پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

ویشگاهی: هروی ایراد کارش را از بیرون ببیند/ نتایج کاراته ایران سال به سال بد و بدتر می‌شود

دارنده دو مدال طلای مسابقات قهرمانی جهان گفت: وقتی نتایج کاراته ما از سال ۲۰۱۸ به بعد، بد و بدتر می‌شود پس اشتباهاتی داریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته؛ جاسم ویشگاهی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، درباره حذف تیم‌های کومیته مردان و زنان ایران در مسابقات قهرمانی جهان در بوداپست مجارستان اظهار کرد: کاراته ایران نیاز به تحول اساسی دارد و باید از اساس اتفاقاتی بیفتد که منجر به بهبود این ورزش رزمی شود. یک جای کار می‌لنگد که تیم قهرمان جهان نمی‌تواند به مرحله نیمه‌نهایی برود و در بانوان هم موفق نیستیم. نتایج قابل قبول نوبوده و اصلاً جالب نیست تیمی که سه دوره در فینال کومیته حاضر بوده از سال ۲۰۱۸ به بعد در رقابت‌های قهرمانی جهان ناموفق است.  

نیاز به ارزیابی دقیق داریم

وی ادامه داد: ایراد‌ها از یک جا نیست و باید تغییر و تحولات به صورت اساسی انجام شود یا اگر نیاز است با تزریق نیرو، مدیریت فدراسیون را تقویت کرد. اینکه افرادی هستند و مشاوره می‌دهند تا اوضاع بهبود یابد، اما باز هم به در بسته می‌خوریم نیاز به ارزیابی دقیق دارد. از ریاست فدراسیون تا مدیران آن حتی مدیر تیم‌های ملی و سرمربی در این زمینه مسئول هستند. شاید کسانی مسئولیت گرفته‌اند که تخصص لازم را ندارند، چون کاراته‌کا‌های بسیار خوبی داریم و آن‌ها پیش از این موفق به قهرمانی جهان شده‌اند. مهدی خدابخشی، سجاد گنج زده، بهمن عسگری، صالح اباذری، امیر مهدی‌زاده و ذبیح‌الله پورشیب از لحاظ استیل، آمادگی، خلاقیت و تسلط بر فنون وضعیت ایده‌آلی دارند. فیزیک مناسب این ورزش در تک تک آن‌ها وجود دارد پس ایراد‌ها از جا‌های دیگرست و باید مدیریت موضوع را حل کرد.  

هروی عملکردش را از بیرون ببیند

دارنده دو مدال طلای مسابقات قهرمانی جهان یادآور شد: وقتی در مسابقات متعدد به جایگاهی که قبلاً داشتیم بازنمی‌گردیم پس نیاز به تغییرات است. متأسفانه این ناکامی‌ها تجربه نمی‌شود و درس عبرت نشده است. شهرام هروی عزیز توانسته با تیم ملی کاراته ایران نتایج خوبی بگیرد، ولی باید ایراد کار را در حوزه و مسئولیتی که دارد پیدا کند. اگر عملکردش را از بیرون ببیند به دنبال ریشه‌یابی خواهد بود. وقتی نتایج کاراته ما از سال ۲۰۱۸ به بعد، بد و بدتر می‌شود پس اشتباهاتی داریم. سال ۲۰۰۲ در بازی‌های آسیایی پوسان هر ۵ کاراته‌کای ایران فینالیست شدند و دو طلا و سه نقره داشتیم. چهار سال بعد در دوحه هم سه طلا و دو برز کسب شد. من اینکه دست‌هایی در کار بود تا در هر دو دوره ۵ طلا نگیریم. در گوانگ‌ژو هم طلایی شدم و نفرات دیگرمان هم درخشیدند، ولی دوره به دوره نتایج ما ضعیف‌تر شده است.  

از لحاظ کیفیت دچار افت شده‌ایم

ویشگاهی یادآور شد: باید هر چه زودتر ریشه‌یابی کنیم و بعد شرایط را بهبود بخشیم، چون با این وضعیت در دوره بعدی هم نمی‌توانیم خوب نتیجه بگیریم. انرژی تازه به کاراته ایران تزریق شود، چون از نظر کمیت چیزی کم نداریم و فقط از لحاظ کیفیت دچار افت شده‌ایم. من نظر خاصی در مورد محسن آشوری که حضورش در فدراسیون انتقاداتی داشته ندارم. هر کسی مسئولیت دارد باید برای بهتر شدن اوضاع تلاش کند و بدانیم که کیز و صندلی تا ابد برای کسی نمانده که اگر ماندنی بود به آن‌ها نمی‌رسید. امیدوارم ناکامی در بوداپست مجارستان آخرین شکست کاراته ایران در مسابقات جهانی و آسیایی باشد.  

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.