پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

قهرمان بدون باخت کنتاکت کاراته بازهم طلایی شد

ورزشکاری که در چند سال اخیر شکستی را در سبک و وزن خودش تجربه نکرده بود، بازهم قهرمان شد و مدال طلا را به گردن آویخت.

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته و به نقل از خبرگزاری مهر، مسابقات کنتاکت کاراته انتخاب تیم ملی روزهای پنجشنبه و جمعه با حضور ۳۲۰ ورزشکار در رده های سنی خردسالان، نونهالان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان در چهار استایل سمی، لایت، فول و فرم زیر نظر فدراسیون کاراته در ورزشگاه شهید معتمدی تهران برگزار شد.

در رقابتهای روز پنجشنبه فایترهای خردسال و نونهال مساببقات خود را برگزار کردند و قهرمانان وزن های مختلف شناسایی شدند. در مسابقات نوجوانان با وجود برگزاری مبارزات در سبک های فول و لایت به دلیل طولانی شدن، ادامه رقابتها به روز جمعه موکول شد و در پایان این روز نفرات برتر خود را شناخت.

در مبارزات عصر روز پنجشنبه که به مسابقات سنگین وزن نونهالان در وزن مثبت ۹۰ کیلوگرم اختصاص داشت سامیار برادران جمیلی که در سالهای اخیر بدون شکست رقابتهایش را ادامه داده است بازهم با اقتدار به مدال طلا و عنوان قهرمانی رسید.

در این مسابقات همچنین امیرحسین معصومی، علیرضا و سجاد حاجی هم توانستند عناوین قهرمانی که سال گذشته به دست آورده بودند را تکرار کنند.

عسگر آزادیان رئیس سبک کنتاکت کاراته که تماشاگر ویژه این دوره از مسابقات انتخابی تیم ملی بود، در صحبت های خود با اشاره به اهمیت ورزش برای نوجوانان و جوانان بر نقش گرایش این قشر در کاهش معضلات و مشکلات اجتماعی تاکید کرد و خواستار حمایت مسئولان از ورزش های پایه شد.

در مسابقات کنتاکت کاراته هر مبارز می تواند در چهار استایل رقابت کند و در پایان نفرات برتر به عضویت تیم ملی ایران برای حضور در مسابقات برون مرزی درخواهند آمد.

رقابتهای برون مرزی این رشته سالهای ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ در کشورهای مختلف برگزار خواهد شد اما هنوز تقویم و میزبان این رقابتها مشخص نشده است.

امیر برادران جمیلی نماینده سبک کنتاکت کاراته ایران در امارات با بیان این که مسابقات امسال انتخابی تیم ملی از سطح کیفی بالایی برخودار بود گفت: این رقابتها در اوج جذابیت و زیبایی بدون کمترین آسیب دیدگی برگزار شد که وظیفه خودم می دانم از شهیان عسگرآزادگان به خاطر زحماتشان برای این سبک قدردانی کنم.

وی ادامه داد: برای برگزاری این مسابقات نفرات زیادی زحمت کشیدند که باید از شیهان میثم میرزایی نایب رئیس کنتاکت کاراته کشور و رئیس سبک کنتاکت کاراته استان تهران، شیهان رامتین مجید زاده و سنگین طاها میرزایی، شیهان محمد اسکندری، شیهان علی جریانی و … تشکر کنم.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.