کاراته‌ی ایران تحقیر شد!

کاراته ایران به خاطر اشتباه استراتژیک در آلمان، همچنان تنبیه می‌شود!

کاراته‌ی ایران تحقیر شد!


انتخابات هیئت رییسه کنفدراسیون کاراته آسیا امروز (چهارشنبه 11 شهریورماه) در یوکوهامای ژاپن برگزار شد و با خاطره‌ای تلخ و خردکننده و نتایجی أسف‌بار برای کاراته‌ی ایران به پایان رسید.

به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" علیرضا سمندر ریاست فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی ایران که به نمایندگی از کشورمان در انتخاباتِ هیئت رییسه کنفدراسیون کاراته آسیا شرکت کرده بود، با کسب تنها 11 رأی در برابر آراءِ پرشمار نمایندگان امارات و اردن، از عضویت در هیئت رییسه‌ی این کنفدراسیون بازماند تا کاراته‌ی ایران رقابتهای آسیایی ژاپن را با خاطره‌ای تلخ و غم‌انگیز آغاز کند. خاطره‌ای زجرآور و خردکننده که بیش از هر چیز، حاصلِ سیاستهای اشتباهِ افرادی است که در انتخاباتِ سال گذشته‌ی فدراسیون جهانی در آلمان، با درکِ نادرست و ناقص از واقعیت‌های موجود، علیرضا سمندر را متقاعد ساختند که در جبهه‌ی بازنده‌ها قرار گیرد و با این خطای فاحش، نه تنها کاراته کشورمان را از کرسی‌های جهانی محروم ساختند که حتی موجباتِ تحقیر کاراته‌ی ایران را در انتخاباتِ امروزِ کنفدراسیون کاراته‌ی آسیا، به بدترین و خردکننده‌ترین شکلِ ممکن فراهم ساختند!

اسپینوز، ریاست فدراسیون جهانی که در انتخاباتِ آلمان و با رأی اکثریتِ قریب به اتفاق کشورهای جهان، بار دیگر عهده‌دارِ این سِمت شد، خاطره‌ای خوش از عملکرد و اظهاراتِ نماینده‌ی کاراته کشورمان در انتخاباتِ آلمان ندارد. او مدعی است پیش از انتخاباتِ آلمان، از ایرانیها وعده‌ی حمایت گرفته و حتی در قبالِ این حمایت، کرسی‌های ارزشمندی را در فدراسیون جهانی و کنفدراسیون کاراته آسیا به نمایندگان ایران پیشنهاد داده است. اسپینوز مدعی است ایرانیها در آخرین لحظات، به یکباره موضعِ خود را تغییر داده و به جبهه‌ی رقیب ملحق شدند! تغییر موضِعی که او هیچگاه به علتِ آن پی نبرد اما اهالی کاراته‌ی ایران به خوبی می‌دانند که تغییر مواضعِ فدراسیون کاراته کشورمان پیرامون انتخابات فدراسیون جهانی آن هم در آخرین لحظات، به خاطر اطلاعاتِ نادرست و ناقصی بود که برخی افراد در اختیار علیرضا سمندر قرار دادند و او را متقاعد ساختند که در جبهه‌ی بازنده‌ها قرار گیرد.

امروز؛ اسپینوزِ زخم‌خورده از کاراته‌ی ایران، به جلسه‌ی انتخاباتِ کنفدراسیون کاراته آسیا آمد و تمام تلاش خود را به کار بست تا با رایزنی‌های گسترده، آراءِ علیرضا سمندر را به کیسه‌ی کشورهای عربی بریزد و اتفاقاً در این امر، بسیار موفق ظاهر شد! حالا کاراته‌ی ایران با آن همه عزت، افتخار و اقتدار، باید پایین‌تر از اعراب و در جایگاهی بایستد که به هیچ وجه هم‌شأنِ نام و اعتبارِ کاراته‌ی ایران نیست! یقیناً این تحقیرِ بزرگ و خردکننده در حافظه‌ی تاریخی اهالی کاراته کشور ثبت خواهد شد و هرگز به دستِ فراموشی سپرده نمی‌شود.  

اکنون وقتِ آن فرا رسیده که مسببان واقعه‌ی تلخِ آلمان، مسئولیتِ خاطره‌ی دردناک و أسف‌بارِ ژاپن را نیز برعهده گرفته و شجاعانه از ملتِ شریف و بزرگوار ایران عذرخواهی کنند.

حال باید امیدوار باشیم که تنبیهِ کاراته‌ی ایران، به محرومیت از کرسی‌های جهانی و آسیایی محدود شود و این تنبیه و انتقام، هرگز به تاتامی‌های پَهن‌شده در یوکوهامای ژاپن و نحوه‌ی قضاوتِ داوران، راه نیابد!

و نکته‌ی پایانی اینکه گفته می‌شد "مسعود سیدی" ریاست اسبق کمیته‌ی داوران فدراسیون کاراته که سالهاست هیچ مسئولیتِ اجرایی در کاراته نداشته، با هدفِ رایزنی با نمایندگان سایر کشورها و جلب آرای آنها به نفع علیرضا سمندر، راهی سرزمین آفتاب تابان شده اما همانطور که دیدیم، تلاشهای او هم کارساز نیفتاد و حالا باید از "سرزمین آفتاب تابان" با نامِ "سرزمین خاطراتِ تلخ وخردکننده برای کاراته ایران" یاد کنیم و دیگر هیچ...

ای کاش پیش از حضور در این انتخاباتِ مهم و سرنوشت‌ساز، از چهره‌هایی برای رایزنی با سایر کشورها یاری می‌خواستیم که لااقل کلامی نافذ و ارتباطی عمیق با سران کاراته آسیا داشته و از توان و تدبیر کافی برای جلب آرای سایر کشورها برخوردار باشند.

 
   1394/6/11 16:14

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار