پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

روحانی: سه تیم در کنار بیمه تعاون برای قهرمانی تلاش خواهند کرد/ فدراسیون باید نگاه جدی به سوپرلیگ داشته باشد

سرمربی تیم کاراته بیمه تعاون گفت: سه تیم دانشگاه آزاد، رعد پدافند و پاس در کنار ما برای قهرمانی تلاش خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته؛ حسن روحانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص برگزاری سوپر لیگ کاراته با حضور هفت اظهار داشت: یک زمانی ۱۲ تیم پرقدرت در لیگ ایران حضور داشتند و شاهد مسابقاتی با سطح کیفی بالا بودیم و ملی‌پوشان به چالش کشیده می‌شدند، اما متاسفانه چند سالی است که کاراته از لحاظ کمی و کیفی رو به افت است و با کمبود بازیکن روبرو هستیم. یکی از دلایل این است که سوپر لیگ و لیگ‌های کاراته ایران است که با زمان بندی خوبی برگزار نمی‌شود. تا پایان سال نهایتاً بتوانیم دو مرحله برگزار کنیم و ادامه مسابقات به سال بعد کشیده شود. همین مسائل باعث خواهد شد تا اسپانسرها ورود نکنند و در نهایت تیم ملی نیز ضربه بخورد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا لیگ در اولویت کاراته ایران نیست، گفت: تعدد مسابقات برون مرزی باعث شده است تا تیم ملی در طول سال در اردو و مسابقات باشد و یک مقدار سوپرلیگ را ضعیف در نظر بگیریم. در حالی که سوپر لیگ می‌تواند یکی از پشتوانه‌ها و ستون‌های تیم ملی باشد و می‌تواند خیلی کمک کند. فکر می‌کنم فدراسیون باید نگاه جدی به سوپر لیگ داشته باشد و لیگ‌های کاراته را در اولویت قرار بدهد.

سرمربی تیم کاراته بیمه تعاون تصریح کرد: نمی‌توانم بگویم لیگ‌های کاراته وان هیچ بازخوردی ندارد، اما بازخورد آن نسبت به لیگ‌هایی که می‌توانیم هر دو، سه هفته یک بار بازیکنان را در کوران مسابقات قرار داد، کمتر است. واقعاً خیلی راحت می‌توانیم برای سوپر لیگ برنامه‌ریزی کنیم. برنامه‌ریزی برای هفت تیم چیز سختی نیست و کلاً مسابقات شش هفته می‌شود و اگر از تیر تا شهریورماه هر ماه یک مسابقه برگزار کنیم، اسفندماه تمام می‌شود. اعتقاد دارم مسابقات باید در طی سال برگزار شود.

روحانی در خصوص اینکه مشکلات مالی چقدر در عدم توافق بیمه تعاون با ستاره‌هایی مانند گنج‌زاده، عسگری و خدابخشی تاثیرگذار بود، گفت: این موضوع تاثیرگذار بود و نتوانستیم به توافق برسیم و آنها را راضی کنیم. هر سه این نفرات از ستون‌های تیم ما بودند و دریافت مالی مناسب حق‌شان است. 

وی در خصوص اینکه شنیده می‌شود پیشنهاد آنها ۳۰۰ میلیون بوده است، گفت: بیشتر از این مبلغ بود. بیمه تعاون از زمان حضور در سوپر لیگ باعث افزایش قراردادها شده است، اما یک چارچوب اداری و ساختاری دارند. خیلی تلاش کردیم این نفرات امسال نیز کنار ما باشند، اما در نهایت ممکن نشد. با این حال چند جوان آینده‌دار و عالی در کنار نفرات باتجربه‌ای مانند آسیابری، اباذری، دهقان‌زاده، عاشوری و محمود نعمتی را داریم. تیم ما با توجه به قانون دو ملی‌پوش تراز خاصی دارد و در بخش کاتا نیز تیم ما در بخش تیمی و انفرادی قهرمانی کشور اول شد، اما در بازی‌های حساس به احتمال زیاد دوباره از علی صوفواوغلو قهرمان جهان از ترکیه استفاده خواهیم کرد.

سرمربی تیم کاراته بیمه تعاون در خصوص شانس قهرمانی این تیم گفت: امسال دو، سه تیم بسیار خوب هستند. دانشگاه آزاد، رعد پدافند و پاس تیم‌هایی است که در کنار ما برای قهرمانی تلاش خواهند کرد، اما فکر می‌کنم رقابت برای کسب عنوان سومی اوضاع خیلی حساس‌تر باشد.

روحانی در خصوص حضور شهرام هروی در کنار این تیم گفت: ایشان مدیرفنی تیم ما است و به ما در بحث فنی  مشاوره می‌دهد. هروی برای تیم ما یک وزنه است و انشالله از رهنمودهای او بتوانیم استفاده کنیم تا شرایط خوبی در مسابقات داشته باشیم.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.