انتخابی حوصله سَربَر کاراته/ مصدومیت، اخراج، ویدئوچک و دیگر هیچ!

انتخابی حوصله سَربَر کاراته/ مصدومیت، اخراج، ویدئوچک و دیگر هیچ!
رقابت‌های انتخابی تیم ملی کاراته آنقدر از کیفیت فنی پایینی برخوردار بود که به نوعی حوصله سربر شده بود.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از خبرگزاری میزان؛ رقابت‌های انتخابی تیم ملی کاراته جهت معرفی نفرات اعزامی به بازی‌های کشورهای اسلامی، روز چهارشنبه در سالن شهید کبکانیان برگزار شد.
 
این رقابت‌ها که با معرفی نفرات برتر کاتا و کومیته ( به غیر اوزان -۸۴ و +۸۴) به پایان رسید با اتفاقات زیادی همراه بود.
 
در بخش کومیته جدای از کیفیت فنی پایین رقابت‌ها می‌شد به کارت‌های پیاپی که در طول بازی کشیده می‌شد اشاره کرد. این کار در برخی مبارزات انقدر تکرار می‌شد که یک بازی ۳ دقیقه‌ای بیش از ۱۰ – ۱۱ دقیقه به طول می‌انجامید.
 
کیفیت مبارزات به خودی خود چنگی به دل نمی‌زند و توقف‌های سریالی هم بر این موضوع اضافه می‌کرد تا مشخص شود چه رقابت‌های حوصله سربری در کبکانیان برگزار شد!
 
از سوی دیگر اخراج یکی دو نفر از کاراته‌کاها به دلیل اعتراض به داوری از دیگر نکات این رقابت‌ها بود.
 
بهمن عسگری که به دلیل دوپینگ المپیک توکیو را از دست داده بود، پس از مدت‌ها به تاتامی برگشت که این موضوع برای بهمن خوش‌یمن نبود. وی پس از کسب پیروزی در نخستین گام، در بازی دوم و در حالی که از رقیب خود عقب بود به دلیل آسیب‌دیدگی آرنج دست از ادامه رقابت‌ها بازماند.
 
حالا شهرام هروی سرمربی همیشه موفق کاراته باید با همین نفرات پای به میدان دشوار بازی‌های کشورهای اسلامی بگذارد.
 
کسب نتیجه‌ای در شأن کاراته ایران در این میدان به ظاهر ساده، بسیار سخت خواهد بود، بخصوص زمانی که بدانیم تیم ما جای کار زیادی دارد و کادرفنی باید تلاش فراوانی برای رساندن کاراته‌کاها به اوج آمادگی داشته باشد.
 
در پایان مسابقات فوق، تیم کاتای مرکزی با ترکیب ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد فرازمهر بالاتر از تیم‌های آذربایجان شرقی و اصفهان به عنوان تیم اعزامی به بازی‌های کشورهای اسلامی انتخاب شد.
 
همچنین در بخش کومیته علی مسکینی، مرتضی نعمتی و علی اصغر آسیابری به دلیل اول شدن در وزن خود مسافر بازی‌های کشورهای اسلامی شدند و پوریا اقدسی و بهنام دهقان‌زاده نیز با توجه به عدم حضور وزن آنها در مسابقات کشورهای اسلامی، به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد تا در خصوص نماینده کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا تعیین تکلیف شود.
   1401/3/26 17:26

اخبار برگزیده
ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار