قربانی: سلامت‌محوری از شاخصه‌های اصلی توسعه است/ وجود بیش از ۵۷۰۰ کاراته‌کار در استان اردبیل

قربانی: سلامت‌محوری از شاخصه‌های اصلی توسعه است/ وجود بیش از ۵۷۰۰ کاراته‌کار در استان اردبیل
رئیس هیات کاراته شهرستان اردبیل گفت: سلامت‌محوری از شاخصه‌های اصلی توسعه هر جامعه‌ای بوده و ورزش و توجه به آن نیز نقش پررنگ‌تری در سلامتی جامعه دارد و از این رو جامعه سالم نیازمند توجه ویژه به ورزش است.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، بهروز قربانی عصر امروز در مراسم تجلیل از مدال‌آوران مسابقات کشوری اظهار کرد: سلامت‌محوری از شاخصه‌های اصلی توسعه هر جامعه‌ای بوده و ورزش و توجه به آن نیز نقش پررنگ‌تری در سلامتی جامعه دارد و از این رو جامعه سالم نیازمند توجه ویژه به ورزش بوده و باید تمامی مسؤولان در راستای توسعه ورزش در استان و هم‌چنین هدایت جوانان به سمت ورزش تلاش و اهتمام بیشتری داشته باشند.
 
وی افزود: توسعه ورزش در جامعه سبب جلوگیری از بزهکاری، کاهش آسیب‌های اجتماعی و هم‌چنین ایجاد نشاط و شادابی در بین جوانان شده و همین امر سبب توسعه جامعه از هر بعدی خواهد شد و از این رو باید به نحو شایسته به امر ورزش پرداخته و در راستای حل مشکلات ورزشکاران قدم‌های اساسی برداشت.
 
رئیس هیات کاراته شهرستان اردبیل تصریح کرد: رشته ورزشی کاراته به ۲ بخش تیم کنترلی و تیم آزاد تقسیم‌بندی می‌شود که متاسفانه مسؤولان استانی بیشتر حمایت خود را فقط معطوف تیم کنترلی کرده‌اند و در حالی‌که تیم کاراته اردبیل در رشته آزاد بدون حمایت مالی و معنوی از سوی مسؤولان در مسابقات کشور شرکت کرده و در نهایت مقام سوم را کسب کردند.
 
عدالت در بین تیم‌های آزاد و کنترلی کاراته رعایت نمی‌شود
 
قربانی تصریح کرد: عدالت در بین تیم‌های کنترلی و آزاد در رشته کاراته از سوی مسؤولان رعایت نمی‌شود، در حالی که برای اعزام تیم کنترلی به مسابقات بودجه‌ای برای هزینه‌های اعزام تیم در نظر گرفته و پرداخت شده بود، اما تیم آزاد بدون هیچ‌گونه حمایتی از سوی مسؤولان و فقط با هزینه شخصی و حمایت یکی از خیران ورزشی به مسابقات اعزام شدند.
 
وی گفت: در حال حاضر یک هزار و ۸۰۰ نفر کاراته‌کار در شهرستان اردبیل فعالیت می‌کنند که از این تعداد یک هزار و ۴۰۰ ورزشکار در بخش آزاد و مابقی در بخش کنترلی هستند و امیدواریم که مسؤولان ورزشی استان اردبیل توجه جدی به این مقوله داشته و در حمایت از تیم‌های ورزشی و جوانان فعال و باانگیزه در این رشته‌های ورزشی اهتمام بیشتری داشته باشند.
 
وجود بیش از ۵۷۰۰ کاراته‌کار در استان اردبیل
 
ایرج عطایی، دبیر هیات کاراته استان اردبیل نیز در این جلسه بیان کرد: تعداد ۵ هزار و ۷۲۳ نفر کاراته کار در سطح استان اردبیل فعالیت دارند و نزدیک ۴۵ داور رسمی فدراسیون در استان مشغول به فعالیت هستند.
 
وی افزود: علی‌رغم محدودیت‌های به وجود آمده به‌دلیل شیوع بیماری کرونا، کلاس‌های داوری در 2 بخش بانوان و آقایان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد و از اواخر فروردین‌ماه نیز این کلاس‌ها در بخش آزاد کاراته آغاز می‌شود.
 
عطایی گفت: در حال حاضر ۷ تن از کاراته‌کاران استان اردبیل در اردوهای تیم ملی حضور داشتند و علی‌رغم کمبودهای زیاد در هیات کاراته، در سایه تلاش ورزشکاران، مربیان و سایرین، شاهد خروجی بسیار مطلوب در این رشته ورزشی هستیم.
   1399/12/25 20:05

اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار