پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

بغلانی‌پور: منظورم از تغییر کادرفنی بانوان، سلطانی بود نه ارباب و زنگنه/ دوستان گفتند حیدری باید دوباره از کمربند سفید شروع کند

مربی پیشین تیم ملی کاراته بانوان تاکید کرد که از صحبت‌های او در خصوص تغییر کادرفنی بانوان سوتفاهم شده و منظور او شهاب سلطانی بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته؛ فاطمه بغلانی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص سوتفاهمات ایجاد شده بعد از مصاحبه‌اش اظهار داشت: منظور من از مطرح کردن این موضوع که نیاز است در کادرفنی تیم بانوان نیاز به تغییر داریم، خانم ارباب و زنگنه نبودند. هرگز فراموش نکردم که مبینا حیدری شاگرد و دختر من در کنار این مربیان در مسابقات مختلف حضور داشت و نتایجی نیز مانند مسابقات کشورهای اسلامی در قونیه کسب کرد.

وی تصریح کرد: شاید سطح مسابقات کشورهای اسلامی در خیلی از رشته‌ها پایین باشد، اما در کاراته با حضور کشورهایی مانند مصر، مراکش، ترکیه و آذربایجان که چند المپین دارند بسیار بالا است. در مسابقات کشورهای اسلامی در قونیه، مبینا حیدری به دیدار نهایی صعود کرد و در مسابقه نهایی نیز مقابل بازیکن آذربایجان که رنکینگ یک دنیا بود با نتیجه ۲ بر یک جلو بود و به هر دلیلی نتیجه را واگذار کرد.

مربی پیشین تیم ملی کاراته عنوان کرد: در آن زمان حیدری با من کار نمی‌کرد و چند ماه در اردوی تیم ملی در کنار ارباب و زنگنه بود و این را هرگز فراموشم نخواهد شد. همچنین وقتی برای مسابقات جهانی صربستان تصمیم گرفتند که حیدری را خط بزنند، تنها کسی که سفت و محکم ایستاد و از او دفاع کرد، پگاه زنگنه بود و در ادامه به تبعیت از زنگنه، ارباب نیز از حیدری دفاع کرد.

بغلانی‌پور در پاسخ به این سوال که منظور از تغییر در کادرفنی تیم بانوان چه کسی بوده است، گفت: حیدری بارها و بارها در میادین مختلف پرچم کشورمان را بالا برده است و در یک دوره مسابقات در رده سنی امید و بزرگسالان فینالیست و موفق به کسب یک طلا و نقره شد، اما با وجود این عملکرد آن استاد بزرگوار اعتقاد داشت که حیدری باید از کمربند سفید شروع کند. روی سخن من با شهاب سلطانی و دوستانش است.

وی خاطرنشان کرد: معصومه محسنیان با وجود کسب نتیجه در مسابقات یونان  از ترکیب تیم ملی کنار گذاشته شد و به عنوان توریست به مسابقات برده شد. نفر سومی که اصلاً در اردو نبود به عنوان بازیکن کومیته انتخاب شد. ارباب و زنگنه خیلی برای تیم ملی زحمت کشیدند. به نظرم لزومی ندارد وقتی مربیان توانمند خانم داریم از مربیان آقا استفاده کنیم. همانطور که در کاراته وان پاریس من و پگاه زنگنه در کنار هم موفق به کسب نتیجه خوب شدیم.

مربی کاراته ایران در پایان گفت: در این مسابقات ما به خوبی همدیگر را حمایت و استرس‌های همدیگر را کم کردیم. وقتی زنگنه کوچ می‌کرد حواس من به بازیکنان در رختکن بود و برعکس وقتی من کوچ می‌کردم این کار برعهده زنگنه بود. منظور من به ارباب و زنگنه نبود و یکسری دوستان دوست داشتند اینگونه برداشت کنند و علاقه ای ندارم این موضوع را کشش بدهم و از من به عنوان یک حربه برای کوبیدن آن دو بزرگوار استفاده کنند.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.