درخشش کاپیتان‌ها در تاتامی لیسبون/ تمام نشدنی‌ها!

درخشش کاپیتان‌ها در تاتامی لیسبون/ تمام نشدنی‌ها!
درخشش کاپیتان تیم‌های مردان و بانوان کاراته در رقابت‌های کاراته‌وان لیسبون موجب تحسین همگان شد.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرگزاری میزان؛ کاراته ایران در رقابت های لیسبون پرتغال چهار مدال توسط ذبیح‌الله پورشیب (طلا)، بهمن عسگری (نقره)، سجاد گنج‌زاده (برنز) و حمیده عباسعلی (برنز) دشت کرد تا عملکرد نسبتا قابل قبولی در این رقابتها داشته باشد.
 
این رقابتها دو نکته بسیار مهم برای کاراته ایران داشت که سارا بهمنیار توانست سهمیه المپیک توکیو را قطعی کند اما از سوی دیگر درخشش پورشیب و عباسعلی باز هم تحسین همگان را برانگیخت.
 
کاپیتان‌های تیم‌های مردان و بانوان کاراته ایران که سال‌هاست در سطح اول این رشته فعالیت کرده و برای ایران افتخارافرینی کرده‌اند، آنقدر خوب نتیجه گرفتند که شاید کمتر کسی به خود اجازه نقد کردن آن‌ها را دهد.
 
عباسعلی که مدتها درگیر آسیب دیدگی بود و عمل جراحی سختی را پشت سر گذاشت در بازگشت خود به تاتامی عملکرد خوبی داشت و توانست مدال برنز ارزشمند کاراته وان لیسبون را دشت کند.
 
از سوی دیگر ذبیح الله پورشیب که در اکثر رقابت های مهم بین المللی به مدال دست یافته با مدال طلای ارزشمند این رقابتها به کسب سهمیه المپیک امیدوار باقی ماند.
 
در روزهایی که تعدادی انگشت شمار به فکر تخریب کاراته ایران بوده و میانگین سنی تیم ملی را بالا می دانند، درخشش کاپیتان‌های باتجربه تیم های مردان و بانوان سبب شده تا مخالفان هم فعلا مهر سکوت بر لب گذاشته و به فکر راه‌های دیگری برای رسیدن به اهداف خود باشند.
 
در این بین نباید از نقش تاثیرگذار سید شهرام هروی و سمانه خوشقدم در موفقیت های پورشیب و عباسعلی چشم‌پوشی کرد.
 
حمیده عباسعلی سهمیه المپیک خود را قطعی کرده و یکی از شانس های اصلی کسب مدال در توکیو محسوب می شود اما از بین ذبیح‌الله پورشیب و سجاد گنج‌زاده دو کاراته کای شایسته کشورمان تنها یک نفر موفق به کسب سهمیه خواهد شد.
 
همچنین بهمن عسگری و سارا بهمنیار هم بلیت توکیو را برای خود رزرو کرده‌اند.
   1400/2/15 15:18

اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار