پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

برخورد کمیته انضباطی هیأت کاراته قم با متخلفین

رئیس هیأت کاراته استان قم از برگزاری جلسه کمیته انضباطی و صدور حکم برای تخلف چند ورزشکار در این رشته ورزشی خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته؛ مهدی بیرانوند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: ایجاد آرامش و نظم در خانواده بزرگ کاراته استان قم از اصلی‌ترین برنامه‌های بنده از ابتدای مدیریت تا به امروز بوده است.

وی افزود: ورزش دوستان مطلع هستند که رشته کاراته جزو رشته‌های پرجمعیت و محبوب در استان قم محسوب می‌شود و این موضوع حداقل در ۲ دهه اخیر به اثبات رسیده است.

رئیس هیات کاراته استان قم تصریح کرد: باتوجه به اتفاقات پیش‌آمده از سوی چندین ورزشکار و مربی بنا به دستور فدراسیون تصمیم گرفته شد جلسه کمیته انضباطی تشکیل و به این تخلفات رسیدگی شود.

وی ادامه داد: مورد اول ورزشکاری بود که بدون دریافت مجوز از فدراسیون، کشور را برای حضور در مسابقات بین‌المللی ترک کرده بود. فدراسیون بعد از اطلاع از این موضوع دستور بررسی و تشکیل جلسه کمیته انضباطی را به هیات کاراته استان قم ابلاغ کرد.

بیرانوند گفت: بعد از تشکیل جلسه و باتوجه به جایگاه قهرمانی که این ورزشکار داشت به تذکر و گرفتن تعهد بسنده کردیم.

رئیس هیات کاراته استان قم خاطرنشان کرد: مورد دوم مربوط به شخصی بود که از هیات مجوز برگزاری مسابقات سبکی را اخذ کرده اما این رقابت‌ها را به صورت کشوری برگزار کرده بود. در جلسه کمیته انضباطی وی به پرداخت ۵ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد.

وی در ادامه عنوان داشت: مورد بعدی هم این بود که متاسفانه یکی از مربیان استان در فضای مجازی اقدام به نشر اکاذیب و فرافکنی علیه عملکرد هیات کرده بود. چند ماه پیش وی را به هیات کاراته دعوت کردیم و او تعهد کتبی داد که دیگر این تخلف را انجام ندهد.

رئیس هیات کاراته استان قم گفت: متاسفانه او دست از این اقدام برنداشت و دوباره تخلفات و توهین به هیات کاراته استان را دنبال کرد به همین علت کمیته انضباطی نیز وی را با حکم تعلیق یک ساله جریمه کرد.

بیرانوند در ادامه بیان داشت: مورد آخر فردی بود که در مصاحبه‌های اخیر خود در صدا و سیما بدون داشتن آگاهی از برنامه‌ها، هیات کاراته استان را قضاوت نادرستی کرده و علیه هیات صحبت‌هایی کرده بود. کمیته انضباتی درخصوص این شخص رای محکومیت یک ساله صادر کرده است و این رای در استان قطعی شده و منتظر تایید فدراسیون هستیم.

وی  اشاره کرد: هیات کاراته استان قم مخالف منتقدین نیست بلکه از انتقادات سازنده و عادلانه استفاده خواهد کرد‌ اما متاسفانه برخی افراد سودجو به‌دنبال تحریک ورزشکاران، مربیان و داوران علیه هیات کاراته هستند و هدفشان این است که هیات را ناکارآمد نشان دهند.

بیرانوند تاکید کرد:‌ آمار و ارقام نشان‌دهنده عملکرد کادر اجرایی هیات کاراته استان قم است و ما قضاوت را به خانواده بزرگ کاراته می‌سپاریم. هیات ظرف ۲ سال اخیر مماشات بسیاری با متخلفین کرده بود اما باتوجه به اتفاقات اخیر سعی کردیم با جدیت برخورد کنیم.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.