پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

فرخی: کاراته ایران در دنیا شخصیت قهرمانی دارد

مربی تیم ملی کاراته مردان گفت: کاراته ایران شخصیت قهرمانی دارد، همه دنیا به ما متفاوت نگاه می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته و به نقل از خبرگزاری فارس، بیست و ششمین دوره رقابت‌های کاراته قهرمانی جهان در حالی از سه‌شنبه دوم آبان ماه به میزبانی مجارستان و در شهر بوداپست آغاز می‌شود که تیم ملی مردان و بانوان کاراته کشورمان در این رقابت‌ها حضور پیدا کردند.

سعید فرخی در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که مسابقات قهرمانی جهان از صبح فردا آغاز خواهد شد. شرایط آمادگی ملی‌پوشان پیش از شروع مسابقات چطور است، گفت: بچه‌های ما واقعا مثل بمب تمرین کردند و من به شخصه از تمرین بچه‌ها در طول این مدت لذت بردم. همه بچه‌های انفرادی و تیمی ما مثل بمب انگیزه و انرژی دارند. امیدوارم اتفاق خاصی رخ ندهد و مسابقات در روال عادی برگزار شود. قطعا اگر همه شرایط عادی باشد، بچه‌های ما روز مسابقات شرایط خوبی خواهند داشت.

وی در پاسخ به این سؤال که غیبت کاراته ایران در دوره قبل آیا شرایط را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای تیم کاراته ایران که قهرمان سه دوره مسابقات جهانی است، سخت نکرده است، گفت: واقعیت این است که از بعد نگاه‌ها و نگرش‌ها به کاراته ایران در بحث داوری و سایر مسائل، یک مقدار نسبت به دوره قبل تفاوت وجود دارد. بچه‌های ما از لحاظ روحیه و شرایط وضعیت ایده آلی دارند، اما یک مقدار داوران و فدراسیون جهانی نگاه جالبی به ما ندارند. به هر حال ما بنا به شرایط از کوران مسابقات به دور بودیم. وقتی در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کردیم شرایط ما جالب نبود. در همان مسابقات کاملاً نگاه داوری به کاراته ایران را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ لمس کردیم، اما پس از آن با حضور در چندین مسابقه، بچه‌ها به آن اعتماد به نفسی که از دست داده بودند رسید و از لحاظ داوری، شرایط بهتر شد. بچه‌های ما نیز از لحاظ انگیزه و برانگیختگی، شرایطشان بهتر شد و نگاه‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دوباره به کاراته ایران تغییر دادند.

وی در ادامه افزود: من فکر می‌کنم در این دوره از مسابقات جهانی، بچه‌های ما بهتر خواهند شد. به هر حال ما نفراتی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشتیم که اعتماد به نفس خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از دست داده بودند. دست به جوان‌گرایی زده‌ایم و در حال حاضر تلفیقی از جوانان و باتجربه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در تیم ملی کاراته ایران داریم. ما نفراتی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داریم که مدال‌های باارزشی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در مسابقات کسب کرده‌اند و باتجربه هستند و قطعا جوان‌ها از تجربه آنها استفاده خواهند کرد. امیدوارم در مجارستان شرایط برای ما خوب باشد و اتفاقات خوبی برای کاراته ایران رقم بخورد.

مربی تیم ملی کاراته در ادامه صحبت‌های خود در واکنش به این سؤال که آیا رسیدن به سکوی قهرمانی در مسابقات تیمی باز هم امکان‌پذیر است یا خیر، اظهار داشت: به هر حال کاراته ورزش رکوردی نیست. یک اتفاق می‌تواند ما را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از سکوی قهرمانی دور کند، اما تیم، تیم ایران است. سه دوره قهرمان جهان شده است، با اینکه خیلی مواقع داوری‌ها کم لطفی کرده‌اند، اما کاراته ایران در دنیا آقایی کرده است. این تیم شخصیت قهرمانی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دارد، همه دنیا به تیم کاراته ایران نگاه متفاوتی دارند. با شرایطی که من در تمرینات دیدم، اگر همان شرایط ادامه داشته باشد، از فردا بچه‌ها می‌توانند روی تاتامی بوداپست نمایش خوبی به اجرا بگذارند.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.