پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

فرماندار کرمانشاه: شرکت ۳۵۰۰ ورزشکار در لیگ کاراته “وان” در کرمانشاه/ باید کرمانشاه را خوب معرفی کنیم

فرماندار کرمانشاه از حضور حدود ۳۵۰۰ ورزشکار در لیگ کاراته “وان” به میزبانی کرمانشاه خبرداد و گفت: این رویداد فرصت خوبی برای معرفی جاذبه های استان است. 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته و به نقل از ایسنا؛ محمد رضا آمویی، امروز(۲۹ تیر) در نشست شورای ورزش شهرستان کرمانشاه با موضوع برگزاری لیگ کاراته وان ایران به میزبانی کرمانشاه، اظهارکرد: از آنجایی که حدود ۳۵۰۰ ورزشکار برای حضور در این رقابت ها به کرمانشاه سفر خواهند کرد، باید از این ظرفیت برای معرفی خوبی کرمانشاه استفاده کنیم. 

وی تصریح کرد: باتوجه به اینکه حدود یازده روز تا زمان برگزاری این مسابقات زمان داریم، فرصت چندانی در پیش نیست و باید برنامه ریزی دقیق و جامعی انجام گیرد. 

فرماندار کرمانشاه اضافه کرد: باید تمام نیازها در بخش های گوناگون همچون اسکان، تغذیه و پذیرایی، حمل و نقل و تبلیغات و فضاسازی احصاء شود تا بتوانیم با همکاری دستگاه های اجرایی مختلف آنها را مرتفع کنیم. 

وی با تاکید براینکه همه دستگاه‌های اجرایی ذیربط برای میزبانی شایسته این رقابت ها پای کار بیایند، اظهار کرد: از میراث فرهنگی استان می خواهیم تا زمینه بازدید رایگان ورزشکاران حاضر در این مسابقات را از جاذبه های گردشگری و بناهای تاریخی استان فراهم کنند. 

این مسئول تصریح کرد: اگر بتوانیم خوب کرمانشاه را به این ورزشکاران معرفی کنیم، هرکدام از آنها سفیری خواهد شد که در شهر خود یک باز معرفی از کرمانشاه خواهند داشت. 

به گفته فرماندار کرمانشاه، ایجاد شادی و نشاط اجتماعی از دیگر پیامدهای مثبت این میزبانی برای شهر کرمانشاه خواهد بود. 

آمویی اضافه کرد: همچنین با توجه به در پیش بودن ایام اربعین، این مسابقات فرصت خوبی است تا ظرفیت کرمانشاه را برای پیاده روی اربعین به سراسر کشور معرفی کنیم که در این رابطه باید تبلیغات خوبی صورت گیرد. 

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست رضا عزتی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمانشاه هم با بیان اینکه کرمانشاه در دهه اول مرداد روزهای شلوغی را در حوزه ورزش در پیش دارد، عنوان کرد: برپایی اردوی تیم ملی کبدی بانوان، اردوی تیم ملی بوکس جوانان، مسابقات وزنه برداری قهرمانی کشور و لیگ کاراته وان از جمله این رویدادها خواهد بود. 

وی به میزبانی مسابقات کاراته وان در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: کرمانشاه از ۹ تا ۱۶ مرداد میزبان رویداد بزرگ کاراته وان ایران است که تعداد بسیار زیادی ورزشکار و عوامل اجرایی در آن حضور خواهند داشت. 

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمانشاه با تاکید براینکه میزبانی چنین رویداد بزرگی نیازمند تمهیدات و همکاری دستگاه های مختلف است، عنوان کرد: باتوجه به اینکه این رویداد طی مدت هشت روز در کرمانشاه برگزار می شود، بنابراین باید تمهیدات لازم اندیشیده شود. 

سعید نصراللهی رئیس هیات کاراته استان کرمانشاه نیز با بیان اینکه این برای دومین بار است که کرمانشاه میزبانی مسابقات کاراته وان کشور را می گیرد، اظهار کرد: مسابقات کاراته وان هر ساله طی سه مرحله در کشور برگزار می شود که کرمانشاه سال گذشته میزبان مرحله سوم آن بود. 

وی افزود: باتوجه به میزبانی شایسته ای که سال گذشته در این رقابت ها داشتیم، میزبانی مرحله اول لیگ کاراته وان امسال از بین ۱۰ استان کشور به کرمانشاه واگذار شد. 

رئیس هیات کاراته استان با بیان اینکه ثبت نام ورزشکاران در این رقابت ها از نیمه ماه جاری آغاز شده، افزود: تاکنون حدود سه هزار ورزشکار از ۳۲ استان کشور برای حضور در این مسابقات ثبت نام کرده اند و پیش بینی می شود تعداد ثبت نامی ها به حدود ۳۵۰۰ نفر افزایش پیدا کند. 

وی اضافه کرد: از آنجایی که این رقابت‌ها در پنج رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان برگزار می شود، لذا خانواده های بسیاری هم همراه فرزندانشان به کرمانشاه سفر می کنند، بنابراین پیش بینی می کنیم جمعا حدود ۱۰ هزار نفر برای این رویداد ورزشی مهم به کرمانشاه سفر کنند. 

نصراللهی تصریح کرد: حضور این تعداد ورزشکار و خانواده هایشان فرصت بسیار خوبی است تا بتوانیم یک معرفی مناسب از کرمانشاه داشته باشیم. 

وی خاطرنشان کرد: همچنین حدود ۲۵۰ ورزشکار نیز از خود استان کرمانشاه در این رویداد شرکت می کنند که اگر این میزبانی به استان ما نمی رسید، به دلیل بالا بودن هزینه ها، شاید بیش از ۳۰ ورزشکار به مسابقات نمی رفتند، بنابراین برگزاری لیگ کاراته وان در کرمانشاه زمینه حضور بیشتر ورزشکارانمان را در این رقابت ها فراهم کرد. 

رئیس هیات کاراته استان کرمانشاه در پایان اعلام کرد: باتوجه به اینکه هیات کاراته و اداره ورزش و جوانان شهرستان کرمانشاه به تنهایی از عهده برگزاری این مسابقات بر نخواهد آمد، لذا به همکاری سایر دستگاه های اجرایی هم نیاز داریم. 

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.