بانوان برتر المپیاد فضای مجازی کاراته یزد معرفی شدند

بانوان برتر المپیاد فضای مجازی کاراته یزد معرفی شدند
دبیر المپیاد ورزشی فضای مجازی یزد گفت: نخستین دوره رقابت‌های کاراته دختران و بانوان استان در رده‌های سنی خردسالان، نونهالان، نوجوانان و جوانان در بخش کاتا سبک‌های کنترلی با حضور ۴۲۰ نفر به مدت ۲۰ روز در سه مرحله برگزار شد و نفرهای برتر مشخص شدند.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" علی صبور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پایان رقابت‌ها در رده خردسالان کمربند زرد و نارنجی ، ریحانه پورشمسی، هستی عزت آبادی، فاطمه توکلی و نگین زهرا باقیان و  کمربند سبز و آبی  ضحی فتاحی، غزل باقری، راحیل ابراهیم پور و مریم سلیمی مقام‌های برتر را کسب کردند .
 
وی ادامه داد: در رده سنی نونهالان و کمربند رنگی ( گروه الف ) ، خاطره حیدری، حدیث جلالی، نازنین زهرا زارع بیدکی و ریحانه نوری و در رده کمربندی رنگی(گروه ب)، آیناز غیاثی، مبینا عبداللهی، معصومه علیزاده فلاح، فاطمه قانع و کمربند  قهوه‌ای و مشکی، زهرا عامری، زهرا بحرینی و سارا زارع برتر شدند.
 
وی اظهار کرد: همچنین در ده سنی نوجوانان در کمربند رنگی مبینا جلالی، محدثه رفیعی، فاطمه میرحسینی  و نازنین راستگویان و کمربند قهوه‌ای و مشکی، فاطمه دهستانی، نگار توکلی بغدادآباد، محمدثه کمالی و مهرانه زارع مقام های برتر را کسب کردند.
 
صبور خاطرنشان کرد: در رده سنی جوانان کمربند رنگی، سعیده زارع،  فاطمه صادقی، سارا صیادیان و محیا السادات عمادی و کمربندی قهوه ای و مشکی، انسیه سید رضایی، زهرا پیری، راحله قطب زاده و  فاطمه زارع برتر شدند.
 
به گفته صبور، به نفرهای برتر لوح و جوایزی تقدیم شد.
 
نخستین المپیاد ورزشی استان در سال جاری از ۲۷ مهرماه امسال با استفاده از ظرفیت های فضای مجازی با همکاری هیات ورزشی شطرنج، انجمن‌های ورزشی، ورزش های همگانی، کاراته،پهلوانی و زورخانه‌ای برگزار شد.
 
المپیادهای ورزشی سال‌های قبل به صورت حضوری و با همکاری هیات‌های ورزشی و ورزشکاران در ۱۰ شهرستان استان برگزار می‌شد که امسال به دلیل شیوع کرونا در فضای مجازی برگزار شد.
 
استان یزد با حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت  ۴۸ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار زیرپوشش بیمه ورزشی دارد.
 
همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز (چهارشنبه )گفته بود که با فوت ۴۶۲ بیمار دیگر  در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد فوتی قطعی به بیماری کووید - ۱۹ در کشور به ۳۹ هزار و ۲۰۲ نفر رسیده است و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد.
 
سیما سادات لاری افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۲۱ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۷۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در استان های  کشور شناسایی شدند که از این تعداد سه هزار و ۳۳۹ نفر نیاز به بستری در بیمارستان ها داشتند و با این حساب، مجموع بیماران کووید- ۱۹ در کشور به ۷۱۵ هزار و ۶۸ نفر رسید.
 
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۵۳۶ هزار و ۱۰۵ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و پنج هزار و ۶۰۱ نفر در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون پنج میلیون و ۳۴۴ هزار و ۸۲۱ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.
 
لاری افزود: شرایط از لحاظ شیوع کرونا در استان های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان قرمز است و  هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارد.
   1399/8/22 11:06

اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار