پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

زنگنه: نسل جدید کاراته در حال شکل گیری است/جوانان ما نیاز به تجربه دارند

مربی تیم ملی کاراته بانوان گفت: تیم جوانی داریم که با وجود کم تجربکی، انگیزه بالایی برای موفقیت در مسابقات قهرمانی آسیا دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته، پگاه زنگنه در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین شرایط تیم ملی کاراته گفت: شرایط ملی پوشان به لحاظ فنی و آمادگی جسمانی خدا را شکر خوب است و طبق برنامه پیش می‌رویم. تنها مشکل ما نداشتن مسابقات تدارکاتی است. به عبارت دیگر از دوره قبل رقابت‌های قهرمانی آسیا تاکنون هیچ تورنمنت بین المللی را تجربه نکردیم. البته که با انجام تمهیداتی چون نوع تمرینات تا حدودی این مشکل را رفع کرده‌ایم، ولی نمی‌توان منکر تأثیر این مقوله شد. اعضای تیم ما همه جوان هستند و نیاز دارند که در میادین رسمی و سطح بالا مبارزه و کسب تجربه کنند.

مربی تیم ملی بانوان در واکنش به جوان بودن تیم ملی اظهار کرد: به هر حال این شرایط طبیعی است. هر تیمی روزی نیاز به جوانگرایی و تغییر نسل دارد. خدا را شکر که برای تیم ملی بانوان زمانی این اتفاق افتاد که من به عنوان مربی در خدمت کاراته کاها هستم. از نسل قدیم تیم ملی بانوان علیپور و خاکسار را نداشتیم و همانند سال گذشته با ترکیبی جوان به مسابقات قهرمانی آسیا می‌رویم. در این تیم سارا بهمنیار به عنوان کاپیتان تیم ملی ۲۴ ساله و سایر نفرات هم زیر ۲۱ سال هستند که با وجود کمبود تجربه، پتانسیل بالایی دارند.

زنگنه با بیان اینکه کاراته ایران متحول شده، اظهار داشت: قصد توجیه ندارم، ما همه تلاش خود را می‌کنیم که ملی پوشان با بالاترین آمادگی روحی و روانی در مسابقات شرکت کنند. کاراته کاها نیز با انگیزه مضاعف تمرین می‌کنند، امیدوارم بتوانیم عملکرد خوبی در مالزی داشته باشیم.

وی به اردوی مشترک با تیم ملی روسیه هم اشاره کرد و گفت: مرحله پایانی اردوی تیم ملی پیش از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا را به تمرین با اعضای تیم ملی کاراته روسیه اختصاص دادیم. روسیه قرار است با تیم ملی خود به تهران سفر کند که در میان آنها کاراته کاهای عنوان دار چون «چرنیشوا» عنوان دار و المپیکی نیز حضور دارد. این تمرین برای اعضای تیم ما خیلی مهم است و می‌تواند تأثیر زیادی داشته باشد.

مربی تیم ملی ادامه داد: بعد از مسابقات قهرمانی آسیا، بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان را نیز پیش رو داریم که امیدوارم شرایطی مهیا شود تا بتوانیم چند دیدار تدارکاتی را تجربه کرده و این نفرات جوان را به سطحی برسانیم که بتوانند از توانایی خود به بهترین شکل برای کسب موفقیت بهره ببرند.

زنگنه در پایان گفت: نسل جدید کاراته ایران در حال رشد و شکوفایی است. این طبیعی است که در زمان تغییر نسل فراز و فرودهایی هم داشته باشیم. مهم آن است که به جوانان خود اعتماد کرده و شرایط و امکانات لازم را برای آنها فراهم کنیم تا در مسیری که قرار دارند به خوبی حرکت کنند.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.