برگزاری نشست تخصصی جهت حضور در بازی های آسیایی هانگژو ۲۰۲۲

برگزاری نشست تخصصی جهت حضور در بازی های آسیایی هانگژو ۲۰۲۲
نشست تخصصي مسئولين كميته ملي المپيك و كاروان اعزامي ايران به بازي هاي آسيايي هانگژو ۲۰۲۲ با مسئولين فدراسيون كاراته روز گذشته برگزار شد.
 
به گزارش "پایگاه اطلاع‌رسانی ستارگان کاراته" و به نقل از کمیته ملی المپیک، نشست تخصصی فدراسیون‌های کاندیدای اعزام به بازی‌های آسیایی هانگژو۲۰۲۲ با حضور دکتر سید مناف هاشمی دبیر کل کمیته و سرپرست کاروان، دکتر نصرالله سجادی مشاور رئیس، سیدمحمد پولادگر معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش، دکتر مهین فرهادی‌زاد نایب رئیس کمیته، دکتر مریم کاظمی‌پور معاونت توسعه ورزش زنان وزارت ورزش، علیرضا پاکدل سرپرست آکادمی، آرش فرهادیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها و دبیر شورای برون مرزی، علی رغبتی نماینده وزارت ورزش و جوانان و برخی مدیران کمیته، بطور مجزا با مسئولان سه فدراسیون انجمن‌های ورزشی، والیبال و کاراته در محل کمیته برگزار شد.
 
در این جلسه که با حضور مسئولان فدراسیون کاراته و سید حسن طباطبایی رئیس، محسن آشوری و اشرف امینی نواب رئیس، وحید مومنی دبیر فدراسیون،سید شهرام هروی و فرخناز ارباب کادر فنی تیم های ملی  برگزار شد،رئیس فدراسیون کاراته اظهار داشت:کاراته در جهان و آسیا رشد قابل توجهی داشته است از طرفی انتظارات از کاراته نه فقط در بازیهای آسیایی بلکه در تمامی رویدادها برای کسب مدال بالاست و طبیعی است که با توجه به افزایش هزینه ها انتظار حمایت بیشتری از سوی مسوولین برای اعزام تیم های ملی به رقابت های مختلف بین المللی مثل کاراته وان داریم.
 
وی تصریح کرد:همین افزایش انتظارات و برخی محدودیت های مالی برای اعزام نگرانی ما را برای حضور قدرتمندانه در رقابت های مختلف بین المللی همچون بازیهای آسیایی بیشتر می کند که دکتر هاشمی سرپرست کاروان اعزامی در این باره عنوان داشت این موضوع در نشست ستاد عالی بازیها مطرح و تصمیمات لازم برای رفع نگرانیتان گرفته خواهد شد بخصوص که نگاه ما حمایت از کاراته در بازیهای آسیایی است.
 
سپس کادر فنی تیم های ملی آقایان و بانوان برنامه های خود را برای آماده سازی تیم های ملی برای حضور در بازیهای آسیایی هانگژو و همچنین مسابقاتی که تا قبل از آن دارند مطرح کردند.
 
جذب یک مربی خوب کاتای ژاپنی برای تیم ملی بانوان از دیگر مباحث مطرح شده از سوی مسئولین فدراسیون بود چرا که معتقد بودند در کاتای بانوان شانس زیادی برای کسب مدال دارند که جذب مربی خوب ژاپنی کمک بسیاری در این زمینه می کند مضاف بر اینکه برگزاری اردو ها طبق برنامه تعیین شده و حضور در تورنمنت ها تا قبل از بازیها تاثیر بسیاری  برای موفقیت در هانگژو خواهد داشت.
 
همچنین سید محمد پولادگر معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش نیز ابراز داشت:کاراته کارنامه خوبی در بازیهای آسیایی طی ادوار گذشته داشته و بطور میانگین دو مدال طلا در هر دوره کسب کرده و امیدواریم در این دوره از بازیها نیز تعداد مدال ها بخصوص از نوع طلای آن افزایش یابد.
 
محسن بیرانوندسرپرست مرکز نظارت بر تیم های ملی، سید فرید فتاحیان مدیر امور بین الملل کمیته، محمود عبدالهی مدیر روابط عمومی، امیر حاجی قاسم مدیر مرکز سنجش و توسعه قابلیت های جسمانی آکادمی ،کوهی  و مسعودی از دیگر افراد حاضر در این جلسات بودند.
   1401/10/18 15:24

اخبار برگزیده
ویژه‌ها
پیشنهاد سردبیر
خبرهای استانی و سبکی
آرشیو اخبار