هشت هیات ورزشی آذربایجان غربی رتبه برتر کشور را کسب کردند

 
هشت هیات ورزشی آذربایجان غربی رتبه برتر کشور را کسب کردند


رییس گروه توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: هیات های کاراته، ژیمناستیک، بولینگ و بیلیارد، والیبال، کوهنوردی، دو و میدانی، اسکواش و اسکی استان در جمع 10 هیات برتر کشور قرار گرفتند.

به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته"؛ محمد آزادی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این هیات ها در ارزیابی فدراسیون های مربوطه در جمع برترین های سال 1396 کشور قرار گرفتند؛ تعدادی از فدراسیون ها نتایج ارزیابی را اعلام نکرده اند و افزایش تعداد هیات های برتر استان قابل پیش بینی است.

وی بیان کرد: در این ارزیابی ها که بر اساس شاخص های فنی فدراسیون ها صورت گرفته است، هیات های کاراته و ژیمناستیک رتبه اول کشور را به دست آوردند و هیات های والیبال و بیلیارد در رتبه دوم ایران قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: هیات کوهنوردی، دوومیدانی، اسکواش و اسکی نیز رتبه سوم کشور را کسب کردند.
آزادی با ابراز خرسندی از موفقیت های کسب شده، گفت: عملکرد قابل قبول هیات های استان در پیشرفت و توسعه این رشته ها و درخشش در رقابت های کشوری و بین المللی از مهمترین دلایل کسب رتبه های برتر ایران است.

به گزارش ایرنا آذربایجان غربی دارای 50 هیات ورزش استانی و 632 هیات شهرستانی است و نزدیک به 100 هزار ورزشکار بیمه شده دارد.

حضور 13 ورزشکار و چهار مربی، داور و کادر فنی در بازی های آسیایی و پاراآسیایی 2018 جاکارتا حاصل تلاش مسوولان و دست اندرکاران استان در سال جاری است.

امسال 51 ورزشکار استان به اردوهای مختلف تیم ملی در رشته متعدد دعوت شده اند.


 
   1397/6/2 20:21

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار