پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

آغاز اردوی تیم ملی کاراته بانوان/ مبینا حیدری چرا حذف شد؟

نقل از خبرگزاری مهر

تمرینات تیم ملی کاراته بانوان برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان در حالی از امروز آغاز می شود که قهرمان آسیا با نظر کادر فنی از ترکیب تیم اعزامی به بوداپست خارج شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته و به نقل از خبرنگار مهر، مسابقات قهرمانی جهان دوم آبان ماه به میزبانی مجارستان در شهر بوداپست آغاز می‌شود. بر همین اساس بعد از اعلام ترکیب تیم ملی مردان توسط شهرام هروی، سرمربی تیم ملی کاراته بانوان نیز با اعلام آغاز اردوهای تیم ملی، ترکیب تیم برای مبارزه روی تاتامی جهانی را معرفی کرد.

در بخش انفرادی که سارا بهمنیار و فاطمه سعادتی پس از کسب مدال برنز در بازی‌های آسیایی در دو وزن ۵۰- و ۵۵- کیلوگرم بلیط سفر به مجارستان را دریافت کردند. آتوسا گلشاد نژاد در وزن ۶۱- کیلوگرم با وجود شکست و حذف در هانگژو در ترکیب اصلی قرار گرفت. مبینا کاویانی در وزن ۶۸- کیلوگرم به ترکیب اصلی رسید و دیدار انتخابی لیلا برجعلی و حنانه صالحی تکلیف نماینده وزن ۶۸+ کیلوگرم را مشخص می‌کند.

در کومیته تیمی نیز آتوسا گلشاد نژاد، مبینا کاویانی و دو نفر برتر انتخابی درون اردویی میان حنانه صالحی، لیلا برجعلی، معصومه محسنیان و زینب جعفرنژاد حضور خواهند داشت.

سوالی که ارباب باید به آن پاسخ دهد اینکه مبینا حیدری چرا از ترکیب تیم ملی کنار گذاشته شده است. حیدری سال گذشته به اندازه‌ای مورد اعتماد کادر فنی بود که هم در رده زیر ۲۱ سال و هم در رده بزرگسالان به مسابقات قهرمانی آسیا در قزاقستان اعزام و در هر دو میدان هم به نشان طلا دست پیدا می‌کند، چگونه از ترکیب تیم ملی کنار گذاشته می‌شود.

آیا باید فرصت حضور در مسابقات جهانی را از یک کاراته کای مستعد و با آتیه گرفت؟ به جای او کاراته کایی اعزام می‌شود که حداقل در انتخابی‌های و مبارزات رودرو قبلی بازنده بوده است؟ سرمربی تیم ملی که در آستانه اعزام به بازی‌های آسیایی آن حواشی را برای تیم ملی ساخت، همه بار شکست در هانگژو را بر دوش کاراته کا انداخته و خود را کنار می‌کشد؟

نکته ابهام انگیز لیست تیم ملی کاراته بانوان، حضور دو کاراته کای سبک وزن در بخش تیمی است، جایی که به مبینا حیدری اعتماد نشد؟ اینکه در جلسه روز گذشته کادر فنی تیم ملی چه گذشته مشخص نیست، ولی متولیان کاراته نباید با چنین تصمیمی که فرآیند آن روشن است، سرمایه‌هایی جوان و آینده را از کاراته دور کنند. با حضور افسانه باقری به عنوان نایب رئیس بانوان، به نظر می‌رسید در این بخش شاهد تحول باشیم که در شرایط فعلی همان روند قبلی تکرار می‌شود.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.