پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

یادداشت ها

اتحادِ کادرفنی علیه تصمیماتِ اشتباهِ فدراسیون/ از مقاومت تا برکناری!

صبحِ دیروز (چهارشنبه بیست و ششم مهرماه) خبری عجیب و تکان‌دهنده، جامعه‌ی کاراته را در بهت و حیرت فرو برد! سیدحسن طباطبایی (ناکام‌ترین رهبرِ تاریخِ کاراته‌ی ایران) در اقدامی شگفت‌انگیز، تمامی اعضای کادرفنی تیم ملی بانوان را در آستانه‌ی اعزام به رقابت‌های جهانی، یکجا و بی‌مقدمه از کار برکنار و روانه‌ی منزل ساخت!

آنچه در تاتامی‌های لرستان گذشت

پیکارهای کاراته قهرمانی کشور (انتخابیِ تیم ملی) هفته‌ی گذشته مطابق با آنچه انتظار میرفت، در ورزشگاهِ تختیِ خرم‌آباد، دیارِ مردانِ سلحشور و میهمان‌نواز، با شکوه و نظمِ مثال‌زدنی برگزار شد، قضاوت‌ها در مسیرِ صحیح و با کاهشِ چشمگیرِ خطاها جریان یافت و بدین‌ترتیب، ترکیبِ دو عنصرِ مهمِ پیش‌گفته، خاطره‌ای شیرین و ماندگار را در اذهانِ مربیان و قهرمانانِ حاضر در این رقابت‌ها، به یادگار باقی گذاشت.

کاراته و معضلی بزرگ به نامِ داوری!/ ضعفِ فدراسیون در برخورد با قاضیانِ خاطی

لیگ‌های کاراته‌ی پایه حالا و با برگزاریِ رقابتهای هفته‌ی دوم، به نیمه‌ی راه رسیده‌اند، این در حالیست که خطاهای عمدی و غیرعمدیِ داوران، به عنوانِ بزرگترین معضلِ رقابتهای کاراته، همچنان و به شکلی افسارگسیخته، با آهنگی رو به افزایش، قهرمانان و مربیان را آزار می‌دهد.

شکستِ چندباره‌ی ایده‌های کادرفنی در سکوتِ رسانه‌ها/ زنگ‌های خطر برای کاراته‌ی ایران نواخته شد!

نتایج شکننده‌ی نمایندگان کاراته‌ی کشورمان در پیکارهای نه چندان مطرحِ جام بازل سوئیس، بار دیگر زنگ‌های خطر را برای کاراته‌ی ایران در آستانه‌ی بازیهای آسیایی هانگژو به صدا درآورد!

شکستِ تاکتیک‌های کادرفنی مقابل مربیان باشگاهی/ کمیته‌ی فنی چاره‌اندیشی کند

رقابتهای انتخابی تیم ملی (اعزامی به مسابقات جهانی مجارستان) روز گذشته (یکشنبه ۱۹ شهریورماه) به شکلِ ناقص و بدون استفاده از تمامیِ ظرفیت‌های کاراته‌ی کشور، در ورزشگاه شهید کبکانیان تهران برگزار و نفراتِ منتخب، معرفی شدند.

کاراته‌ی آذربایجان در مسیر پیشرفت و اقتدار/ تبریز برای استان‌های کاراته‌خیز، خط و نشان می‌کشد!

سرزمین طلاییِ آذربایجان با محوریتِ تبریزِ همیشه قهرمان، در هر عرصه‌ای که پا می‌گذارد، از علم و دانش و فن گرفته تا فرهنگ و هنر و ادب، از شعر و موسیقی و عرفان گرفته تا ورزشِ قهرمانی، همواره پیشتاز و طلایه‌دار است. دختران و پسرانِ آذربایجان، این دیارِ مقدس و عزیزتر از جان، بارها و بارها توانایی‌های انکارناپذیرِ خود را در عرصه‌های مختلف به نمایش گذاشته‌اند و حالا پس از مدتها سکون، بارِ دیگر بلندترین قله‌های افتخار را در رشته‌ی ورزشی کاراته نشانه رفته‌اند.

استاد دباغیان: باید متحد و همدل باشیم/ اکنون زمانِ رفاقت، همسویی و حمایت است

سرمربی و مدیرفنی اسبق تیم‌های ملی کاراته گفت: اکنون که به زمانِ برگزاریِ بازیهای آسیایی هانگژو نزدیک میشویم، باید بیشتر از هر زمانِ دیگر، متحد و همدل باشیم، اختلافات و چنددستگی‌ها را کنار گذاشته و از فدراسیون و کادرفنی حمایت کنیم تا انرژی و توجهِ مسئولان و مربیان، صرفا به آماده‌سازیِ نمایندگان کاراته‌ی کشورمان و حضورِ پرقدرت در بازیهای آسیایی معطوف گردد.

پازل اشتباهات فدراسیون تکمیل شد/ زنگنه از تیم ملی رفت

خطاهای تاثیرگذار فدراسیون کاراته در گزینش برخی اعضای کادرفنی، نتایج ضعیف و خردکننده‌ای را طی چند سال اخیر، در رقابتهای بین‌المللیِ رده‌های سنی مختلف برای کاراته کشورمان رقم زده است. این در حالیست که فدراسیون در تصمیمی عجیب و غیرقابلِ توجیه، پگاه زنگنه را که از قضا جزو بهترین و صحیح‌ترین انتخاب‌هایش به شمار می‌رفت، از لیست اعضای کادرفنی کنار گذاشت!

در کومیته‌ی تیمی حق‌مان طلا نبود؟!/ اشتباهات داوری به سودِ کاراته ایران رقم خورد؟!

عده‌ای از داوران ایرانی معتقدند در جریان رقابتهای کاراته قهرمانی آسیا (مالزی) حقِ کومیته‌ی تیمی مردانِ کشورمان، حضور در فینالِ مسابقات و کسب مدالِ طلا نبوده است! آنها می‌گویند اشتباهاتِ داوری در این بخش از رقابتها، غالبا به سودِ کاراته‌ی ایران رقم خورده است!

اشتباه تاثیرگذار کادرفنی در ۶۰ کیلوگرم/ از ظرفیت‌های کاراته استفاده نشد

نوزدهمین دوره رقابتهای کاراته‌ی قهرمانی آسیا در حالی با حذفِ تلخِ نماینده‌ی وزن منهای ۶۰ کیلوگرم ایران همراه شد که سرمربی تیم ملی برای گزینشِ بازیکنِ این وزن، در تصمیمی عجیب و چالش برانگیز، تن به استفاده از همه‌ی ظرفیت‌های کاراته‌ی کشور نداد.

خودفریبی ممنوع!/ کاراته ایران فراتر از توصیفاتِ ناقصِ شماست!

نوزدهمین دوره رقابتهای کاراته قهرمانی آسیا در حالی طی آغازین روزهای داغِ مردادماه، در مالزی پایان یافت که کاروان پرتعداد کاراته‌ی کشورمان علیرغم آنچه گفته میشود، هرگز نتوانست در این میدانِ نه چندان سخت، در حد نامِ درخشان و اعتبارِ بلندپایه‌ی کاراته‌ی ایران ظاهر شود.

شایعه‌ی تغییر در ترکیب کادرفنی تیم ملی!

اخبار غیررسمی و تاییدنشده حاکی از آن است که احتمالا ترکیب کادرفنی تیم ملی کاراته کشورمان، پیش از اعزام قهرمانان به بازیهای آسیایی تغییر خواهد کرد.

چه کسی از تضعیف سلیمی سود می‌برد؟

محمد قدیمی/ اختصاصی ستارگان کاراته پس از طفره رفتن‌های طولانی مدت از سوی فدراسیون کاراته، بالاخره جواد سلیمی داور جهانی کاراته کشورمان روز گذشته (۲۶ تیرماه) با عنوان رییس کمیته…

مثبت و منفی‌های دوره‌ی بازآموزی مربیگری

کلاس بازآموزی مربیان کاراته جهت شرکت در رقابتهای داخلی سال جاری، امروز دوشنبه ۲۶ تیرماه ۱۴۰۲ با استقبال جمع کثیری از مربیان، بصورت آنلاین برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری…