پای دردل‌های رئیس هیئت کاراته شهرستان ایلام/ از خانه‌ به دوشی تا نبود اسپانسر

پای دردل‌های رئیس هیئت کاراته شهرستان ایلام/ از خانه‌ به دوشی تا نبود اسپانسر
رئیس هیئت کاراته شهرستان ایلام عمده مشکل هیئت را نبود بودجه و زیرساخت‌کافی و مورد نیاز و وجود بدهی‌های مختلف به دلیل اجاره مکانهای ورزشی دانست.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" سجاد نویدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در مسابقات قهرمانی کشور اخیرا دو مدال کسب کردیم و تمام تلاش هیئت جدید تکرار عناوین قهرمانی در این رشته ورزشی است.
 
وی با بیان اینکه هیئت کاراته‌ی شهرستان ایلام هیئتی همدل و جوان است و  میانگین سنی اعضا به ۳۰ سال نمی‌رسد،  گفت: کلاس‌های بازآموزی برای اولین بار در شهرستان ایلام با حضور ذبیح الله پورشیب با شرکت ۱۶۰ نفر در بخش آقایان و بانوان برگزار شد.
 
نویدی به کلاس ارتقای داوری که به صورت تئوری و عملی برگزار شد اشاره کرد و گفت: از استانهای مختلف میزبان داوران  بوده‌ایم و از استان ایلام نیز داوران حضور ۸۰ درصدی داشتند.
 
رئیس هیئت کاراته شهرستان ایلام تصریح کرد: از برنامه‌های آینده برگزاری اردو است که قرار است در نقاط مختلف استان در بخش آقایان و بانوان برگزار شود.
 
 نویدی عمده مشکل هیئت را نبود بودجه و زیرساخت‌کافی و موردنیاز و وجود بدهی های مختلف به دلیل اجاره مکان‌های ورزشی دانست و گفت: کاراته شهرستان حتی مکانی برای برگزاری جلسات و دورهمی‌های اعضای هیئت ندارد برای این موضوع یک اتاق در اختیار ما گذاشتند که هر لحظه ممکن است بر  سر ورزشکاران خراب شود.
 
نویدی بودجه ۱۴۰۰ هیئت شهرستان را ۳ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: با این بودجه ناچیز حتی نمی‌توان چند مدال برای مسابقات خرید.
 
وی مجموع باشگاه های شهر ایلام را ۲۵ مورد فعال عنوان کرد و گفت: اکثر این باشگاه‌ها خصوصی هستند.
 
 نویدی ادامه داد:یک کارگروه  در بخش آقایان و بانوان نیز برای کشف استعدادها تشکیل شده تا بتوانیم استعدادها را در رده‌های سنی مختلف کشف کنیم و در بحث استعداد یابی قرار است با ورود و همکاری همکاری مدارس مستعدین این رشته را کشف و به نزدیک ترین باشگاه‌های ورزشی معرفی کنیم.
 
 نویدی از فعال شدن دو باشگاه غیرکنترلی برای بانوان در سطح استان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: متاسفانه اسپانسرها به ورزش کاراته توجه نمی‌کنند و بیشتر به سمت ورزش های تیمی جذب می‌شوند تا ورزش های انفرادی.
 
 وی تعداد مربی‌های شهرستان را ۴۲ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۲۵ نفر فعال هستند و شهرستان در مجموع ۴۳۷ ورزشکار سازمان یافته دارد.
 
رئیس هیئت کاراته شهرستان ایلام گفت: استان ایلام تنها استانی است که در فدراسیون از طرف هیئت کرسی ندارد به همین دلیل در برخی مسابقات حقوق ورزشکاران ایلامی ضایع می‌شود و شخصی از طرف استان وجود ندارد که صدای ورزشکاران ما و استعدادهای ما باشد.
 
نویدی تصریح کرد: به شدت نیاز به توجه مسئولان ورزشی استان ایلام داریم و امیدواریم از این خانه به دوشی بیرون بیایم و یک مکان اختصاصی به ما داده شود.
 
 وی عنوان کرد: متاسفانه با یک معضل دیگر هم روبه‌رو هستیم و آن این است که استعدادهایی بوده‌اند که با وجود تلاش در این رشته به دلیل مشکلات مالی و تامین نشدن از طرف خانواده از ادامه ورزش بازمانده‌اند و حمایتی از این ورزشکاران نشده  و بنده به عنوان مربی بارها شاهد این موضوع بودم ولی مربی تا حدی می‌تواند حمایتگر باشد.
 
 وی در آخر گفت: درد اصلی هیئت کاراته شهرستان این است که یک جای اختصاصی برای استقرار و تمرین ندارد و خواهش ما این است که هر چه زودتر این مکان به ما تعلق بگیرد و از این بلاتکلیفی بیرون بیایم.
   1400/9/28 13:35

اخبار برگزیده
ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار