پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

دیدار وزیر ورزش و رئیس فدراسیون جهانی کاراته| هاشمی: کاراته محبوب و مورد حمایت ماست/ اسپینوز: ایران یکی از قدرت‌های جهان است

وزیر ورزش و جوانان ایران و رئیس فدراسیون جهانی کاراته با یکدیگر دیدار کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته و به نقل از خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از هانگژو، کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان در حاشیه حضور در سالن مسابقات کاراته بازی‌های آسیایی هانگژو با آنتونیو اسپینوز رئیس فدراسیون جهانی کاراته دیدار کرد.

در این دیدار کیومرث هاشمی با اشاره به محبوبیت این رشته در ورزش ایران اظهار کرد: کاراته و رئیس فدراسیون این رشته مورد حمایت ما هستند. همچنین کمیته ملی المپیک ایران به خوبی از این رشته حمایت می‌کند. کاراته جزو محبوب‌ترین و پر عضوترین رشته‌های ورزشی در ایران است و این نشان‌دهنده توسعه و پیشرفت این رشته ورزشی در کشور است.

وی افزود: شما ظرفیت کاراته ایران را در قاره و جهان به خوبی می‌شناسید؛ بنابراین از شما انتظار داریم به حضور کاراته ایران در کرسی‌های آسیایی و جهانی کمک کنید.

اسپینوز هم با قدردانی از حمایت‌های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ایران از کاراته گفت: کیفیت و کمیت ورزشکاران ایرانی عالی است و بدون شک کاراته ایران یکی از قدرت‌های بزرگ کاراته دنیا است. این تعریف و تمجید نیست و یک واقعیت است. کاراته‌کاران ایرانی سطح کاراته دنیا را بالا برده‌اند.

رئیس فدراسیون جهانی کاراته افزود: سال ۲۰۰۱ که به ایران آمدم تحت تاثیر کشورتان قرار گرفتم. خوشحالم که ورزش ایران روز به روز درحال پیشرفت است. به ویژه این پیشرفت در کاراته زنان ایران مشهود است. تلاش کردیم با کمک رئیس فدراسیون آسیایی حجاب مورد نظر را هم مورد تایید قرار دهیم و خوشحالیم که ورزشکاران ایرانی با حجاب اسلامی روز به روز به موفقیت بیشتری می‌رسند.

وی همچنین از  آمادگی خود برای حضور فعال ایران در فدراسیون آسیایی و جهانی خبر داد. در این دیدار سید مناف هاشمی سرپرست کاروان شهید حججی، رئیس فدراسیون کاراته و ناصر الزوقی رئیس اتحادیه کاراته آسیا نیز حضور داشتند.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.