پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

سقوط آزاد کاراته ایران‌ در جهان؛ قدرتی که دوازدهم شد!

کاراته ایران با عملکردی ضعیف در مسابقات جهانی بوداپست، در رتبه نازل دوازدهم قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته و به نقل از ایرنا، رقابت‌های کاراته قهرمانی جهان که از دوم آبان ماه در بوداپست، پایتخت مجارستان آغاز شده بود، یکشنبه شب با برگزاری دیدارهای پایانی کومیته و کاتای تیمی مردان و زنان به پایان رسید.

در پایان این مسابقات و در مجموع دو بخش مردان و زنان، ایران با مدال نقره مهدی خدابخشی و برنز سجاد گنج‌زاده و سقوطی آزاد در کاراته جهان در جایگاه دور از انتظار دوازدهم قرار گرفت.

این در حالی است که ایران در آخرین حضورش در مسابقات جهانی که سال ۲۰۱۸ بود، با عملکردی درخشان به مقام نایب قهرمانی رسیده بود. تیم‌ کشورمان در دوره گذشته رقابت‌های جهانی که در امارات برگزار شد، شرکت نکرد.

عملکرد ضعیف نمایندگان کاتای ایران، بدون مدال ماندن کومیته تیمی مردان و زنان و حذف تمامی نمایندگان کومیته انفرادی زنان (فاطمه سعادتی به دلیل مصدومیت فرصت حضور در دیدار رده‌بندی را از دست داد)، اتفاقاتی است که کاراته ایران در تاتامی جهانی با آن دست به گریبان شد.

در پایان مسابقات امسال، ژاپن که قدرت اصلی کاراته جهان است با ۴ طلا، یک نقره و یک برنز بر سکوی قهرمانی تکیه زد.

مصر با ۲ طلا، ۲ نقره و ۴ برنز به نایب قهرمانی دست یافت و ترکیه با ۲ طلا، ۲ نقره و یک برنز به جایگاه سومی رسید.

فرانسه، اسپانیا، قزاقستان، اردن، یونان، چین، جمهوری آذربایجان و ایتالیا نیز چهارم تا یازدهم شدند.

کاراته ایران طی دو سال اخیر با اُفت‌ محسوسی مواجه شده که در بازی‌های جهانی بوداپست و پیش از آن در رده‌های پایه، کاملا مشهود بوده است.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.