پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته

پایان روز دوم مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ در رده های پایه/ کاراته ایران نایب قهرمان نوجوانان و جوانان آسیا شد

نمایندگان کاراته ایران در پایان روز دوم مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ در رده های پایه با کسب ۱۲ مدال طلا، نقره و و برنز شمار مدال های کاراته ایران را به عدد ۱۸ رساند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ستارگان کاراته و به نقل از روابط عمومی فدراسیون، روز دوم مسابقات کاراته قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ در رده های پایه امروز (سه شنبه ۱۶ آبان) با برگزاری رقابت های کومیته جوانان، کاتای تیمی جوانان و کاتای انفرادی زیر ۲۱ سال به پایان رسید و در پایان نمایندگان کاراته کشورمان در مجموع با کسب ۴ طلا، ۴ نقره و ۱۰ برنز بالاتر از میزبان پس از ژاپن بر سکوی دوم ایستاد.

در کومیته جوانان دختران، فاطمه جعفرنژاد در وزن ۴۸- کیلوگرم در دیدار نهایی یک بر صفر از سد سوپیچایا تیکوانگ از تایلند عبور کرد و موفق به کسب مدال طلا شد. جعفرنژاد در این رقابتها ابتدا از سد نماینده قرقیزستان گذشت و در نیمه نهایی کاراته کای ازبکستانی را شکست داد.

در وزن ۶۶- کیلوگرم، هانا حسین پور در دیدار فینال ۶ بر ۵ المحیرا تیارا از اندونزی را شکست داد و طلایی شد. حسین پور هم در این مسابقات ابتدا نماینده تایلند را شکست داد و سپس از سد نماینده قزاقستان عبور کرد.

در وزن ۶۶+ کیلوگرم، زهرا رحیم پور در دیدار نهایی با نتیجه ۶ بر ۲ از سد چانانکان حیوخام از تایلند گذشت و به مدال طلا رسید. رحیم پور هم در این دوره از رقابت ها در دور اول استراحت داشت اما در دور دوم عسیلا ساویدوا از قزاقستان را شکست داد.

در رقابت های امروز یوسف نیک روش در وزن ۷۶+ کیلوگرم، متین زارع در کاتای انفرادی زیر ۲۱ سال و کاتای تیمی جوانان دختران (مبینا حداد زاده، سارینا دری، ساناز مهری ماهانی) به مدال نقره رسیدند.

سپیده امینی در کاتای انفرادی زیر ۲۱ سال، کاتای تیمی جوانان پسران (امیرحسین عربی، محمد علی مسلمی، امیرمحمد مسلمی) ، ابوالفضل همدم جو در وزن ۶۱- کیلوگرم، وهاب شاهمیر در وزن ۷۶- کیلوگرم، بشری ایمانی در وزن ۵۹- کیلوگرم، فاطمه زهرا سعیدآبادی در وزن ۵۳- کیلوگرم، هم به مدال برنز رسیدند.

بدین ترتیب در پایان روز دوم تعداد مدال های تیم های ملی کاراته ایران به ۴ طلا ، ۴ نقره، ۱۰ برنز و مجموع ۱۸ مدال رسید.

فردا چهارشنبه ۱۶ آبان در سومین و آخرین روز مسابقات کاراته قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ در رده های پایه رقابتهای زیر ۲۱ سال برگزار می شود که برنامه آن به شرح زیر است:

رقابت های کومیته زیر ۲۱ سال (ساعت ۶:۳۰ تا ۱۰:۰۵)
رقابت های کسب مدال برنز کومیته زیر ۲۱ سال ( ساعت ۱۰:۱۵ تا ۱۰:۳۰)
رقابت های فینال کومیته زیر ۲۱ سال (ساعت ۱۰:۳۵ تا ۱۱:۳۰)

اسامی نمایندگان ایران در روز سوم به این شرح است:
کومیته زیر ۲۱ سال: وزن ۵۰- کیلوگرم(یلدا نقی بیرانوند) ، وزن ۵۵- کیلوگرم (فاطمه یوسفی) ، وزن ۶۱- کیلوگرم (زهرا علیزاده)، وزن ۶۸- کیلوگرم (هنگامه بی غم) ، وزن ۶۸+ کیلوگرم (حنانه صالحی) ، وزن ۵۵- کیلوگرم (محمد گودرزیان) ، وزن ۶۰- کیلوگرم (مرتضی کریمی) ، وزن ۶۷- کیلوگرم (امیر رضا برزویی) ، وزن ۷۵- کیلوگرم (محمدجواد صفری) ، وزن ۸۴- کیلوگرم (سهیل میدان رو) ، وزن ۸۴+ کیلوگرم (مهدی گنج زاده)

تلگرام
ایمیل
توییتر
واتساب

نظرات بسته شده است.