شیهان، اصطلاحی نام آشنا برای رزمی کاران

شیهان، اصطلاحی نام آشنا برای رزمی کاران
بهروز قربانی استاد اعظم یا همان شیهان است که دان ۵ به بالا را در رشته کاراته بدست آورده است و شهید حاج قاسم سلیمانی را الگوی قهرمانان می‌داند.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای مرکز اردبیل؛ شیهان به معنای سراستاد یا استاد متخصص استفاده می‌شود. او فردی است که بر دانش پایه و پیشرفته سبک خود مسلط است. او می‌داند آموزش و یادگیری برای او به پایان نرسیده است.
 
در هنر‌های رزمی گوناگون درجات مختلفی برای رسیدن به این عنوان لازم است، اما در حالت کلی عنوان بالایی است که تنها پس از سال‌های فراوان تلاش و به دان ۵ و بالاتر داده می‌شود.
 
خبرنگار ورزشی ما در اردبیل به سراغ استاد اعظم یا همان شیهانی رفته که دان ۵ به بالا را در رشته کاراته بدست آورده و شهید حاج قاسم سلیمانی را الگوی قهرمانان می‌داند.
 
بهروز قربانی در سال ۱۳۵۲ در اردبیل به دنیا آمده است.

این قهرمان کیوکوشین کار و پیشکسوت اردبیلی در سال ۱۳۶۶ ورزش رزمی را زیر نظر مرحوم استاد خوشروزی با تکواندو آغاز کرد و سپش در سال ۱۳۷۱ با تغییر رشته زیر نظر استاد شوقی وارد رشته کاراته شد.
 
این ورزشکار اردبیلی در مسابقات استانی و کشوری دارای مقام‌هایی است، همچنین در چهار مسابقه بین المللی دارای مقام قهرمانی است.
   1399/10/24 09:21

اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار