پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

شهرجردی: می‌خواهیم فدراسیون را برای حضور در بازی‌های آسیایی قانع کنیم/ عرصه را بر ژاپن تنگ خواهیم کرد

ملی‌پوش کاتای کشورمان گفت: تلاش می‌کنیم امسال عرصه را بر ژاپن تنگ‌تر کنیم و باز هم به آنها نزدیک‌تر شویم تا یک روزی از سدشان بگذریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته؛ ابوالفضل شهرجردی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره شرایط خود و ملی‌پوشان کاتای تیمی کشورمان اظهار داشت: دومین مرحله اردوی آماده‌سازی ما با حمایت و هماهنگی فدراسیون کاراته در اراک در حال برگزاری است. در این دو مرحله به‌صورت متمرکز صبح و بعدازظهر کار کردیم و خدا را شکر به یک آمادگی نسبی ۸۰ درصدی رسیدیم. در مدت باقیمانده نیز تلاش می‌کنیم به اوج آمادگی برسیم.

وی تصریح کرد: تیم ما مقام‌های دوم و سوم آسیا را دارد و تلاش خواهیم کرد پتانسیل کاتای ایران را بهتر نمایش بدهیم و حتی برای ژاپن خطرساز باشیم. در بخش انفرادی نیز به‌عنوان نماینده کاتای انفرادی در مسابقات حضور پیدا می‌کنم. با توجه به اینکه مدال برنز آسیا را داریم، تلاش خواهم کرد این بار این مدال را ارتقا بدهم و تمام تمرکزم این است که مانند بازی‌های کشورهای اسلامی درخشش داشته باشم. خیلی خوش‌بین هستم با توجه به تمریناتی که پشت سر گذاشتیم در کاتای انفرادی و تیمی نتایجی در خور شأن کاراته ایران بگیریم.

ملی‌پوش کاتای ایران با اشاره به انگیزه بالای ملی‌پوشان کاتای تیمی ایران گفت: تمام تمرکز ما روی مسابقات است و دوست داریم نمایش خیلی خوبی همراه با کسب مدال داشته باشیم تا فدراسیون نگاه ویژه‌ای به کاتا داشته باشد و سهمیه‌ای را برای بازی‌های آسیایی به کاتا اختصاص دهد. طبق اعلام کنفدراسیون کاراته آسیا برای اولین بار قرار است در بازی‌های آسیایی هر کشوری که کاتای تیمی را اعزام می‌کند، از یک سهمیه اضافه در بخش کاتای انفرادی بهره ببرد و در مجموع کاتا و کومیته پنج ورزشکار داشته باشد. بهترین زمان است تا ما از این فرصت استفاده کنیم.

شهرجردی در مورد تأثیر عدم حضور در رویداد برون مرزی روی نتایج کاراته کشورمان یادآور شد: قبل از هر مسابقه حضور در رویدادهای تدارکاتی باعث می‌شود تا نقاط ضعف و قوت خود را برطرف کنیم. به هر حال شرایط به این شکل است و همیشه محدودیت‌هایی وجود داشته است. بیشتر تمرکز ما روی عملکرد خوب است. ما کم‌تجربه نیستیم و در سالیان اخیر همه شکل مسابقه را امتحان کردیم و امیدوارم اگر اتفاق خاصی نیفتد نمایش خوبی همراه با نتایج درخشان داشته باشیم. فکر نمی‌کنم نبود مسابقات تدارکاتی تأثیری روی شرایط ما بگذارد.

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به فاصله کاتای ژاپن با دنیا، احتمال تکرار مدال نقره دو دوره گذشته وجود دارد، گفت: تیم ما در قزاقستان به فینال رسید و با اختلاف کم نتیجه را به ژاپن که قهرمان سه دوره جهان است، واگذار کرد. رقابت با ژاپن خیلی سخت است چه برسد که بخواهیم فاصله را نزدیک کنیم. خدا را شکر در آن مسابقات خوب ظاهر شدیم، اما سال گذشته در مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان به واسطه دو رویداد کشورهای اسلامی و قهرمانی آسیا تمرکزمان روی هر دو مسابقه بود.

ملی‌پوش کاتای کشورمان همچنین خاطر نشان کرد: فاصله کم مسابقات مزید بر علت شد که نتوانیم نمایش صد درصدی داشته باشیم. البته یک مقدار بی‌مهری شد، وگرنه می‌توانستیم باز هم فینالیست شویم، اما این اتفاق نیفتاد. تلاش می‌کنیم امسال عرصه را بر ژاپن تنگ‌تر کنیم و باز هم به آنها نزدیک‌تر شویم تا یک روزی از سدشان بگذریم. تمام تمرکز ما روی قهرمانی آسیاست و امیدوارم با نتیجه‌ای خوب اعتماد فدراسیون و جامعه کاراته را برای بازی‌های آسیایی جلب کنیم.

شهرجردی درباره اینکه صحبتی برای حضور کاتا در بازی‌های آسیایی شده است یا خیر، اظهار داشت: قولی به ما داده نشده است، اما طبق صحبت‌هایی که داشتیم عملکرد و نتیجه خیلی برای انتخاب نفرات برای بازی‌های آسیایی تأثیرگذار است. در حال حاضر فقط تمرکز ما روی این مسابقات است و می‌خواهیم فدراسیون را قانع و در بخش انفرادی و تیمی شایستگی خود را ثابت کنیم و البته مهره‌ای قابل اعتماد برای فدراسیون باشیم.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.