پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

مومنی: سوپرلیگ کاراته در اولویت است/ شگفتی‌های جالبی در هفته نخست رقم خورد

رئیس سازمان لیگ فدراسیون کاراته، گفت: شگفتی‌های جالبی در هفته نخست سوپرلیگ مردان رقم خورد و همین موجب شد تا مسابقات با هیجان بیشتری پیگیری شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته وحید مومنی روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص آغاز به کار فصل جدید سوپرلیگ کاراته مردان کشور، اظهار داشت: هدف‌گذاری ما این بود تا مسابقات را بر مبنای سال ۲۰۲۴ میلادی آغاز کنیم و به همین دلیل پس از برگزاری رویدادهای مهم بین‌المللی، هفته نخست را برگزار کردیم.

وی افزود: تمام تلاش‌ ما این بود تا مسابقات از لحاظ برگزاری در سطح مطلوبی باشد، چراکه سوپر لیگ به عنوان بالاترین سطح مسابقات داخلی، برای ما در اولویت قرار دارد و باید همه چیز در آن بهترین باشد. مسابقات امسال با هفت تیم و به صورت رفت و برگشت (دوره‌ای) برگزار می‌شود.

مومنی در خصوص سطح فنی مسابقات، بیان کرد: در هفته نخست شاهد بودیم که تیم‌های کم‌ نام‌ونشان‌تر برابر تیم‌های مدعی عملکرد بسیار خوبی داشتند که این مهم موجب شد تا مسابقات با هیجان بیشتری دنبال شود. قطعا اینگونه نتایج می‌تواند بر گرمای مسابقات اضافه کند.

وی که سرپرستی کمیته داوران فدراسیون را نیز برعهده دارد در خصوص قضاوت‌های هفته نخست سوپرلیگ، اظهار داشت: سعی کردیم از بهترین داوران و ظرفیت‌های موجود بهره ببریم. در این راستا، داوران بین‌المللی و درجه بالا به قضاوت پرداختند اما می‌پذیریم که اشتباهات داوری جزء جدا نشدنی از کاراته است.

مومنی در پاسخ به این سئوال که مسابقات سوپرلیگ مردان تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟ گفت: برنامه‌ریزی به گونه‌ای است که مسابقات تا تابستان سال آتی ادامه داشته و کاراته‌کاها در کوران رقابت قرار داشته باشند. سال آینده، مسابقات جهانی و آسیایی را در پیش داریم و لیگ می‌تواند در آمادگی بازیکنان تاثیر مستقیمی داشته باشد.

رئیس سازمان لیگ در خصوص اینکه شنیده می‌شود دلیل آغاز نشدن سوپرلیگ بانوان عدم استقبال از سوی باشگاه‌ها بوده است، توضیح داد: در حال حاضر لیگ برتر و لیگ جوانان بانوان در حال برگزاری است و اکثر بانوان کاراته‌کا در این لیگ‌ها حضور دارند. به همین دلیل تیم‌ها نمی‌توانستند ترکیب خود را برای سوپر لیگ کامل کنند و تصمیم گرفتیم تا این رویداد را اردیبهشت ماه سال آتی استارت بزنیم.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.