پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

صادقی: امیدوارم مدالم در قهرمانی آسیا خوش‌رنگ‌تر شود/ نظر فدراسیون را نسبت به کاتا تغییر دادیم

ملی‌پوش کاتای بانوان گفت: امیدوارم در مسابقات قهرمانی آسیا عملکرد خوبی داشته باشم و مدال‌های برنزم را خوش‌رنگ‌تر کنم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته فاطمه صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص شرایط ملی‌پوشان کاتا برای حضور در مسابقات کاراته قهرمانی آسیا اظهار داشت: چند مرحله اردو را پشت سر گذاشتیم و خدا را شکر تمرینات خوب و پرفشاری را پشت سر گذاشتیم. در روزهای باقی مانده تا اعزام نیز بیشتر روی کارهای فنی تمرکز خواهیم کرد. خودم و هم تیمی‌هایم در کاتای تیمی شرایط خوبی داریم و با توجه به شناختی که روی حریفان داریم، امیدوارم در بخش انفرادی و تیمی بتوانیم نتایج خوبی را بگیریم.

وی درخصوص کار سخت کاتا در قهرمانی آسیا گفت: حریفان خوب و بنامی در آسیا داریم و یکی از حریفانم از هنگ‌کنگ مدال المپیک دارد. کیو شیمزو ژاپنی نیز مدال نقره المپیک و طلای جهان را دارد. کاتاروهای ویتنام و فیلیپین نیز از دیگر حریفان مطرحم هستند. البته در آسیا هیچ حریفی را نمی‌توانیم دست کم بگیریم؛ به خصوص که در چند سال اخیر همه کشورها به سبک و سیاق ژاپن رو آوردند و اردوهای خود را در این کشور برگزار می‌کنند. بر این اساس نمی‌توانیم هیچ حریفی را دست کم بگیریم. امیدوارم همان جور که در سالیان گذشته نشان دادم حرفی برای گفتن دارم، امسال نیز بتوانم رنگ مدال‌‌های برنز خود در کاتای انفرادی را ارتقا بدهم و نمایشی در خور شان کاراته ایران داشته باشم.

دارنده دو مدال برنز آسیا در خصوص عدم حضور ملی‌پوشان کاتا در رویدادهای تدارکاتی تاکید کرد: حضور و شناخته شدن  در مسابقات را سال گذشته در قهرمانی آسیا تجربه کردم.  در مقابل حریف المپین هنگ‌کنگی تنها با اختلاف ۰.۲ باختم. کاهش اختلافی که حتی باعث تعجب حریفم شده بود. قطعاً اگر به رویدادهای تدارکاتی اعزام و چهره‌ام برای داوران شناخته شود، این ۰.۲  به اختلاف نیم درصدی به نفع من تبدیل خواهد شد. همیشه در کاتا ضعف حضور در رویدادهای تدارکاتی داشتیم. حضور در مسابقات عملکرد ورزشکار را بهتر می‌کند و به بازیکن اعتماد به نفس می‌دهد که داوران او را می‌شناسند و تمام فاکتورهای موفقیت ورزشکار را فراهم می‌کند. 

صادقی در خصوص شانس اعزام کاتای بانوان به بازی‌های آسیایی گفت: در چندین سال اخیر اصلاً به کاتا سهمیه داده نشده است، اما با توجه به عملکردی که داشتیم به فدراسیون ثابت کردیم که کاتا در جهان و آسیا حریفی برای گفتن دارد. موضوعی که خدا را شکر باعث مساعدتر شدن نظر رئیس فدراسیون شده است و معیار برای اعزام به بازی‌های آسیا در کاتا و کومیته را روی نتایج قهرمانی آسیا گذاشتند. این موضوع امکان اختصاص سهمیه به کاتا را افزایش داده و ما را امیدوارتر کرده است. اگر این اتفاق بیفتد گام بزرگی در کاتای ایران برداشته خواهد شد و مطمئنم نتیجه عالی در پی داشته باشد. واقعاً تمام تلاش خود را می‌کنیم عملکرد خوبی در آسیا داشته باشیم و به حضور در بازی‌های آسیایی امید داریم.

وی در خصوص از دست رفتن سهمیه المپیک ۲۰۲۲ توکیو گفت: نمی‌توانم بگویم این موضوع را فراموش کردم، اما به مرور زمان تبدیل به انگیزه شده است. درست است که هیچ مسابقه‌ای به المپیک نمی‌رسد، اما رویدادهای مهمی در پیش خواهیم داشت و اینکه بخواهم حسرت گذشته را همیشه با خود داشته باشم، باعث خواهد شد مسابقات پیش‌رو را از دست بدهم. عدم حضور در المپیک انگیزه‌ای شده است که روز به روز خود را بهتر کنم تا آن اتفاق دیگر پیش نیاید.

ملی‌پوش کاتای بانوان در پایان در خصوص کسب مدال در کاتای انفرادی و تیمی گفت: خیلی به این موضوع امیدوارم هستم و اگر همه چیز خوب باشد و ما بهترین خودمان باشیم قطعاً یکی از خوشرنگ‌ترین مدال‌ها را کسب می‌کنیم.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.