پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

صافی: کار دشواری با کاراته پاکستان در هانگژو داریم اما انجامش ارزشمند است

سرمربی ایرانی تیم ملی کاراته پاکستان گفت: فدارسیون پاکستان دوباره به من اعتماد کرده و امیدوارم در بازی‌های آسیایی بتوانم کمک کنم، هر چند که سخت است اما انجام کار سخت ارزشمندتر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته و به نقل از خبرگزاری فارس، احمد صافی مربی بین‌المللی کاراته کشورمان با پیشنهاد مسؤولان فدراسیون کاراته پاکستان هدایت تیم ملی کاراته این کشور را در بازی‌های آسیایی هانگ‌ژو ۲۰۲۲ بر عهده خواهد داشت.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در واکنش به این سوال که چه شد که شما هدایت تیم ملی کاراته پاکستان در بازی‌های آسیایی هانگ‌ژو را بر عهده گرفتید گفت:‌واقعیت این است که اولین تجربه بین‌المللی من در سال ۲۰۰۷ با تیم ملی کاراته پاکستان شروع شد این همکاری تا سال ۲۰۰۷ ادامه داشت در آن مقطع موفق شدم با تیم ملی پاکستان دو بار عنوان قهرمانی جنوب آسیا را کسب کنم. ما با این تیم موفقیت‌های دیگری را کسب کردیم اما در نهایت سال ۲۰۰۷ همکاری ما به شکل رسمی به پایان رسید اما در طول این سال‌هایی که آنها با من همکاری نداشتند به تهران سفر می‌کردند و زیر نظر من تمرینات‌شان را پیگیری می‌کردم به خاطر همین ارتباطات خوبی که با فدراسیون کاراته این کشور داشتم بین پیشنهاداتی که به من شد در نهایت پیشنهاد فدراسیون کاراته پاکستان را برای حضور در بازی‌های آسیایی هانگ‌ژو قبول کردم.

وی در ادامه افزود: با تیم‌های کشورهای مختلفی مثل سنگاپور، هند، کره‌جنوبی، اردن و چند کشور دیگر همکاری داشتم اما خوشحالم از اینکه بعد از چندین سال دوباره فدراسیون کاراته پاکستان هدایت تیم ملی خود را در یک رویداد بسیار مهم آسیایی بر عهده من گذاشت این اتفاق برای من بسیار ارزشمند است. این نشان می‌دهد وقتی یک کشور دوباره سراغ مربی سابق خود می‌رود به او اعتماد داشته و حالا دوباره می‌خواهد از شرایط فنی او استفاده کند. این روابط و همکاری دوجانبه در فدراسیون کاراته کره‌جنوبی نیز برایم رخ داده بود.

صافی در پاسخ به این سؤال که شما با تیم ملی کاراته کره‌جنوبی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ نیز حضور داشتید، آیا باز هم امکان بازگشت شما به کره‌جنوبی وجود دارد یا خیر،‌گفت: من از سال ۲۰۰۷ تا سال ۲۰۱۲ با فدراسیون کاراته کره‌جنوبی همکاری کردم مجدداً سال ۲۰۱۴ در بازی‌های آسیایی با این فدراسیون همکاری مجددی را آغاز کردم که ۴ مدال بازی‌های آسیایی را در آن مقطع کسب کردیم. سال ۲۰۱۸ ارتباط من با آنها قطع شد و مجدداً پس از چندین سال دوباره با فدراسیون کاراته کره‌جنوبی همکاری کردم و حالا بین پیشنهاداتی که داشتم پیشنهاد فدراسیون کاراته پاکستان را پذیرفتم. خوشحالم از اینکه مجدداً با تیم ملی کاراته پاکستان قرار است در بازی‌های آسیایی حضور داشته باشم.

سرمربی جدید تیم ملی کاراته پاکستان در پاسخ به این سؤال که آیا اردوی مرحله آخر تیم ملی پاکستان در تهران پیگیری می‌شود یا خیر، گفت: تیم ملی پاکستان با ۵ کاراته‌کا در تهران تمرین می‌کند البته باید بگویم این همکاری من با فدراسیون پاکستان کوتاه‌مدت است چرا که پیشنهادات دیگری هم دارم خوشحالم از اینکه هر جای دنیا کار کردم یک ارتباط خوب کاری برقرار شده است آنها به من اعتماد کردند و تیم ملی‌شان را به دست من سپردند این مرحله از اردوها با ۵ کاراته‌کا در تهران پیگیری می‌شود و امیدوارم در بازی‌های آسیایی هانگ‌ژو بتوانم به کاراته این کشور کمک کنم هر چند که این کار سختی است اما انجام دادن کار سخت ارزشمندتر است.

وی در پاسخ به این سوال که ظاهرا تیم ملی کاراته پاکستان چندین سال است که در مسابقات مهم موفق به کسب مدال نشده است، آیا شرایط آنها بگونه‌ای است که بتوانند در هانگ‌ژو مدال کسب کنند، گفت: امیدوارم در این فاصله کم بتوانم آنها را به شرایط ایده‌ال برسانم البته سالیان سال است که پاکستان نتوانسته در مسابقات مهم مدال کسب کند به هر حال تکیه بر تجربه و استعداد و یک برنامه‌ریزی منظم می‌تواند هر غیرممکنی را ممکن کند.

وی در ادامه عنوان کرد: به هر حال همکاری مشترک بین کشورها و مربیان ایرانی طرفداران خود را دارد در کشورهای آسیایی مثل امارات،‌ماکائو، هنگ‌کنگ و سایر کشورها از مربیان ایرانی بهره‌مند می‌شوند امیدوارم سطح کاراته ایران به قدری بالا باشد که همواره این تقاضا برای تمدید و استفاده از مربیان ایرانی ادامه داشته باشد. در مدت زمانی که این ورزشکاران در تهران حضور دارند، قطعا ما از دانش و تجربه و مهارت ورزشکاران ایرانی نهایت استفاده را خواهیم برد. عیب‌ها را رفع و به توانایی‌‌هایمان اضافه خواهیم کرد. ارزیابی که از تیم ملی کاراته پاکستان دارم، این است که طی این چند که تمرینات آنها را بررسی کردم متوجه شدم آنها مستعد، قابل پیشرفت و قابل اعتماد هستند. حال اینکه روز مسابقه چقدر می‌توانند از این تمرین و تجربه استفاده کنند بستگی به شرایط دارد.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.