پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

توصیف سرمربی تیم ملی کاراته از سفر به سرزمین عشق در روز اربعین

سرمربی تیم ملی کاراته حضور در مراسم اربعین حسینی را یک سفر ارزشمند و معنوی توصیف کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته؛ سید شهرام هروی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، از حضور خود در مراسم پیاده روی اربعین حسینی که همراه با قهرمانان در این سفر معنوی حضور داشت، گفت: سال گذشته به لطف خدا و آقا امام حسین(ع) همراه با قهرمانان راهی کربلای معلی و یا در واقع سرزمین عشق شدیم. سفر بسیار با ارزشی برای همه ما بود، اما امسال با توجه به نزدیک بودن بازیهای آسیایی هانگژو و مسابقات قهرمانی جهان و برپایی اردوهای تیم ملی و ترافیک شدید اردوها تصمیم نداشتم در این مراسم ارزشمند و معنوی حضور داشته باشم. خوشبختانه در لحظات پایانی فضا به گونه ای برای من رقم خورد که در آن فرصت کوتاه توانستم هم پا با سایر قهرمانان بزرگ در این مراسم پر فیض حضور داشته باشم. حضور در کربلا یک روزی آرزوی بزرگ همه ما بود، اما حالا به راحتی همه ما راهی کربلا می شویم. این موضوع را مدیون خون شهیدانی هستیم که در آن هشت سال رفتند و جنگیدند و رشادت به خرج دادند و حالا به لطف خون شهیدان عزیز و حاج قاسم سلیمانی ما چنین فضایی را در اختیار داریم.

وی در ادامه افزود: حضور در کنار مردم عزیز کشورمان در پیاده روی اربعین واقعا لذت بخش است، مردم همیشه به قهرمانان و ورزشکاران لطف دارند، در این مسیر پیاده روی استقبال خوبی از قهرمانان کشورمان شد و خیلی ها از سر ذوق با این قهرمانان عکس یادگاری می‌گرفتند. به هر حال ورزشکاران باید الگوی جامعه باشند و خدا را شکر مثل سال های گذشته شاهد حضور قهرمانان در این مراسم بودیم.

سرمربی تیم ملی کاراته در پاسخ به این سوال که زمان کمی تا آغاز بازیهای آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ باقی مانده است، شرایط اردوی تیم ملی و ملی پوشان حاضر در اردوها را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: اردوهای تیم ملی تا زمان اعزامی به بازیهای آسیایی ادامه خواهد داشت. در حالا حاضر نفرات اعزامی به هانگژو تمرینات خوبی دارند و شرایط تمرینی آنها منظم و زیر نظر کادرفنی است. تیم ما ۷ مهرماه راهی چین خواهد شد و ۱۳ تا ۱۵ مهرماه بازیکنان ما در هانگژو به روی تاتامی خواهند رفت. تمام تلاش ما این است که پیش از اعزام به این مسابقات بچه ها ما در اوج آمادگی باشند. کاراته همیشه جزو رشته‌های موفق در بازی‌های آسیایی بوده، امیدواریم این دوره نیز همین گونه شود و بتوانیم مدال‌های خوش رنگی برای کاروان ورزشی ایران به ارمغان بیاوریم. هر چند ورزش قابل پیش بینی نیست، اما به موفقیت تیم ملی در هانگژو بسیار امیدوار هستم.

هروی در پاسخ به این سوال که آیا پس از پایان بازیهای آسیایی ترکیب تیم ملی کاراته مردان اعزامی به مسابقات جهانی مشخص خواهد شد یا خیر، گفت:  بلافاصله پس از برگزاری بازی‌های آسیایی هانگژو آماده حضور در مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی بوداپست می‌شویم. با توجه به اینکه فاصله زمانی این دو رویداد خیلی کم است، ثبت نام برخی ورزشکاران از چند روز دیگر آغاز می‌شود، اما این به منزله حضور قطعی آن‌ها در مسابقات قهرمانی جهان نیست، زیرا ترکیب نهایی تیم ملی کاراته ایران در مسابقات قهرمانی جهان پس از بازی‌های آسیایی هانگژو و بررسی عملکرد ملی پوشان در این رویداد مشخص خواهد شد.

سرمربی تیم ملی کاراته در پایان صحبت های خود خاطر نشان کرد: زمان کوتاهی تا اعزام به هانگژو باقی مانده است. برنامه ریزی ها به صورت دقیق پیگیری می شود. تلاشمان این است که پیش از اعزام به هانگژو نفرات اعزامی یک بار خود را در یک رویداد بین المللی محک بزنند، تلاشمان بر این است که اگر فرصت باقی ماند، نفرات اعزامی به هانگژو را در یک تورنمنت بین المللی در اروپا اعزام کنیم.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.