پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

راهی برای بازگشت کاراته به اوج؛ هروی در مسیر جدید

نقل از خبرگزاری ایرنا

کاراته ایران در حالی روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد که تا همین چند سال قبل به خصوص در بخش مردان شرایط بسیار ایده‌آلی داشت و به‌نظر می‌رسد بازهم توان رسیدن به دوران اوج را دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته و به نقل از ایرنا، نتایج کاراته ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو و سپس جهانی بوداپست چندان قابل قبول نبود و تفاوت زیادی با عملکرد آنها در سال‌های اخیر داشت.

در بخش مردان، تیم ایران در چند سال اخیر با هدایت شهرام هروی افتخارات زیادی را در مسابقات جهانی، قاره‌ای و حتی بازی‌های آسیایی و المپیک کسب کرده و به همین دلیل نتایج ۲ رویداد هانگژو و بوداپست چندان قابل هضم نبود که آن هم دلایلی دارد.

تیم ایران در چندسال گذشته بارها به مقام قهرمانی کومیته تیمی آسیا و جهان رسیده و در کومیته انفرادی نیز از المپیک گرفته تا مسابقات جهانی، قاره‌ای و بازی‌های آسیایی با رسیدن به مدال‌های زرین طلا، افتخار آفرین بوده است.

اکنون هروی که سابقه سرمربیگری در تیم‌های ملی رده‌های سنی مختلف را دارد و چند سالی است در تیم ملی بزرگسالان نیز نفر اول کادر فنی است، مسیری را در پیش دارد که می‌تواند به خروج از بحران و بازگشت به دوران اوج ختم شود. البته اگر او و همکارانش بخواهند واقعیت‌ها را پذیرفته و در تیمشان تغییرات اساسی ایجاد کنند.

باید به جوانان توجه کرد و البته موفقیت این نفرات جوان منوط به حضور در مسابقات بین‌المللی مثل مراحل مختلف لیگ جهانی است که انتظار می‌رود، مسئولان فدراسیون شرایط حضور تیم ملی را در آنها فراهم کنند.

غیبت در مراحل مختلف لیگ جهانی، به وضوح تاثیر منفی خود را در عملکرد تیم ملی نشان داد و حالا زمان آن فرا رسیده است تا کاراته‌کاهای کشورمان به جای حضور در مسابقات بی‌تاثیری چون پیکارهای سوئیس و مارسی فرانسه که هزینه‌های زیادی در برداشت و خروجی فنی لازم هم به دست نیامد، به مراحل مختلف لیگ‌های جهانی اعزام شوند و فدراسیون ترسی از باخت در این مسابقات نداشته باشد.

هروی و مسئولان فدراسیون نیز قطعا می‌دانند که باید برای بازگشت به دوران اوج، باید در ترکیب تیم تغییرات ایجاد کنند و سرمربی تیم ملی نیز نیاز دارد تا در انتخاب همکارانش در کادر فنی بازنگری داشته باشد.

در این روزها، ماهی گرفتن از آب گل‌آلود کاراته نمی‌تواند راهی برای نجات این رشته پرافتخار باشد و بهتر است مربیان و بزرگان این رشته به فکر حمایت از تیم ملی باشند.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.