پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

شهرجردی: تا زمانی که فدراسیون به قولش عمل نکند بازنمی‌گردیم/ عدم اعزام به هانگژو سقوط آزاد ما بود

کاتاروی کشورمان تأکید کرد تا زمانی که فدراسیون کاراته به قول‌های خود عمل نکند، آنها فقط در بخش باشگاهی فعالیت خواهند کرد.

به گزارش ستارگان کاراته؛ ابوالفضل شهرجردی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خصوص حضور در رقابت‌های لیگ برتر کاراته پس از غیبت در انتخابی تیم ملی اظهار داشت: بعد از مسابقات قهرمانی آسیا در مالزی که در بخش انفرادی و تیمی موفق به کسب عنوان شدیم، فدراسیون به صورت مرتب و حتی تا قبل از مشخص شدن نفرات اعزامی، قول حضور در بازی‌های آسیایی را به ما داد. متأسفانه با وجود قول‌هایی که به ما دادند این اتفاق نیفتاد تا در بازی‌های آسیایی هانگژو حضور نداشته باشیم.

وی اضافه کرد: در سال‌های گذشته همیشه گفته‌ایم کومیته ما روی سکو و شانس مدال طلا است، اما در بازی‌های آسیایی از ۴ سهمیه موفق به کسب یک مدال طلا شدیم. صحبت ما همین بود که اگر تعارف کنار بگذاریم، نسبت به گذشته مدال‌آوری کاتا بهتر بوده است. درست است که طلا کسب نکردیم، اما از ۴،۵ سال پیش همیشه در مسابقات مختلف در بخش انفرادی و تیمی روی سکو بودیم. در نهایت با وجود تمام قول‌هایی که به ما داده شد اعزام نشدیم که برای ما مثل یک سقوط آزاد بود.

ملی‌پوش پیشین کاتا یادآور شد: بعد از مشخص شدن عدم اعزام  پیگیری کردیم و فدراسیون گفت صلاح کاراته در این تصمیم بود و کومیته بهتر می‌تواند مدال‌آوری کند که این اتفاق نیفتاد. این در حالی است که در بازی‌های آسیایی در بخش کاتا افرادی به فینال رسیدند که در قهرمانی آسیا با اختلاف مغلوب ما شدند. تیم ماکائو در بخش انفرادی و تیمی در قهرمانی آسیا به ما باخته بود، اما در هانگژو فینالیست شد. حداقل با حضور در بازی‌های آسیایی شانس کسب دو مدال نقره را داشتیم که می‌توانست زندگی ما را تغییر بدهد.

شهرجردی گفت: با رئیس فدراسیون جلسه داشتیم و مجدداً قرار شد پاداش مدال برنز بازی‌های آسیایی را تا پایان سال به ما بدهند که هنوز این قول اجرایی نشده است. این تیم علی‌رغم شایستگی و پتانسیلی که برای ادامه دادن دارد، از لحاظ انگیزشی در قعر است.

وی در خصوص برنامه‌های اعضای تیم کاتای اراک برای آینده گفت: منتظر عملی شدن قول و نگاه فدراسیون هستیم. اگر این اتفاق بیفتد ادامه خواهیم داد، در غیر این صورت تنها در لیگ مسابقه خواهیم داد تا به واسطه آن درآمدی کسب و بتوانیم زندگی خود را ادامه دهیم. از کاراته زده نشده‌ایم و همچنان انگیزه داریم و این موضوع را در کنار تیم دانشگاه آزاد پرقدرت نشان دادیم. دانشگاه آزاد به قول و تعهدات خود عملی کرده و ما نیز با انگیزه و تمام قدرت در کنار تیم هستیم تا دانشگاه آزاد قهرمان شود.

ملی‌پوش پیشین کاتا در خصوص تبعات ناامیدی اعضای این تیم در کاتای کشور گفت: وقتی ما بی‌انگیزه شویم، پشت سر ما کاتا نابود خواهد شد و می‌توانید این را مشاهده کنید. وقتی به نفرات اول و دوم بها بدهند، نتیجه آن را در پشتوانه خواهند دید. وقتی حق تیم ما ضایع شود حتی با وجود اعزام نفرات تیم دوم به مسابقات جهانی دیگر انگیزه‌ای برای کاتاروها نمی‌ماند. فدراسیون کاراته تیم اول خود که هنوز پتانسیل مدال‌آوری در آوردگاه‌های جهانی و آسیایی دارد را رها کرده و فقط قول می‌دهد که نتیجه آن بی‌انگیزگی ما است.

شهرجردی در پاسخ به این سؤال که عدم حضور در مسابقات و کورس رقابت باعث خواهد شد کار سختی برای پس گیری جایگاه خود در تیم ملی داشته باشند، تصریح کرد: دقیقاً همینطور است. وقتی یک بازیکن انگیزه نداشته باشد در تمرین و مسابقه دادنش تأثیر خواهد داشت. انگیزه ادامه دادن راه چیز الکی نیست که آن را کنار بگذارم و فرق‌هایی که بین ما و کومیته قائل شدند را نادیده بگیرم و تمرین کنم. هر موقع می‌خواهم تمرین را شروع کنم قول‌های عملی نشده فدراسیون جلوی چشمانم ظاهر می‌شود.

وی در خصوص اینکه برخی از کارشناسان اعتقاد دارند ظرفیت تیم اراک در حد همین مدال برنز است و فدراسیون باید به دیگر تیم‌ها توجه داشته باشد، گفت: به نکته خوبی اشاره کردید. ظرفیت این تیم تا اینجای کار فقط خود و مربی‌اش بوده است. اگر جایی برای ما اردو گذاشتند، اعزام زیادی انجام دادند و مانند کومیته توجه‌ داشتند، حرف دوستان درست بود. چه کاشتیم که برداشت کنیم؟ اردوی کاتا در کبگانیان است و کومیته در انقلاب تمرین می‌کند و این نشان دهنده فاصله‌ها است که ما را بی‌انگیزه می‌کند.

دارنده مدال نقره انفرادی آسیا تأکید کرد: این تیم اگر پتانسیل و ظرفیت نداشت، سوم جهان نمی‌شد و در کشورهای اسلامی مدال کسب نمی‌کرد. این تیم از ۱۴ رویداد اعزامی موفق به کسب ۱۳ مدال شده است. در بخش انفرادی زمانی که با انگیزه بودم، ژاپنی نبود که برابر من بتواند برنده باشد، اما رفته رفته وقتی این فاصله‌ها را دیدم انگیزه‌های خود را از دست دادم. چگونه می‌شود یک تیم را فقط ۳ یا ۴ نفره نگه داشت؟

شهرجردی در خصوص اینکه در این مدت ارتباطی با نکوفر مدیر فنی تیم ملی کاتا داشتند، گفت: استاد نکوفر از اساتید بزرگ کاتا است و احترام زیادی برای ایشان قائل هستم. در انتخابی پاریس یک دوره افتخار حضور در کنار ایشان را داشتیم و خیلی می‌توانند در کاتا تأثیرگذار باشند. حضور ایشان حرکت جالبی از طرف فدراسیون است، اما به شرطی که ادامه‌دار باشد. ایشان جویای عدم حضور ما در انتخابی شدند و گفتیم اگر بی‌تفاوتی از طرف فدراسیون ادامه‌دار باشد در انتخابی‌ها حضور نخواهیم داشت. به یک حدی رسیده‌ایم که نیاز به دیده شدن داریم و احساس می‌کنیم از طرف فدراسیون نادیده گرفته شدیم و حق ما خورده شده است. تا زمانی که این شرایط در ذهن ما حاکم باشد، نمی‌توانیم خیلی انگیزه داشته باشیم.

وی در خصوص اینکه بهتر نیست با تعامل این مشکلات برطرف شود تا در آینده باعث حسرت نباشد، گفت: خدا شاهد است اصلاً دوست ندارم از کاراته فاصله بگیرم. هنوز خیلی دوست دارم حرفه‌ای ادامه بدهم، اما یکسری وظایف ما داریم و یکسری مسئولیت و ظرفیت نیز طرف مقابل دارد. متأسفانه فدراسیون ما را به حال خود رها کرده است.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.