پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

تداوم داستان قهر و آشتی‌های تکراری در کاراته/ باقری: این اختلاف نیاز به زمان داشت تا حل شود

سرپرست نایب رئیسی بانوان فدراسیون کاراته گفت که اختلاف سرمربی و مربی تیم ملی نیاز به زمان داشت تا برطرف شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته و به نقل از خبرگزاری تسنیم، کاراته بانوان ایران پس از پایان رقابت‌های قهرمانی آسیا روزهای پرحاشیه‌ای را پشت سر گذاشت و این حواشی همچنان ادامه دارد. با بازگشت ملی‌پوشان به ایران اختلاف قدیمی فرخناز ارباب سرمربی تیم ملی و پگاه زنگنه مربی تیم ملی این بار رسانه‌ای شد و  تلاش مسئولان فدراسیون نیز پس از برگزاری جلسات متعدد به نتیجه نرسید تا در نهایت شاهد جدایی مربی تیم ملی باشیم.

سرمربی و مسئولان فدراسیون کاراته نیز پس از این اتفاق ستاره موسوی و فاطمه قاسمی را به کادرفنی تیم ملی اضافه کردند، اما همانند تمامی داستان‌های قهر و آشتی تکراری کاراته در سالیان اخیر این بار نیز این پایان داستان نبود و روز گذشته زنگنه به تیم ملی بازگشت تا باز هم علامت‌های سوال بسیاری برای علاقمندان این رشته پرحاشیه رزمی به وجود بیاید. اینکه چرا مسئولان فدراسیون توانایی مدیریتی چنین مسائلی را ندارند تا هر روز شاهد تصمیمات خلق‌الساعه باشیم و روز بعد با تصمیم دیگر تنها بر ابهامات اضافه شود.

قطعاً در فاصله کوتاه تا بازی‌های آسیایی بهتر بود هرگز چنین مسائلی به بیرون درز پیدا نمی‌کرد و این موضوع در داخل خانواده حل می‌شد، اما وقتی با چنین شدتی این اتفاق افتاد و مدیریتی در جهت برطرف شدن آن صورت نگرفت و تمامی پرده‌های اخلاقی از میان رفت، این بازگشت به معنای آرام شدن شرایط است؟ اگر تصور مسئولان فدراسیون کاراته چنین است که باید منتظر زمان بود تا مانند همیشه همه چیز را مشخص کند، اما اگر به هر دلیل این زخم دوباره سر بازکرد این بار باید تمامی مسئولان فدراسیون پاسخگوی تصمیمات خود باشند. وقتی توانایی چنین مسائلی در مدیریت فدراسیون دیده نمی‌شود، پای کاراته‌کاهای جوان به مسائلی باز می‌شد که به هیچ عنوان به آنها ارتباط ندارد و  نمونه آن را در روز حضور سرپرست وزارت ورزش و جوانان در اردوی تیم ملی کاراته از سوی یکی از این بازیکنان در حضور رئیس فدراسیون شاهد باشیم و تنها تعجب حاضران در سالن را به دنبال داشته باشد.

افسانه باقری سرپرست نایب رئیسی بانوان فدراسیون در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص حواشی کاراته و بازگشت زنگنه به تیم ملی اظهار داشت: این موضوع یک اختلاف نظر بود که با لطف خدا و جلساتی که برگزار کردیم در نهایت برطرف شد. در فاصله کوتاه تا بازی‌های آسیایی باید از توانایی هر کسی که می‌تواند به تیم ملی کمک کند استفاده کنیم و زنگنه نیز با شرایط بچه‌ها آشنا بود.

وی در پاسخ به این سوال که بهتر نبود به جای این همه حواشی از ابتدا با مدیریت  این موضوع در داخل فدراسیون حل می‌شود، گفت: شرایطی به وجود آمده بود که نیاز به زمان داشت تا برطرف شود.

باقری در خصوص سرنوشت دو مربی اضافه شده به کادرفنی تیم ملی گفت: قبل از قهرمانی آسیا گفته بودیم که بعد از این مسابقات کادرفنی تیم ملی یا تغییر خواهد کرد یا تقویت می‌شود که در این مقطع بهترین روش تقویت کادرفنی با حضور دو مربی بود.

سرپرست نایب رئیسی فدراسیون کاراته در خصوص اینکه با این بازگشت حواشی بیشتر نخواهد شد، گفت : فکر می‌کنم اگر یکی از این دو مربی بود حواشی بیشتر می‌شد و در نهایت صلاح بر بازگشت زنگنه بود. در این شرایط همه باید به فکر آرامش تیم ملی باشیم و فردی فکر نکنیم و به فکر منافع ملی باشیم.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.