و مکروا و مکرالله و الله خیرالماکرین

زنگنه و مدال برنزی که معادلات را بر هم زد


و مکروا و مکرالله و الله خیرالماکرین
 
زنگنه و مدالِ برنزی که معادلات را بر هم زد
 
کاپیتانِ محجوب و پرافتخارِ کاراته‌ی ایران، به رغمِ نمایشِ باشکوه و خیره‌کننده‌اش در تاتامی‌های جاکارتا، از دستیابی به مدالِ طلا بازماند. او برنزی را بر گردن آویخت که اگرچه بسیار کمرنگ‌تر از توانایی‌های انکارناپذیرش بود لیکن این حُسن را داشت که معادلاتِ بدخواهان را بر هم زد و توطئه‌هایشان را نقشِ بر آب ساخت.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته؛ ماهها قبل و از ابتدایِ تشکیلِ اردوهای آماده‌سازیِ تیم ملی جهتِ اعزام کاراته‌کاها به دو رویدادِ بزرگ و معتبرِ بین‌المللی (رقابتهای قهرمانیِ قاره‌ی کهن و بازیهای آسیایی اندونزی) آقای زالو دست به کار شد و با تمامِ توان، از همه‌ی ابزارهای موجود (اعم از تشکیلاتی و روانی) بهره جست تا بلکه بتواند نامِ بلند و پرآوازه‌ی کاپیتان پگاه زنگنه را از دفترِ قهرمانانِ کاراته‌ی ایران خط بزند.
 
زنگنه اما علیرغمِ همه‌ی کارشکنی‌ها، در پیکارهای انتخابی آنچنان پرصلابت و محکم ظاهر شد که جایِ هیچ حرف و حدیثی را در تعیینِ مبارزِ برتر باقی نگذاشت. او حالا و به گواهِ نتایجِ رقم‌خورده در مسابقاتِ انتخابی، بهترین و آماده‌ترین بانویِ 68 کیلوییِ کاراته‌ی ایران است و در چنین شرایطی، حتی آقای زالو هم نمی‌تواند با به راه انداختنِ جنگ‌های روحی روانی، مانعِ اعزامِ کاپیتانِ محجوب و پرافتخارِ کاراته‌ی ایران به بازیهای آسیایی جاکارتا شود.
 
آقای زالو، زخم‌خورده از نمایشِ محکم و پرصلابتِ زنگنه در پیکارهای انتخابی، تصمیم می‌گیرد به گونه‌ای دیگر، زهرِ خود را بر پیکرِ کاپیتان و عدالتخواهانِ جامعه‌ی کاراته وارد سازد. او در واپسین روزهای باقیمانده تا آغازِ بازی‌های آسیایی، بازیهایِ کثیفِ دیگری را در محافلِ کاراته‌ای به راه می‌اندازد. به یکباره تمامیِ پیج‌ها و جیره‌خوارانِ وابسته به آقای زالو، از تقسیمِ مدال (آن هم فقط در کاراته‌ی بانوان!) سخن می‌گویند. آنها در لا به لای متن‌های خود، این مفهومِ دروغین و باطل را به اهالیِ کاراته القا می‌کنند که مدیرانِ فدراسیون در رایزنی با مسئولانِ برگزاریِ بازیها، از آنها خواسته‌اند تا تک مدالِ طلایی را که سهمیه‌ی کاراته‌ی بانوان است، به جای حمیده عباسعلی، به پگاه زنگنه تقدیم دارند! ادعایی دروغ که ابتدا از جانبِ آقای زالو مطرح میشود و سپس از سویِ برخی افرادِ ناآگاه (بی‌آنکه متوجهِ اهدافِ شومِ زالوصفت‌ها باشند) تکرار میگردد.
 
در واقع آقای زالو پس از مشورت با کارشناسانِ کاراته‌ی کشور، به عمقِ توانایی‌ها و مهارت‌های انکارناپذیرِ کاپیتان، پی برده بود و می‌دانست که اگر داوری‌ها عادلانه باشد (یا دستِ‌کم به عدالت نزدیک باشد) یقینا پگاه زنگنه بیش از هر فردِ دیگری، شایسته‌ی کسبِ مدالِ طلای وزنِ منهای 68 کیلوگرم بازیهای آسیایی خواهد بود. او با همین ذهنیت و با اقداماتِ پیش‌دستانه، تلاش کرد تا حلاوتِ این مدالِ ارزشمند را برای کاپیتان و دیگر اهالیِ کاراته‌ی کشور، از بین ببرد.

زنگنه در این رقابتها و در حالی که می‌توانست پیروزِ میدان باشد، برابرِ حریفِ صاحب‌نامِ قزاقستانی و در هانتی، تنها با اختلافِ یک پرچم و به شکلی کاملا مشکوک بازنده شد تا قزاقستان هم تک سهمِ خود را از طلاهای کاراته بدست آورده باشد.
 
او پس از شکستِ بحث‌برانگیز در برابرِ قهرمانِ دو دوره بازیهای آسیایی، مقابلِ یکی از سرشناس‌ترین و قدرتمندترین مدعیانِ این وزن (حریفِ ویتنامی) قرار گرفت و با به راه انداختنِ طوفانی از تکنیکهای ناب و بی‌نقص، نفرِ ششمِ رنکینگِ فدراسیون جهانی را اسیرِ قدرت، فن، تکنیک، عزم راسخ و اراده‌ی پولادینِ خود ساخت. زنگنه این حریفِ قدرتمند و پرعنوانِ ویتنامی را با حسابِ 10 بر صفر در هم کوبید و بدین‌ترتیب، در حالی بر سکوی سومِ رقابتها ایستاد که بیش از هر فردِ دیگری، شایسته‌ی کسبِ عنوانِ قهرمانیِ این وزن بود.
 
کسبِ مدالِ برنز توسطِ کاپیتانِ محجوب و بااخلاقِ کاراته‌ی ایران و از دست دادنِ نشانِ طلا، اگرچه در نگاهِ نخست برای طرفدارانش تلخ می‌نمود لیکن مشیتِ الهی بر این قرار گرفته بود که توطئه‌های شوم و خبیثانه‌ی آقای زالو و هم‌دستانش خنثی شود. چه آنکه اگر زنگنه به مدالِ طلا می‌رسید، زالوصفت‌ها مطابقِ برنامه‌ی از پیش طراحی‌شده، فریادِ وامصیبتا سر داده و می‌گفتند: با رایزنیِ فدراسیون‌نشین‌ها، مسئولانِ برگزاریِ بازیها، تک مدالِ طلای بانوان را که سهمِ ایران بود، از عباسعلی گرفتند و آن را به زنگنه دادند!
 
حالا اما زنگنه علیرغمِ ارائه‌ی نمایشی خیره‌کننده در تاتامی‌های جاکارتا و در حالی که شایسته‌ی کسبِ عنوانِ قهرمانی بود، به مدالِ طلا نرسیده است و اکنون حتی زالوصفت‌ترین افراد هم نمی‌توانند مدالِ ارزشمندِ کاپیتان را به بازیهای کثیفِ "تقسیمِ مدال" نسبت دهند و شایستگی‌های انکارناپذیرش را با جوسازی‌های خبیثانه کمرنگ سازند. زنگنه اکنون مدالی را بر گردن آویخته که هم بیانگرِ توانمندیهای بی‌بدیلِ اوست و هم خنثی‌کننده‌ی توطئه‌ها... و مکروا و مکرالله و الله خیرالماکرین...
     
می‌گویند در دو مقطع، فرشتگانِ الهی بر عمقِ بلاهت و سفاهتِ برخی بندگان، لبخند می‌زنند. نخست زمانی که الله جل‌جلاله اراده می‌کند فردی را بالا ببرد و آن ابلهان، بر خلافِ خواست و مشیتِ الهی، تلاش می‌کنند تا او را بر زمین بنشانند! وقتِ دوم، آن زمان است که خدای عزوجل، مطابق با حکمت و فلسفه‌ی ربوبیتِ خود، فردی را به زیر می‌کشد و آن نادان‌ها با چنگ و دندان، او را به سَمتِ بالا سوق می‌دهند...
 
اکنون شما هم فرشته‌وار، بر عمقِ سفاهت و بلاهتِ زالوصفت‌ها لبخند بزنید...

نویسنده: محمد قدیمی
مدیرمسئول پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته


 
   1397/6/17 18:01

خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار