پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

مسابقات قهرمانی تیمی جهان به عنوان جام جهانی کاراته تغییر نام داد

در آخرین نشست کمیته اجرایی فدراسیون جهانی کاراته، مسابقات تیمی قهرمانی جهان به عنوان “جام جهانی کاراته” نامگذاری و تصویب شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته و به نقل از روابط عمومی فدراسیون؛ طبق اعلام فدراسیون جهانی کاراته (WKF) این تصمیم یک حرکت استراتژیک برای افزایش شناخت مسابقات است و این تغییر در پی برنامه استراتژیک WKF برای تقسیم مسابقات قهرمانی بزرگسالان جهان به دو رویداد جداگانه: انفرادی و تیمی گرفته شده است وهدف آن هویت متمایز به هر مسابقه برای تمرکز بر ویژگی های منحصر به فرد آنها بوده تا محبوبیت بزرگترین رویداد ورزشی را به حداکثر برساند.

همچنین طبق اعلام فدراسیون جهانی تغییر نام این رویداد برای برجسته کردن روحیه ورزشی مسابقات است که تیم های ملی کاتا و کومیته برای کسب تاج جهانی با هم درگیر شوند.

اولین دوره این رقابتها با نام جدید در پامپلونای اسپانیا از ۲۲ تا ۲۴ نوامبر(۲ تا ۴ آذرماه) برگزار خواهد شد. این رویداد در هر دو بخش به صورت جداگانه برگزار می شود و از دوره بعدی در سال ۲۰۲۶ به میزبانی چین، این مسابقات با عنوان جام جهانی کاراته شناخته می شود. علاوه بر این، کمیته اجرایی WKF موافقت کرد که نام مسابقات قهرمانی انفرادی بزرگسالان جهان را به «مسابقات جهانی کاراته» تغییر دهد.
آنتونیو اسپینوس، رئیس فدراسیون جهانی در خصوص مسابقات جهانی نوجوانان، جوانان و زیر ۲۱ سال نیز گفت: “تغییر نام مسابقات قهرمانی تیمی جهان به جام جهانی کاراته گامی اساسی در افزایش اعتبار و شهرت این رویداد است. اما در رده های سنی پایه مسابقات به همان شکل قبل و با همان نام برگزار می شود.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.