت دارند.

عسکری افزود: من عضو کمیته فنی در سازمان جهانی این سبک هستم و همچنین سرپرستی تیم ملی ایران را برعهده دارم و در طی ۲ دوره حضور در مسابقات جهانی، در دوره گذشته ایران نایب قهرمانی این مسابقات را پس از ژاپن با اختلاف تنها یک مدال برنز به دست آورد اما فاصله ما با دیگر شرکت‌کنندگان قدرتمند مانند روسیه، اوکراین، کانادا و آمریکا بیشتر است.

نماینده سبک کیوکوشین ناکامورای کاراته در خراسان رضوی نیز گفت: در نشست سالانه امروز پنجشنبه در مشهد، ۵۰ کاراته کای سبک کیوکوشین ناکامورا از خراسان رضوی حضور داشتند و طی آن اعضا و مسوولان کمیته های مختلف این سبک در استان معرفی شدند.

هادی کریمیان افزود: به جز مشهد، ورزشکاران مرد و زن سبک ناکامورا با وجود تعطیلی های ۲ ماهه ناشی از کرونا در ۶ شهرستان خراسان رضوی فعالیت خوبی داشته اند. 
   1399/6/28 14:03

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار