پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

زند: با توجه به شرایط نمی‌توانم در حد توانم در جهانی ظاهر شوم/ احتمال می‌دهم به بهانه روادید اعزام نشوم

ملی‌پوش کاتای ایران تاکید کرد که احتمال می‌دهد به بهانه عدم صدور روادید به مسابقات جهانی اعزام نشود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته علی زند در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص حضور در کاتای انفرادی مسابقات جهانی اظهار داشت: حضور در مسابقات جهانی مجارستان سومین تجربه رویداد جهانی من در بخش بزرگسالان است، اما این بار قرار است در بخش کاتای انفرادی نماینده ایران باشم. این موضوع را خیلی دیر و ابتدای مهر ماه از تماس رشیدی مدیرفنی تیم‌های ملی کاتا با مربی‌ام متوجه شدم.

وی در خصوص اینکه تصور حضور در مسابقات جهانی را نداشته است، گفت: قرار بود تیم اول انتخابی در مسابقات قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیای شرکت کند و نفرات و تیم دوم در مسابقات قهرمانی جهان حضور داشته باشند. با توجه به اینکه  تیم اول به بازی‌های آسیایی اعزام نشد، پیش‌بینی ما این بود حداقل انتخابی برگزار شود. در این شرایط از لحاظ روانی و فکری اصلاً آمادگی این را نداشتیم که یکدفعه با این موضوع روبرو شویم که در بخش تیمی اصلاً حضور نداریم و در بخش انفرادی نیز نماینده کاراته ایران در مسابقات باشم.

ملی‌پوش کاتای ایران در خصوص شرایط آمادگی خود برای مسابقات تصریح کرد: تمریناتی که انجام می‌دادم تمرینات روتین بود و در سطح حضور در مسابقات جهانی نبود. رقابت‌های جهانی شوخی‌بردار نیست و هر کسی که قرار باشد در این مسابقات شرکت کند باید برنامه‌ریزی طولانی مدتی داشته باشد. حتی از زمانی که متوجه شدم نماینده کاراته ایران در قهرمانی جهان هستم تا این لحظه هیچ حقوق و  اردویی نداشتم و حتی نمی‌دانم چه زمانی قرار است اعزام شویم.

زند با اشاره به عدم حضور در رویداد تدارکاتی برای مسابقات قهرمانی جهان گفت: تیم کومیته ما در مسابقات فرانسه و قبرس شرکت کرد و همه آنها ویزای خود را قبل از این دو مسابقه دریافت کردند. ضمن اینکه یک رویداد تدارکاتی را نیز تجربه کردند و تنها من هیچ رویداد تدارکاتی نداشتم. آخرین مسابقه بین‌المللی من در بخش انفرادی به دو دوره قبل مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۲۰۲۲ باز می‌گردد. حتی رسم بود که اردوی آخر متصل به اعزام را برای کاتا در نظر می‌گرفتند که این بار این اردو نیز در نظر گرفته نشد.

وی در خصوص مشکلات دریافت روادید عنوان کرد: با توجه به اعتراضاتی که در خصوص بازی‌های آسیایی کرده بودیم این احتمال را می‌دادم که به بهانه عدم صدور روادید از حضور در مسابقات جهانی باز بمانم. روز گذشته خبری خواندم که روادید ورزشکاران قهرمانی جهان صادر نشده است. خیلی برای من جالب است من و ورزشکاران پاراکاراته تنها ورزشکارانی بودیم که ویزا نداشتیم و بقیه ورزشکاران همه ویزا داشتند.

ملی‌پوش کاتای ایران عنوان کرد: فکر می‌کنم چالش عدم صدور ویزای فدراسیون روی من علی زند و ملی‌پوشان پاراکاراته باشد و بقیه ویزا دارند. احتمال می‌دهم در آخر اعزام نشوم و فقط به صورت  صوری دعوت شده باشم. تا این لحظه نیز هیچ تماسی برای پیگری تمرینات از سوی کمیته فنی نداشتم و حتی ساعت پرواز را نمی‌دانم. یا حضورم برای فدراسیون کاراته اهمیتی ندارد یا به صورت صوری اسم من را برای مسابقات ثبت نام کردند.

زند در خصوص اینکه در صورت صدور روادید آمادگی حضور در مسابقات را خواهد داشت، گفت: با توجه به شرایطی که گفتم قطعاً در حد نمی‌توانم در حد مسابقات جهانی آماده شوم. فدراسیون کاری برای من نکرد و در بحث تمرین خیلی روزها زمین و تاتامی نداشتم و منتظر می‌ماندم تا زمانی خالی شود تا تمرین کنم. مربی مشخصی نیز نداشتم و آقای شهرجردی آنچه در توانش بود را به من کمک کرد. حتی مربی من در اعزام نیست و هیچ حکم و حقوقی نیز ندارد. طبیعتاً فکر نمی‌کنم در حد و اندازه خودم ظاهر شوم.

وی در پایان گفت: البته نمی‌گویم توانایی ندارم و در مسابقه قهرمانی آسیا از فرصتی که به من داده شد حداکثر استفاده را کردم و دو بازیکن المپیکی را گرفتم و به مدال برنز در اولین حضورم رسیدم. پتانسیل کاتای ایران نیز خیلی بالاتر از این حرف‌ها است و در سال ۲۰۱۸ مدال برنز تاریخی را برای ایران کسب کردیم. آن زمان با برنامه پیش رفتیم، اما حالا هیچ برنامه‌ای برای کاتا نداریم و دست‌های کاتا را بستیم و می‌گویم شنا کنید و مدال بگیرید.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.