داوری: مجوزی برای فعالیت باشگاه‌های کاراته استان قزوین صادر نشده است

داوری: مجوزی برای فعالیت باشگاه‌های کاراته استان قزوین صادر نشده است
دبیر هیات کاراته قزوین گفت: باشگاه‌های کاراته استان به دلیل قرار گرفتن در ردیف رشته‌های پربرخورد از نظر شیوع کرونا هنوز مجوز فعالیت دریافت نکرده‌اند.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" حمیدرضا داوری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روز گذشته با اعلام معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان، فعالیت باشگاه‌ها و اماکن ورزشی دارای مجوز به ازای هر ۱۰ متر مربع با یک نفر و حداکثر با ۲۰ نفر ظرفیت در هر باشگاه بلامانع اعلام شد.
 
وی اضافه کرد: همین موضوع موجب سؤالات مکرر جمعی از مربیان و قهرمانان این رشته در استان مبنی بر نحوه بازگشایی باشگاه‌های کاراته و آغاز فعالیت آنها شد درحالی که مطابق با آخرین دستور ستاد استانی و ملی مقابله با کرونا فعالیت رشته‌های پربرخورد مثل کاراته همچنان غیر فعال هستند.
 
این مسوول ورزشی گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار ورزشکار در رشته کاراته در سطح استان فعالیت می‌کنند که با توجه به شیوع کرونا اکثریت آنها ساماندهی و بیمه شده‌اند.
 
وی اظهار داشت: کاراته از  محبوبیت زیادی در استان قزوین برخوردار است و  باشگاه‌های آن در همه شهرهای استان دایر شده و مربیان زیر نظر هیات با برگزاری کلاس‌های آموزشی برای توسعه کیفی و کمی این رشته تلاش می‌کنند.
 
داوری اضافه کرد:با توجه به ممنوعیت فعالیت باشگاه‌های کاراته استان تا سفید شدن وضعیت کرونایی استان انتظار داریم کاراته کاران با رعایت دستورالعمل‌های صادره، متولیان سلامت کشور و استان را برای رفع این ویروس و قطع زنجیره انتقال آن کمک کنند.
 
این مسوول ورزشی گفت: با توجه به وضعیت نارنجی استان از نظر شیوع کرونا، برگزاری کلاس‌های آموزشی برخط کماکان در دستور کار هیات کاراته استان قرار دارد و برنامه‌های آن به تدریج برای بهره برداری فعالان این رشته اطلاع رسانی می‌شود.
   1399/9/23 09:32

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار