پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

کرمانشاه میزبان سه هزار و ۲۰۰ کاراته‌کا از سراسر کشور است

رییس هیأت کاراته استان کرمانشاه با اعلام اینکه اولین مرحله کشوری مسابقات «کاراته ۱» از ۱۰ تا ۱۷ مرداد ماه در کرمانشاه برگزار می‌شود، گفت: سه هزار و ۲۰۰ کارته کا از سراسر کشور در این مسابقات شرکت خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته و به نقل از ایرنا، سعید نصرالهی در نشستی خبری اهمیت شرکت در این مسابقات را برای اتخابی تیم ملی کاراته عنوان کرد و افزود: این مسابقات در سطح های نونهالان، نوجوانان، امید و بزرگسالان در ۲ بخش بانوان و آقایان در سالن شهید بهشتی کرمانشاه برگزار می شود.

به گفته وی با توجه به میزبانی شایسته سال گذشته کرمانشاه در این مسابقات امسال نیز از بین ۱۰ استان متقاضی کرمانشاه به عنوان میزبان اولین مرحله این مسابقات انتخاب شد.

نصراللهی تاکید کرد: با توجه به میزبانی کرمانشاه شاهد حضور ۲۵۰ کارته کا بومی در این مسابقات هستیم که شانس شکوفایی استعدادهای کرمانشاهی و حضور در ترکیب تیم ملی را بالا می برد در حالی که اگر این مسابقات در استان دیگری برگزار می شد شاید تنها ۳۵ کارته کا کرمانشاهی امکان شرکت می داشتند.

وی در خصوص وضعیت اسکان این تعداد ورزشکار نیز توضیح داد: ورودی شرکت در مسابقات برای ورزشکاران در مرحله اول ثبت نام ۳۵۰ هزار تومان بوده ضمن اینکه تمام هزینه های اسکان و تغذیه بر عهده خود ورزشکاران است ضمن اینکه برای اسکان در خوابگاه های ارگان های مختلف نیز رایزنی هایی انجام شده است.

نصرالهی پیش بینی کرد حدود ۶ هزار ورزشکار و همراه در این رویداد ورزشی شرکت کنند، او این موقعیت را فرصتی برای معرفی جاذبه های فرهنگی کرمانشاه دانست و گفت: با توجه به نزدیک شدن به ایام اربعین این رویداد می تواند به بازسازی جایگاه کرمانشاه و مرز خسروی به عنوان دروازه اصلی عتبات عالیات کمک کند.

رییس هیأت کاراته کرمانشاه جایزه نفرات برتر این مسابقات را نیز یک میلیون و ۲۰۰ تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

نصرالهی همچنین تعداد اعضای هیأت کاراته استان را هشت هزار و ۵۸۸ ورزشکار بیان کرد و افزود: از این تعداد ۴ هزار و ۸۲۹ نفر دختر و سه هزار و ۷۵۹ نفر پسر است.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.