پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

تیم ملی کاراته کشورمان بر سکوی سوم آسیا ایستاد

نوزدهمین دوره پیکارهای کاراته قهرمانی قاره کهن با عنوان سومی نمایندگان شایسته کاراته کشورمان به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته و به نقل از روابط عمومی فدراسیون، نوزدهمین دوره پیکارهای کاراته قهرمانی قاره کهن در شرایطی امروز یکشنبه اول مرداد ماه در ملاکا مالزی به پایان رسید که دلاور مردان و شیرزنان کاراته کشورمان با کسب ۱۲ نشان رنگارنگ عنوان سومی نوزدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا را از آن خود کردند.

بر اساس این گزارش در جدول رده بندی این رقابتها قزاقستان با ۳ نشان طلا، ۴ نقره و ۴برنز عنوان قهرمانی را بدست آورد، ژاپن با ۳طلا، ۳نقره و ۲برنز نایب قهرمان شد.

پس از تیم کشورمان که در جای سوم قرار گرفت، اردن با ۲طلا، ۱نقره و ۳برنز چهارم شد، هنگ کنگ با ۲طلا و ۱برنز در جای پنجم ایستاد، ویتنام، چین تایپه، هند، عربستان، کویت، چین، امارات، مالزی، تایلند و کره جنوبی عناوین بعدی را به خود اختصاص دادند

آتوسا گلشاد نژاد و بهنام دهقان زاده و کومیته تیمی مردان، طلایی های کاراته کشورمان در این رقابتها بودند، بهمن عسگری و کومیته تیمی بانوان ببه نشان نقره دست یافتند، فاطمه صادقی، ابوالفضل شهرجردی، امیر مهدی زاده، سجاد گنج زاده، سارا بهمنیار و فاطمه سعادتی و کاتا تیمی مردان صاحب نشان برنز شدند.

نتایج ورزشکاران کاراته کشورمان در این رقابتها بدین شرح است:

آتوسا گلشاد نژاد در وزن ۶۱- بانوان با چهار پیروزی پیاپی مقابل حریف هایی از کشور های اردن، قزاقستان، چین و امارات صاحب مدال طلا این مسابقات شد و قهرمان آسیا شد.

بهنام دهقان زاده دیگر طلایی کاراته ایران در وزن ۵۵- آقایان با چهار پیروزی مقابل نمایندگان کشور های ترکمنستان، سریلانکا، مالزی و اردن قهرمان کاراته آسیا شد.

کومیته تیمی مردان با ترکیب مهدی خدابخشی، صالح اباذری، مهدی عاشوری، مهدی شهگل، محمود نعمتی، امیرحسین فداکار و سامان عدالتی با کسب ۴ پیروزی برابر تیمهای عربستان، عراق، اردن و قزاقستان به نشان طلای این رقابتها دست یافتند.

همن عسگری در وزن ۷۵- با سه پیروری مقابل نمایندگان کشور های قرقیزستان، ازبکستان و عربستان راهی فینال این مسابقات شد و با نتیجه ۳ بر دو مغلوب حریف قزاقستانی خود شد و به مدال نقره بسنده کرد.

کومیته تیمی بانوان با ترکیب آتوسا گلشادنژاد، مبینا حیدری، لیلابرجعلی و مبینا کاویانی با کسب ۴ پیروزی برابر تایلند، ازبکستان، ژاپن، چین تایپه، و قبول شکست برابر تیم ویتنام در فینال عنوان نایب قهرمانی این رقابتها را به دست آورد.

فاطمه صادقی نماینده کاتا انفرادی بانوان در سه دور اجرای کاتا خود موفق شد مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا را بدست آورد.

ابوالفضل شهرجردی دیگر کاتارو کشورمان نزز با سه دور اجرای کاتا در جایگاه سوم قرار گرفت و مدال برنز این‌مسابقات را بدست آورد.

امیر مهدی زاده نماینده وزن ‌۶۷- آقایان‌ کشورمان با سه پیروزی مقابل نمایندگان کشور های قرقیرستان، فلسطین و کویت و یک شکست مقابل نماینده کشور قزاقستان صاحب مدال برنز مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ شد.

لیلا برجعلی در وزن ۶۸+ دختران دیگر نماینده کاراته ایران در روز نخست بود که با یک‌ پیروزی و یک‌ شکست از دور رقابت ها کنار رفت.

سجاد گنج زاده در وزن ۸۴+ با چهار پیروزی مقابل نمایندگان ماکائو، اندونزی، سریلانکا و امارات در دیدار با طارق حمدی از عربستان در حالی که ۶ بر ۶ مساوی بود با قانون سنشو(اولین امتیاز) نتیجه را واگذار کرد و به مدال برنز رسید.

سارا بهمنیار در وزن ۵۰- بانوان با سه پیروزی مقابل نمایندگان کشور های سریلانکا، ژاپن و عربستان مقابل حریف قزاقستانی خود شکست خورد و به مدال برنز رسید.

فاطمه سعادتی در وزن ۵۵- بانوان نیز با چهار پیروزی مثابل نمایندگان کشور های ترکمنستان، هنگ کنگ، ازبکستان و اندونزی در رقابت با حریف چین تایپه ای شکست خورد تا به مدال برنز بسنده کند.

ذبیح الله پورشیب در وزن ۸۴- ، پوریا اقدسی در وزن ۶۰- و مبینا حیدری در وزن ۶۸- بانوان دیگر نمایندگان کاراته ایران بودند که از دور رقابت ها کنار رفتند.

کاتا تیمی مردان کشورمان با ترکیب میلاد فرازمهر، ابوالفضل شهرجردی، علی زند در گام اول در جایگاه دوم‌گروه خود قرار گرفت و راهی دور دوم‌شد، در مرحله بعد نیز در گروه خود دوم شد و برای کسب نشان برنز راهی دیدار رده بندی شد و با پیروزی مقابل تیم چین صاحب مدال برنز شدند.

کاتا تیمی بانوان کشورمان با ترکیب فاطمه صادقی، ملیکا عزتی، سپیده امینی، زینب السادات حسینی در دور نخست به عنوان تیم اول گروه راهی دور دوم شد، در مرحله دوم در جایگاه سوم گروه قرار کرفت د به دیدار رده بندی راه یافت و با قبول شکست برابر اندونزی از رسیدن به مدال بازماند.

گفتنی است تیم کاراته کشورمان در دومین دوره مسابقات پاراکاراته قهرمانی آسیا با کسب ۴ نشان طلا و ۱برنز از ۶ فرصت موجود عنوان قهرمانی آسیا را بدست اورد، پس از ایران ، قزاقستان با ۲ طلا و ۲ نقره در جایگاه دوم ایستاد. عربستان هم با یک طلا، ۳ نقره و ۵ برنز سوم شد.

معصومه ایجی، رحیم گل محمدی، ابوالفضل چهره قانی و فرزاد صفوی ۴ طلایی پاراکاراته ایران بودند، حافظ حافظی کیا صاحب گردن آویز برنز شد و محمدرضا بقائی از رسیدن به مدال بازماند.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.