پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

نیکوخصلت: گزینش و نظر نهایی با کادر فنی است/ عدالت و قانونمند بودن اهمیت زیادی دارد

مدیر تیم‌های ملی کاراته با بیان اینکه باید عدالت‌محور و قانونمند باشیم، گفت: گزینش نفرات و نظرنهایی در تیم ملی با کادر فنی است و مربیان قهرمان‌پرور در اتاق فکر ما هستند تا به‌نوعی انگیزه‌سازی کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته؛ سعید نیکوخصلت روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص برگزاری مرحله دوم انتخابی تیم‌های ملی کاراته در رده‌های‌سنی مختلف، ‌اظهار داشت: نفراتی که در این مرحله حضور دارند، کاراته‌کاهایی هستند که در قهرمانی کشور عملکرد خوبی داشتند اما به مدال نرسیدند. کادر فنی تیم ملی و مشاوران فنی، این نفرات را دعوت کردند تا دوباره مسابقه بدهند. بعد از این نیز، دو انتخابی دیگر داریم.

وی گفت: در بخش مردان ۲ نفر( مهدی عاشوری و صالح اباذری) آسیب داشتند که به انتخابی‌های بعدی برمی‌گردند. سجاد گنج‌زاده و مهدی خدابخشی که گردن و دست خود را جراحی کرده‌اند در مرحله بعدی نیز نخواهند بود. در مورد این ۲ نفر، پس از نیازسنجی، کادر فنی تصمیم‌گیری خواهد کرد. امیر مهدی‌زاده و علی مسکینی نیز که در تلاش برای حضور در مسابقات مصر بودند در قهرمانی کشور شرکت نکردند و در انتخابی دوم خردادماه حضور خواهند یافت.

نیکوخصلت همچنین در خصوص مشخص شدن همکاران لیلا بهرامی در کادر فنی تیم ملی بانوان، بیان کرد: وی می‌تواند دو نفر را به عنوان اعضای کادر فنی معرفی کند. در بخش بانوان، تیم زیر ۲۴ سال را تشکیل خواهیم داد تا پشتوانه تیم اصلی باشد. این یک انگیزه‌سازی خواهد بود و دو مربی سازنده هم به کادر فنی اضافه خواهند شد. در واقع لیلا بهرامی و چهار مربی دیگر، تیم ملی بزرگسالان و تیم زیر ۲۴ سال را هدایت خواهند کرد.

وی در خصوص استفاده از مربیان برای تمرین با شاگردان خود که به تیم ملی می‌رسند و حضور این مربیان در اردوی تیم ملی، گفت: این طرح را از دی ماه سال گذشته شروع کردیم. مربیانی که پتانسیل قهرمان‌پروری دارند، خودشان را نشان داده‌اند و این مساله موجب شد تا قهرمانی کشوری با انگیزه بالاتری برگزار شود.

مدیر تیم‌های ملی کاراته، اظهار داشت: اردوهای متمرکز ما به تدریج شروع می‌شود و مربیان به صورت مجازی در جلسات با ما خواهند بود. باید ببنیم کدام نفرات فیکس می‌شوند. به طور مثال اگر پنج نفر فیکس شوند، پنج مربی آنها را پرورش داده‌اند. یکی از این مربیان قهرمان‌پرور را به همراه کادر فنی تیم ملی به مسابقات اعزام خواهیم کرد. به چهار نفر دیگر هم تسهیلات خواهیم داد تا با کمک هیات مربوطه، همراه تیم ملی باشند.

وی در پاسخ به این سئوال که طرح فوق موجب تداخل کار در کادر فنی نخواهد شد؟ گفت: کادر فنی تیم ملی نظر نهایی را می‌دهد و آنها بازیکنان را مشخص می‌کنند. در واقع مربیانی که شاگردان آنان در تیم ملی هستند، در اتاق فکر ما خواهند بود تا انگیزه‌سازی شود.

نیکوخصلت در خصوص اینکه تیم ملی بزگسالان چه زمانی می‌خواهد پوست‌اندازی کند، بیان کرد: زمانی بود که بازیکنان ۲۰ ساله ما بزرگسالان را حذف می‌کردند. متاسفانه مدتی نفرات امید در پیکارهای بزرگسالان شرکت نمی‌کردند که این یک خلاء ایجاد کرد. وقتی پوست‌اندازی نباشد، انگیزش از بین می‌رود و علاقه‌مند کم می‌شود. با تمامی این تفاسیر باید شرایطی فراهم کنیم که بازیکنی از روی اجبار حذف نشود و عدالت‌محور و قانومند باشیم و با اسم افراد کار نداریم.

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.