پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

نکوفر: وضعیت مانند دوره گذشته باشد، کمکی از دستم برنخواهد آمد/ می‌خواهم کاری برای کاتا انجام دهم

مدیرفنی تیم‌های ملی کاتا تاکید کرد که اگر وضعیت مانند دوره گذشته همکاری‌اش باشد، کمکی برای کاتای ایران از دست او برنخواهد آمد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته؛ سیدجمال‌الدین نکوفر در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص قبول دوباره مسئولیت در کاتای ایران اظهار داشت: به درخواست مسئولان فدراسیون کاراته ایتالیا مدتی در  این کشور بودم و سمینارهایی را برگزار و بدون قرارداد با تیم‌ این کشور همکاری داشتم اما چند ماه پیش دوستان فدراسیون کاراته تماس گرفتند و پیشنهاد دادند؛ من نیز کار خود را در آنجا نیمه‌کاره گذاشتم و  بازگشتم. پیش از این در گذشته چند ماهی مسئولیت داشتم و با صداقت کار کردم و با وجود عدم همکاری نتایج خوبی داشتیم.

وی تصریح کرد: امیدوارم سوءتفاهم نشود؛ چرا که غیر از طباطبایی، کسانی که در حال حاضر مسئولیت دارند در آن زمان حضور نداشتند. به مجموعه فعلی اعتماد دارم و طباطبایی و همکارانش را بسیار کارشناس و صادق دیدم. به دوستان گفتم که همیشه برای خدمت به کشور و جامعه کاراته آماده هستم و دوست دارم به کاتای ایران خدمت کنم. در مدت همکاری گذشته واقعاً به زور کارها پیش می‌رفت و هر کاری انجام می‌دادیم از سوی افرادی نامرئی و حتی کسانی که حضورشان مشخص بود با سدی روبرو می‌شد.

مدیرفنی تیم‌های ملی کاتا افزود: با این وجود و با زحمت بسیار زیاد  چند اردو در رده‌های سنی برگزار کردیم و حتی درگیر بیماری کرونا شدم، البته اشرف امینی نایب رئیس بانوان پیشین فدراسیون خیلی برای دریافت مجوز برگزاری اردوها از وزارت ورزش و جوانان زحمت کشید و خدا را شکر ما نیز توانستیم با نتایجی که کسب کردیم، سرمان را بالا بگیریم. به دوستان گفتم که اگر وضعیت گذشته دوباره تکرار شود، کمکی از دستم بر نخواهد آمد.

نکوفر افزود:  حتی مطرح کردم اگر تنها دنبال ویرایش هستیم، باز هم از خدمت دریغ نخواهم کرد اما در این شرایط فقط ورزشکاران می‌توانند با مربیان خود بیایند، یک اردو برگزار و در آسیا نیز دعا کنیم که با پاکستان و هند مقابله کنیم تا یک مدال برنز کسب کرده و خوشحال شویم. چیزی که شایسته کشوری مانند ایران نیست. دوستان قول دادند که این بار بستر  و زیرساخت‌ها را فراهم کنند. باید در اولین فرصت انتخابی برگزار و بر پایه آن کار کنیم. این کار نیز با دو روز، دو هفته و  دو ماه انجام نخواهد شد و باید در یک پروسه زمانی کار خود را گسترش بدهیم و اردوها را در تمام استان‌های کشور پخش کنیم تا کاتای ایران پیشرفت کند. 

وی در خصوص اینکه آیا با حضور او قرار است برای تیم ملی سرمربی انتخاب شود، گفت: نمی‌خواستم مدیرفنی بشوم؛ چرا که برخی فکر می‌کنند که مدیرفنی باید روی صندلی بنشیند و به دیگران بگوید کار کنند. مرد عمل  هستم و گفتم که مرا به عنوان مربی تلقی کنید. اگر اینگونه کار نکنم، هویتم مشخص نخواهد بود و خودم را نمی‌توانم باور کنم. کسی نیستم که به عنوان مدیرفنی بنشینم. نمی‌دانم سمتم قرار است مدیرفنی باشد یا مربی اما می‌خواهم برای کاتا کاری بکنم. مدیر در کشور ما زیاد است و کارگر کاراته هستم.

مربی پیشین تیم کاتای ایتالیا در خصوص اینکه قرار است اردوهای کاتا از این به بعد مرتب و بلند مدت باشد، گفت: از لحاظ روانشناسی اردوی زیاد باعث خواهد شد تا ورزشکاران از نظر روحی خسته شوند و خشن بار بیایند. اولویتم برگزاری اردوی بلند مدت نیست و باید با روش درست کار کرد. با روش درست می‌توانیم با مدیریت اقتصادی و کمترین مصرف انرژی انسانی برنامه‌های خود را پیش ببریم. مهم این است که بتوانیم برای اردوها برنامه‌ریزی کنیم و ورزشکاران را از لحاظ روحی آرام نگه داریم و شرایطی را فراهم  نکنیم تا جوانان با دوری طولانی مدت از خانواده اذیت شوند. آنها باید بازدهی خوبی داشته باشند.

نکوفر در خصوص برنامه‌های اعزام کاتا به لیگ‌های جهانی و سری A گفت: دکتر نیکوخصلت به عنوان  مدیر تیم‌های ملی فردی بسیار آگاه است و قطعاً با هماهنگی با فدراسیون مشخص خواهند کرد که به کدام لیگ‌های جهانی خواهیم رفت.  به عنوان مربی باید فکر و ذکرم درگیر مسائل فنی باشد و مسائل مدیریتی را دوستان انجام بدهند.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.