14 مدال رنگارنگ دستاورد نمایندگان ایران

14 مدال رنگارنگ دستاورد نمایندگان ایران
در پایان رقابت‌های جهانی سبک کوبودو کاراته (WKMAF)، تیم منتخب کشورمان در اولین حضور خود و در مجموع دو بخش آقایان و بانوان با کسب 14 مدال رنگارنگ، عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرد.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از برنا، در پایان رقابت های جهانی سبک کوبودو کاراته (WKMAF)، تیم منتخب کشورمان در اولین حضور خود و در مجموع دو بخش آقایان و بانوان با کسب ۱۴ مدال رنگارنگ، عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کرد.  این پیکارها از ۵ تیرماه سال جاری  به صورت مجازی و در بخش کاتای سلاح سرد، با حضور کاراته کاهای بیش از ۲۰ کشور جهان انجام گرفت که در پایان تیم منتخب کوبودو کاراته ایران با کسب ۵ مدال طلا، ۲ نقره و ۷ برنز بعد از برزیل،  موفق به کسب مقام نایب قهرمانی شد.
 
در این رده بندی کشورهای هند، ایتالیا و کانادا به ترتیب در مکان سوم تا پنجم قرار گرفتند.
 
برای کشورمان، نیما ارجمندی (پیشکسوتان)، مرتضی عرفانی (بزرگسالان)، کامران وثیق (امید)،  مبینا عرفانی (بزرگسالان) و حلما ملک‌پور (خردسالان)، ۵ مدال طلا به ارمغان آوردند. 
 
همچنین هادی اصغری و آرزو حق‌شناس در رده سنی بزرگسالان صاحب گردن آویز نقره شدند.
 
بالاخره سیدعلیرضا ظهیری، فرهاد لطفی، امیرمحمد رحیمیان، فائزه مقانلو، ریحانه محمدی، آتنا حسین‌پور و فاطمه صفری  ۷ نشان برنز را از آن خود کردند.
 
در این مسابقات از سوی فدراسیون جهانی، عبدالرضا عرفانی رئیس سبک کوبودو کاراته کشورمان به عنوان عضو کمیته فنی و داور، امر نظارت و قضاوت رقابتها را عهده دار بود.
 
نکته قابل توجه اینکه، نمایندگان کوبودو ایران در حالی در اولین تجربه خود، موفق به کسب ۱۴ مدال رنگارنگ و عنوان نایب قهزمانی مسابقات شدند که از زمان فعالیت رسمی این سبک در ایران تنها شش ماه می گذرد.
 
عرفانی رئیس کوبودو کاراته کشورمان بعد از موفقیت بدست آمده در گفت و گوی کوتاهی با خبرنگار ما اظهار داشت: ما در ابتدای راه هستیم و این نتیجه، نویدبخش آینده ای درخشان برای قهرمانان افتخارآفرین سبک است. انشالله با پتانسیلی و توانمندی که در اختیار داریم، نوار موفقیت هایمان در میادین پیش رو همچنان تداوم خواهد داشت.
 
اوتصریح کرد: وظیفه خود می دانم از اعتماد و حمایت آقای طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته قدردانی کنم که با مساعدت های خود زمینه پیشرفت، توسعه و اعتلای روزافزون این رشته ورزشی را در کشور فراهم ساخت.
   1400/4/9 11:25

اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار