مدال‌های قهرمان کرمانشاهی به موزه آستان قدس رضوی اهدا شد

مدال‌های قهرمان کرمانشاهی به موزه آستان قدس رضوی اهدا شد
هلن سپاهی قهرمان کرمانشاهی کاراته مدال‌های جهانی و آسیایی خود مربوط به مسابقات جهانی کاراته هنگ کنگ سال ۲۰۰۷ و مراکش سال ۲۰۰۸ را به موزه آستان قدس رضوی اهدا کرد.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، امیر خالقی مدیر ارتباطات و اطلاع رسانی آستان قدس رضوی روز چهارشنبه در ابتدای این مراسم ضمن تبریک سالروز میلاد با سعادت مولود کعبه امام علی(ع)، گفت: قهرمانان و مدال آوران بسیاری مدال ها و جام‌های قهرمانی خود را به موزه آستان قدس رضوی اهدا کرده‌اند و شاید برخی از آنان در بین ما نباشند، اما همواره یاد و خاطره آنان در دل ما زنده است.
 
خالقی افزود: بارگاه نورانی ثامن الحجج (ع) بهترین مکان برای نگهداری و حفاظت از نفایس و مدال های ارزشمند قهرمانان و افتخارآفرینان ملی و ورزشی این مرز و بوم است.

هلن سپاهی قهرمان کرمانشاهی رشته کاراته جهانی و آسیایی نیز در ادامه این مراسم ضمن ابراز خرسندی از حضور در بارگاه منور رضوی، گفت: باعث افتخار است که مدال‌های بنده به عنوان یادگاری در کنار سایر مدال‌های قهرمانان کشورم در موزه آستان قدس رضوی نگهداری می ‌شود.

وی  افزود: از سال ۱۳۷۲ رشته کاراته را در استان کرمانشاه آغاز کردم و در مسابقات بین‌المللی حضور یافتم؛ همه ما ورزشکاران ایرانی قبل از آغاز مسابقات به ائمه اطهار(ع) متوسل می‌شویم و از آنان مدد می‌جوییم. بنده نیز قبل از مسابقات بین المللی از امام رضا(ع) مدد می‌جستم و به ایشان متوسل می‌شدم.
 
سپاهی، عضو پیشین تیم ملی کاراته بانوان ایران و به عنوان نخبه برگزیده زنان سال ۸۸ برگزیده شده است.
 
نام وی زمانی مطرح شد که در نوزدهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی بزرگسالان جهان در ورزشگاه «نیپون بودوکان» شهر توکیو پایتخت ژاپن زمانی که با لباس تیم ملی و با حجاب آماده حضور در میدان بود، با کارشکنی مسئولان مسابقات به دلیل امتناع از برداشتن حجاب خود، به خارج از زمین مسابقه هدایت و از این مسابقات کنار رفت.
   1400/11/28 11:21

اخبار برگزیده
ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار