پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

خدابخشی اولین فینایسلت کاراته ایران در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۳

مهدی خدابخشی نماینده شایسته کاراته ایران راهی دیدار فینال مسابقات قهرمانی جهان شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته و به نقل از روابط عمومی فدراسیون، در روز نخست (سه شنبه ۲ آبان) مسابقات کاراته قهرمانی جهان ۲۰۲۳ به میزبانی بوداپست مجارستان رقابت های کاتای انفرادی و مبارزات اوزان ۶۸- ، ۶۸+ ، ۸۴- و ۸۴+ کیلوگرم برگزار شد.

در وزن ۸۴- کیلوگرم، مهدی خدابخشی نماینده شایسته کاراته ایران در نیمه نهایی با برتری ۶ بر۵ برابر شیمیدا از ژاپن به دیدار فینال مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۳ راه پیدا کرد تا نخستین کاراته کای ایرانی باشد که جواز حضور در دیدار نهایی را کسب می کند.

خدابخشی در این دوره از رقابت ها ابتدا ۹ بر صفر نماینده قطر را از پیش رو برداشت. او در دور دوم کاراته کای لیبی را ۵ بر صفر از پیش رو برداشت. نماینده ایران در دور سوم کاراته کای بوسنی را ۵ بر ۲ شکست داد. خدابخشی در دور چهارم و در حساس ترین مبارزه خود محمد الجعفری اردن یکی از بهترین های این وزن جهان را ۴ – ۴ از پیش رو برداشت تا راهی دیدار نیمه نهایی شود.

مهدی خدابخشی روز شنبه ۶ آبان ماه برای کسب مدال طلا به روی تاتامی رود. پیش از این سجاد گنج زاده نماینده کاراته ایران در وزن ۸۴+ کیلوگرم توانسته بود راهی دیدار رده بندی شود.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.