مصیبی: میزبانی مسابقات بین‌المللی سبک‌های آزاد کاراته در قم هدف‌گذاری شد

مصیبی: میزبانی مسابقات بین‌المللی سبک‌های آزاد کاراته در قم هدف‌گذاری شد
دبیر سبک های آزاد هیات کاراته قم با بیان اینکه این استان از نظر فنی و زیرساختی دارای ظرفیت های بالایی در این رشته ها است گفت: با توجه به این ظرفیت ها، میزبانی مسابقات ملی و بین‌المللی در سبک‌های آزاد کاراته در قم هدف‌گذاری شد.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" محمدامین مصیبی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه از ۶۴ سبک آزاد ذیل فدراسیون ۱۶ سبک در این استان فعال است گفت: با توجه به ظرفیت های بالای قم در این رشته ها، این استان توان ایستادن در میان سه استان برتر کشور در سبک های آزاد را دارد.
 
وی افزود: کیوکوشین کان، کیوکوشین KWF، ذن دو کای، شورین کمپو، کیوکوشین ماتسویی، سوکیوکوشین، کیوکوشین ناکامورا، شین ذن کیوکوشین، کیوکوشین ساکاموتو، سی شین کیوکوشین جهانی، کیوکوشین کانامورا، هون کیوکوشین، پرفکت کیوکوشین، دای دوجوکو، کیوکوشین ماتسوشیما، شین رزم ذوالفقار سبک های آزاد کاراته فعال در این استان هستند.
 
وی با بیان اینکه سبک های موجود در رشته کاراته به دو دسته کنترلی و آزاد تقسیم می شوند، اظهار داشت: در سبک های کنترلی، ضربات ورزشکاران به ویژه به سر و صورت حریف به صورت کنترل شده است و نباید ضربات موجب آسیب به حریف شود ولی در سبک های آزاد برخورد فیزیکی بیشتر است.
 
دبیر سبک های آزاد هیات کاراته قم ادامه داد: از ۱۲۲ سبک فعال ذیل فدراسیون کاراته جمهوری اسلامی، ۵۸ سبک کنترلی و ۶۴ سبک آزاد است که ۱۶ سبک آزاد زیر نظر اساتید مجرب در این استان مشغول فعالیت هستند.
 
وی افزود: کسب قهرمانی های متعدد انفرادی و تیمی، عضویت ورزشکاران مستعد و توانمند استان در تیم های مطرح لیگ کشورِی و همچنین وجود مربیان و پیشکوستان صاحب نام، نشان از ظرفیت های بالای سبک های آزاد کاراته قم است.
 
مصیبی با اشاره به برنامه ریزی برای ارتقای شاخص های فنی سبک های آزاد کاراته قم اظهار داشت: از سرگیری دوباره لیگ ها و مسابقات استانی، برگزاری دوره های داوری، مربی گری، ایجاد هماهنگی میان اساتید سبک های مختلف استان و همچنین تلاش برای میزبانی از مسابقات ملی و بین المللی از جمله برنامه های این هیات برای ارتقای سطح سبک های آزاد کاراته استان است.
 
وی با اشاره به برگزاری انتخابات برای تعیین دبیر سبک های آزاد هیات کاراته گفت: این اقدام ارزشمند که برای اولین بار به منظور همراهی و احترام به نظر اساتید این رشته برگزار شد، نشان از ایجاد فصل جدیدی از تعامل، همراهی و همدلی خانواده کاراته قم است.
 
اواخر مرداد ماه سال جاری، مجمع انتخاباتی هیات کاراته استان قم پس از حواشی فراوان و ماه ها بلاتکلیفی، سرانجام برگزار و مهدی بیرانوند برای چهار سال سکان دار این هیات شد. این انتخاب، بار دیگر امید به رفع مشکلات این رشته را میان علاقمندان آن زنده کرد.
 
با گذشت یک ماه از این مجمع انتخاباتی، رئیس هیات کاراته در اقدامی بدیع، به دلیل اهمیت سبک های آزاد کاراته، به جای استفاده از حق قانونی خود برای انتصاب دبیر، با برگزاری انتخاباتی با مشارکت نمایندگان سبک های ۱۶ گانه کاراته در روزهای اخیر، تعیین دبیر این هیات را با رای اساتید این رشته انجام داد که با استقبال خانواده کاراته همراه شد. در این رای گیری محمدامین مصیبی با ۱۲ رای به عنوان دبیر سبک های آزاد هیات کاراته قم انتخاب شد.
 
حدود هشت هزار بیمه‌شده کاراته در قم وجود دارد.
   1400/6/20 16:32

اخبار برگزیده
ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار