کسب 6 مدال توسط کاراته‌کاران زنجانی

کسب 6 مدال توسط کاراته‌کاران زنجانی
مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: کاراته‌کاران زنجانی در المپیاد استعدادهای کشور 6 مدال طلا، نقره و برنز کسب کردند.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" علی خلیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به کسب 6 مدال طلا، نقره و برنز در المپیاد استعدادهای کشوری گفت: کاراته‌کاران زنجانی در این المپیاد ورزشی کشوری موفق به کسب 3 طلا، 2 نقره و یک برنز شدند.
 
مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان افزود: آیدا طاهری، نرگس جعفری و مهدیه مرادی در بخش بانوان و در سبک کاتا به مربیگری لیلا جعفری توانستند یک طلا، یک نقره و یک برنز کسب کنند.
 
وی اضافه کرد: همچنین مهدی و رضا بابالی و علی اصغر سلیمی در بخش آقایان و در سبک جوجیتسو به مربیگری اکبر سلیمی صاحب دو مدال طلا و یک نقره شدند.
 
خلیلی تصریح کرد: هیأت کاراته استان زنجان در مجموع ارزیابی عملکرد هیأت‌های ورزشی استانی مقام دوم را به خود اختصاص داده و توانسته است در بخش‌های مختلف نسبت به سایر هیات‌ها اقدامات و برنامه‌های بهتر و با خروجی برتری ارائه کند.
 
وی با اشاره به اینکه برنامه اداره کل ورزش و جوانان استان استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای توسعه ورزش قهرمانی است، تصریح کرد: امیدواریم با پایان ویروس کرونا شاهد بازگشایی باشگاه‌های ورزشی و به جریان افتادن شاکله ورزش استان باشیم.
 
مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: در حال حاضر در همه شهرستان‌های استان هیأت کاراته فعال بوده و در دو بخش روستایی و شهری فعالیت دارند.
 
دبیر هیأت کاراته استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر 3 هزار ورزشکار در رشته کاراته فعالیت دارند، بیان کرد: از این تعداد 50 نفر به صورت حرفه‌ای فعالیت دارند که در همین راستا سال قبل 20 نفر از دختران و 32 نفر از ورزشکاران پسر به اردوهای ملی دعوت شدند.
 
وی با اشاره به اینکه فعالیت ورزشکاران در رده‌های پایه قابل قبول است، گفت: این ورزشکاران نتایج خوبی اخذ کرده و طبق گفته فدراسیون رنکینگ ورزشکاران در رده پایه بسیار خوب است.
 
نوروزی با بیان اینکه سال قبل 14 اعزامی به رقابت‌های ملی داشتیم، بیان کرد: سال قبل دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر با کسب مدال‌های طلا و نقره و برنز برگزار شد.
 
وی با بیان اینکه در سال‌های 96 و 97 وضعیت استان به لحاظ اعزامی به تیم ملی مطلوب بود، اضافه کرد: سال قبل، انتخابی به خاطر کرونا برگزار نشده است اما با این حال هیأت کاراته زنجان جزو پنج هیأت برتر کشور است.
   1399/10/7 11:39

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار