یک تشکر ویژه از ستارگان کاراته؛

گاهی اوقات مجبوریم از خودمان متشکر باشیم!


یک تشکرِ ویژه از ستارگان کاراته؛

گاهی اوقات مجبوریم از خودمان متشکر باشیم!
 
نگین آلتونی قهرمانِ خوب و شایسته‌ی کاراته‌ی کشورمان، پس از روزها انتظار و در شرایطی که امیدهای جامعه‌ی کاراته برای حضورِ وی در رقابتهای المپیکِ جوانان، رفته‌رفته به یأس می‌گرایید، روزِ گذشته و با انتشارِ خبری مسرت‌بار، از سویِ فدراسیونِ جهانی به عنوانِ سهمیه‌ی پنجمِ کاراته‌ی ایران برای حضور در میدانِ بزرگ و باشکوهِ المپیک معرفی شد.
 


روزها قبل؛ پس از پایانِ رقابتهای کرواسی، وقتی آلتونی علیرغمِ توانمندیهای بی‌نظیرش، به خاطرِ برخی بدشانسی‌ها، نتوانست در لیستِ نفراتِ اعزامی به پیکارهای المپیکِ جوانان جای گیرد، لاله خالق سردبیر پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته، با بررسی‌هایی که انجام داد، متوجه شد با اندکی پافشاری، نامه‌نگاری و پیگیری، می‌توان مجوزِ اعزامِ آلتونی را به رقابتهای مذکور (از طریقِ دیگر سهمیه‌های موجود) دریافت کرد.
 
قهرمانِ جوان و آینده‌دارِ کاراته‌ی کشورمان در رقابتهای آسیایی و دیگر میادینِ بین‌المللی، خوش درخشیده بود و با استناد به امتیازاتِ مأخوذه و سهمیه‌های موجود، می‌توانست به عنوانِ پنجمین مسافرِ کاراته ایران برای حضور در پیکارهای المپیک جوانان، راهیِ آرژانتین شود و در آن دیار، برای ایران و ایرانی افتخار بیافریند. این موضوعی بود که نخستین بار، از سوی سردبیرِ همین پایگاهِ خبریِ حاشیه‌ساز (ستارگان کاراته) مطرح و پیگیری شد. لاله خالق با طرحِ این موضوع، از مسئولینِ فدراسیون کاراته تقاضا کرد برای پیگیریِ وضعیتِ ویژه‌ی آلتونی، با فدراسیون جهانی نامه‌نگاری کنند و با ارائه‌ی توضیحاتِ مستدل و مستند، شرایطِ حضورِ وی را در رقابتهای المپیک (با استفاده از دیگر سهمیه‌های موجود) فراهم سازند.
 
خوشبختانه مسئولانِ فدراسیون نیز چنین کردند و با پیمودنِ مسیرِ پیشنهاد شده از سوی ستارگان کاراته، امروز شاهدِ حضورِ ستاره‌ای دیگر از آسمانِ درخشانِ کاراته‌ی ایران در رقابتهای مهم و سرنوشت‌سازِ المپیک 2018 آرژانتین هستیم. این موفقیتِ بزرگ را ابتدا به آلتونی و خانواده‌اش، سپس به مسئولانِ فدراسیون کاراته و اعضای کادرفنی و نهایتاً به خودمان (ستارگان کاراته) تبریک می‌گوییم!

 
چرا از ستارگان کاراته تقدیر می‌کنیم؟
 
در سالهای گذشته و از ابتدای فعالیتِ این گروهِ خبری تاکنون، هر زمان اتفاقی بد و أسف‌بار برای کاراته‌ی ایران رخ داده، انگشتِ اتهامِ مسئولین، پیش از هر چیز، ستارگان کاراته و اداره‌کنندگانش را نشانه رفته است! هر زمان می‌بازیم، علتش جوسازی‌های ستارگان کاراته بوده! هر وقت مسئولی عزل میشود، توطئه‌ی ستارگان او را از کار برکنار کرده! هروقت کارها خوب پیش نمی‌رود، کارشکنی‌های ستارگان چنین شرایطی را رقم زده! مشکلِ کم‌آبی پیش می‌آید، می‌گویند به خاطرِ ستارگان است! در تابستان و در فصلِ گرما، برقِ منازل قطع میشود، می‌گویند باز هم ستارگان کاراته توطئه کرد! در آفریقا عده‌ای از گرسنگی جان می‌بازند، می‌گویند این ظلمی است که از سوی ستارگان بر آنها روا داشته شده!...
 
خلاصه هر جا و در هر زمینه‌ای، اتفاقِ بدی رخ می‌دهد، دوستان ردپایی از "ستارگان کاراته" را آنجا مشاهده می‌کنند اما حالا که با ابتکارِ سردبیرِ این پایگاه خبری و در رخدادی باشکوه و غرورآفرین، نماینده‌ی شایسته‌ی کاراته کشورمان راهیِ رقابتهای المپیک شده، هیچکس ردی از ستارگان نمی‌بیند! اعضای کادرفنی از مسئولین فدراسیون و بالعکس، مسئولین فدراسیون از اعضای کادرفنی تشکر می‌کنند! این از آن و آن از این تقدیر به عمل می‌آورد و هر کس را در کوچه و خیابان می‌بینی، از همه کس و همه چیز (جز ستارگان کاراته) قدردانی می‌کند و در این رهگذر، هیچکس نمی‌گوید که این گروهِ خبریِ خبیث و حاشیه‌ساز هم نقشی اندک در حصولِ این موفقیتِ عظیم (دست‌ِ‌کم در ابتکار و ارائه‌ی طریق) داشته است و شاید بد نباشد لا به لای توهین‌ها، تهمت‌ها و شکایت‌هایی که علیهِ این رسانه مطرح می‌کنیم، گاهی هم به خاطرِ خدماتش، نیم‌تقدیری ناچیز، در کلام از آن داشته باشیم.
 
متنِ فوق البته بیش از هر چیز، جنبه‌ی مزاح و شادمانی به خاطرِ کسبِ این موفقیت عظیم و باشکوه داشت. ما هیچگاه نیازمندِ تقدیر نیستیم و نخواهیم بود. همین که کاراته در میادینِ بین‌المللی خوش بدرخشد و در عرصه‌های مختلف، موفق ظاهر شود، برای ما کافی است لیکن با تمامِ این تفاسیر، خواستیم خدمتِ آن دسته از دوستانی که مرتباً تکرار و تاکید می‌کنند که ستارگان کاراته جز حاشیه‌سازی، هیچ هنر، ثمر و فایده‌ای ندارد، خاطرنشان شویم که موفقیتِ اخیر، یکی از همان ثمرات و هنرهایی است که این گروهِ خبری، علاوه بر حاشیه‌سازی، از آن برخوردار است.
 
نویسنده: محمد قدیمی   
   1397/5/13 23:50

اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار