برگزاری مسابقات کاراته در شرایط قرمز و برخلاف مصوبات ستاد کرونا در استان کردستان

برگزاری مسابقات کاراته در شرایط قرمز و برخلاف مصوبات ستاد کرونا در استان کردستان
مسابقات انتخابی کاراته آقایان در اقدامی قابل تأمل در شرایط قرمز و در روز تعطیلی کرونایی، برخلاف مصوبات ستاد کرونا در استان کردستان برگزار شد.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرگزاری تسنیم از سنندج، هفته گذشته ستاد ملی کرونا اعلام کرد که از روز دوشنبه، 25مرداد تا شنبه، 30مرداد کشور تعطیل خواهد بود؛ در همین راستا اداره‌کل ورزش و جوانان استان کردستان نیز اعلام کرد که اماکن مسقف و روباز در رشته‌های مختلف ورزشی بخش دولتی، باشگاه‌های خصوصی، استخرهای سرپوشیده و ادارات دارای اماکن ورزشی در سطح شهرستان‌ها به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و سلامت جامعه در این یک هفته تعطیل است.
 
اما روز گذشته (شنبه 30 مردادماه) در اقدامی قابل تأمل و برخلاف مصوبات ستاد کرونا، مسابقات انتخابی کاراته آقایان در خانه کاراته سالن تختی سنندج بدون حضور داور، پزشک و بدون مجوز ستاد استانی کرونا برگزار شد، اقدامی که رئیس هیئت کاراته کردستان در پاسخ به پیگیری‌های خبرنگار تسنیم آن را  تأیید کرد.
 
سهیلا چراغی، رئیس هیئت کاراته استان کردستان در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم که آیا برگزاری مسابقه و انتخابی کاراته در روز گذشته (شنبه 30 مردادماه) در سالن تختی سنندج صحت دارد؟ اظهار داشت: تنها مسابقه انتخابی در بین سه وزن آقایان و با حضور کمیته فنی در این سالن برگزار شد.
 
رئیس هیئت کاراته استان کردستان با بیان اینکه براساس دستور فدراسیون باید برای هر وزن مسابقات کشوری انتخابی تیم ملی آقایان که دوم تا پنجم شهریورماه در تهران برگزار می‌شود، یک نفر معرفی می‌کردیم، تصریح کرد: اگر تیم را معرفی نمی‌کریم، حذف می‌شدیم و کمیته داوران خودشان این انتخابی را برگزار کردند.
 
وی در واکنش به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه آیا کمیته دارون زیر نظر هئیت استانی فعالیت نمی‌کند، چطور اجازه برگزاری این انتخاباتی در شرایط قرمز و تعطیلی کرونایی را داده‌اید، گفت:  چرا اجازه ندهیم خودمان اجازه داده‌ایم.
 
چراغی مدعی شد: تعطیلات کرونایی یک هفته بود و تمام شد و برگزاری مسابقه در روز گذشته (شنبه 30 مردادماه) مشکلی نداشت!
 
گفتنی است، رقابت‌های انتخابی کاراته آقایان استان کردستان در حالی روز گذشته در شرایط قرمز کرونایی و بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی و برخلاف مصوبه ستاد کرونا برگزار شده، که تمام کشور تعطیل بوده و این تهدیدی علیه بهداشت عمومی محسوب شده که باید مسئولان اداره‌کل ورزش و جوانان و متولیان برگزاری مسابقات پاسخ‌گوی عواقب این اقدام باشند.
   1400/5/31 19:21

اخبار برگزیده
ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار