جدّایی نماینده قم در کاراته قهرمانی جهان شد

جدّایی نماینده قم در کاراته قهرمانی جهان شد
دبیر هیات ورزش‌های ناشنوایان استان قم از انتخاب کاراته‌کای با تجربه و پرافتخار قم برای همراهی تیم ملی اعزامی ایران در پیکارهای 2021 کاراته قهرمانی ناشنوایان جهان خبر داد.
 
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" توحید محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: اعضای تیم ملی کاراته ناشنوایان کشورمان این روزها تمرینات آماده‌سازی خود را زیر نظر یکی از بهترین مربیان این رشته یعنی مسعود رهنما سرمربی سابق تیم ملی کاراته بزرگسالان، نوجوانان و جوانان ایران در بازی‌های آسیایی و جهانی برگزار می‌کند.
 
وی ادامه داد: کاراته‌کاهای ناشنوای کشورمان باید آبان ماه امسال در مسابقات 2021 قهرمانی جهان به میدان بروند، رقابت‌هایی که کسب موفقیت از آن برای تیم ملی اهمیت زیادی دارد زیرا کشورمان میزبانی این رقابت‌ها را بر عهده دارد و چهره‌های شاخص جهان پائیز امسال به تهران می‌آیند.
 
دبیر هیات ورزش‌های ناشنوایان کشورمان اضافه کرد: در مرحله انتخابی اردوی تیم ملی کاراته ناشنوایان سه کاراته‌کای ناشنوای قم سیدمرتضی جدّایی، مهدی سعدی و سیدمحمد میرقیصری حضور داشتند و سرانجام سیدمرتضی جدّایی کاراته‌کای پرافتخار و با تجربه قم برای همراهی تیم ملی انتخاب شد.
 
وی خاطرنشان کرد: جدّایی که پیش از این نیز سابقه همراهی تیم ملی ایران در مسابقات مختلف برون‌مرزی را دارد، با توجه به تجربه بالای خود قطعا توانایی کسب مدال از این رقابت‌ها را دارد، کاراته‌کایی که 6 سال پیش کاپیتان تیم ملی ناشنوایان ایران در مصاف با رقبای جهانی بود.
 
محمدی اضافه کرد: این کاراته‌کای پرتوان و آماده در سال 2013 که تیم ملی ایران را در مسابقات المپیک ناشنوایان جهان در صوفیه بلغارستان همراهی کرد همراه با تیم ملی در کومیته تیمی به مقام قهرمانی و نشان ارزشمند طلا رسید، ضمن اینکه در قسمت کومیته انفرادی با ایستادن روی سکوی سوم دنیا به مدال برنز دست یافت
 
وی عنوان کرد: جدّایی در کومیته وزن آزاد با حریف رژیم صهیونیستی روبه‌رو نشد و کناره‌گیری کرد، ضمن اینکه در کاتای تیمی سه نفره نیز صاحب مدال برنز شد، اکنون این کاراته‌کای پرمدال و افتخار آفرین نماینده هیات ورزش‌های ناشنوایان استان قم در مسابقات 2021 قهرمانی جهان در تهران است که پائیز امسال برگزار می‌شود.
   1400/6/24 14:39

اخبار برگزیده
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار