به خاطرِ عملکردِ ضعیفِ کمیته‌ی روابطِ بین‌الملل؛

کرسی هیئت اجرایی فدراسیون جهانی کاراته از دست رفت؟!

 
به خاطرِ عملکردِ ضعیفِ کمیته‌ی روابطِ بین‌الملل؛

کرسی هیئت اجرایی فدراسیون جهانی کاراته از دست رفت؟!


مقاماتِ مسئول، مسببینِ این سهل‌انگاری را شناسایی و با آنها برخورد کنند

فرصتِ ثبت‌نام در انتخاباتِ هیئتِ اجرایی فدراسیون جهانی کاراته و عضویت در این نهاد، به خاطرِ غفلت و سهل‌انگاریِ کارمندان پیشینِ کمیته‌ی روابطِ بین‌الملل، به سادگی و به شکلی ناباورانه برای کاراته‌ی ایران از دست رفت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ سالِ گذشته و در شرایطی که فدراسیون جهانی با ارسالِ پیامی برای کشورهای عضو، شرایطِ لازم و فرصتِ نهایی جهتِ ثبت‌نام در انتخاباتِ هیئت اجراییِ wkf را اعلام کرده بود، متولیان کاراته‌ی کشورمان در بازه‌ی زمانی تعیین‌شده، اقدام به ثبتِ‌نام در انتخاباتِ مذکور ننموده و بدین‌ترتیب، کاراته‌ی ایران را به سادگی و بدونِ حضور در مبارزه‌ی انتخاباتی، از کسبِ یک کرسیِ محتمل، محروم ساختند.

گفته میشود این موضوع، حاصلِ اهمال‌کاری و عدمِ اقدامِ به موقع از سویِ کمیته‌ی روابطِ بین‌الملل فدراسیون کاراته بوده است. این کمیته گویا مسئولیتِ پیگیری و ثبتِ‌نام محمدصادق فرجی رییس فدراسیون کاراته را در انتخاباتِ مذکور بر عهده داشته اما به شکلی کاملا سرزنش‌آمیز از عهده‌ی انجامِ وظایفِ محوله، بر نیامده است. 

عملکرد ضعیف و غیرِقابلِ دفاعِ این کمیته در زمانِ مسئولیتِ مدیرِ پیشین، تنها به همین مورد ختم نمیشود. سالِ گذشته وقتی رقابتهای قهرمانی کشورِ رده‌های سنی پایه (انتخابیِ تیم ملی) در اصفهان به پایان رسید، مشخص شد فدراسیون کاراته در شاهکاری بی‌مانند، در تفکیکِ رده‌های سنی از یکدیگر، دچار اشتباه شده و این رقابتها را مطابقِ آنچه در سالهای گذشته مرسوم بوده، برگزار کرده است! این در حالی است که فدراسیون‌های جهانی و آسیایی ماهها قبل و با ارسالِ پیام‌هایی برای فدراسیون‌های عضو، کشورها را از تغییراتِ إعمال‌شده آگاه کرده بودند اما متاسفانه باز هم با اهمال‌کاریِ کمیته‌ی روابط بین‌الملل، مسئولینِ ارشدِ فدراسیون کاراته هیچگاه از این تغییرات مطلع نشدند تا اینکه پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته، رده‌های سنیِ جدید را اعلام و شرایط را برای برگزاریِ مجددِ رقابتهای قهرمانی کشور، فراهم ساخت.

مضاف بر آنچه پیش‌تر گفته شد، در زمانِ مدیریتِ پیشینِ کمیته‌ی روابطِ بین‌الملل، در برخی موارد، ملی‌پوشان کاراته‌ی کشورمان فرصتِ حضور در تعدادی از رویدادهای بین‌المللی را از دست دادند و علتِ این امر در آن مقطع، اقدامِ دیرهنگام و عملکرد ضعیف این کمیته جهتِ اخذِ ویزا برای ورزشکاران و نمایندگانِ کاراته‌ی کشورمان عنوان شد. مشکلی که با کمی تدبیر و دوراندیشی از سوی مسئولینِ ذیربط، می‌توانست گریبان‌گیرِ قهرمانان و مربیانِ کاراته‌ی این مرز و بوم نشود. 

بالاخره و پس از بارها اهمال‌کاری و تکرارِ اشتباهاتِ مشابه از سوی دست اندر کارانِ وقتِ کمیته‌ی روابط بین‌الملل، فدراسیون کاراته تصمیم گرفت تغییراتی را در رأسِ مدیریتِ این کمیته‌ی پراشتباه إعمال کند و بدین‌ترتیب، زینب پورانیان را به جای مجید حاتمی، به سِمتِ مدیریتِ کمیته‌ی روابط بین‌الملل منصوب داشت تا از این پس، دیگر شاهدِ اشتباهاتِ عجیب و غریب از سوی این کمیته نباشیم. لیکن ماهها پس از إعمالِ تغییراتِ مزبور، همچنان فدراسیون کاراته و متعاقبِ آن، اهالیِ این ورزش، با تبعاتِ اشتباهات و کوتاهی‌های مدیریتِ پیشین روابط بین الملل، دست و پنجه نرم می‌کنند که از دست رفتنِ کرسیِ هیئت اجرایی wkf یکی از همان تبعاتِ آزاردهنده است. 

مجید حاتمی (مدیر سابق روابط بین الملل) فردی خارج از جامعه‌ی کاراته و ناآشنا با این ورزش است که در زمانِ ریاست علیرضا سمندر، تحتِ عنوانِ مدیرِ روابط عمومی فدراسیون کاراته، به این جامعه وارد شد و سپس در ایام سرپرستیِ طباطبایی، به خاطرِ عملکردِ نه چندان مطلوبش در روابط عمومی، از این سِمت برکنار و جایِ خود را به محمدی داد. 

حالا باید دید آیا مسئولینِ فدراسیون کاراته، به خاطرِ فرصتی که به سادگی و به دلیلِ کوتاهیِ احتمالیِ این کمیته از کاراته‌ی ایران سلب شده، اقداماتِ متناسبِ قانونی را به عمل خواهند آورد یا خیر؟ 

نویسنده: محمد قدیمی


 
 
   1397/6/7 23:23

ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار